На пропагандистських ресурсах опублікували фото з району “Бугор”, це західний мікрорайон міста, зруйнований росіянами.
Бахмут
Російські війська зняли кадри з міста Бахмут. На фото, ймовірно, район “Бугор”. Вже не вперше росіяни знімають саме з цього ракурсу. Можливо, вони мають облаштовані позиції у цьому будинку. На фото нижче ми позначили фрагмент дому, який вже потрапляв у кадр зимою 2024.
У цьому районі до повномасштабного вторгнення вирувало життя, тут здебільшого розташовувалися багатоповерхівки. На фото окупантів помітно те, що від них залишилося. Обгорілі стіни, вибиті вікна, частина будинків повністю обвалилась через численні прильоти.
Літом 2024 року росіяни опублікували кілька світлин з “Бугра”, ось так виглядає магазин у Бахмуті.
Офіційно битва за місто почалася з серпня 2022 року. Станом на 11 квітня 2023 року аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста.
У травні 2023 року наші війська все ще контролювали район “Літака”, але сили противника переважали, місто поступово перейшло під російський контроль. Окупанти назвали це “звільненням Бахмута”.
У місті Кропивницький планують збудувати житло для ВПО з Бахмута. Для цього хочуть провести реконструкцію недобудованої житлової будівлі.
Редакція “Бахмут IN.UA” звернулася до Бахмутської МВА, щоб дізнатися деталі проєкту.
Житло для бахмутян у Кропивницькому, плани
Інформація про проєкт з облаштування житла для ВПО з Бахмута з’явилася в соцмережах Бахмутської міськради 24 грудня. В офіційному повідомленні йшлося про ухвалення тристоронньої домовленості між Північною екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО), Бахмутською МВА та Кропивницькою міською радою. Згідно з нею, у Кропивницькій громаді розглянуть можливість реалізації проєкту реконструкції житлової будівлі з метою надання житла переселенцям.
У межах проєкту планують реконструювати житлову будівлю. З фото, опублікованих Бахмутською МВА, можна зробити висновок, що це недобудований будинок. Після реконструкції ці помешкання планують надавати переселенцям з Бахмутської громади.
Редакція “Бахмут IN.UA” звернулася до Бахмутської МВА, щоб дізнатися деталі проєкту. Ми запитали на якому етапі зараз цей проєкт, де буде розташовуватись житло для бахмутян, в якому стані будівля зараз і де братимуть кошти для реалізації проєкту. На офіційний запит від редакції надали таку відповідь:
“Проєкт реконструкції житлової будівлі у місті Кропивницький з метою надання житла внутрішньо переміщеним особам на сьогодні знаходиться на стадії підготовки проєктної пропозиції з метою одержання гранту на фінансування проєкту. Більш детальну інформацію по проєкту можливо надати після укладання грантової угоди і виділення коштів на фінансування проєкту”.
Про стан будівлі та приблизну кількість осель, яку зможуть надати бахмутянам, не уточнили.
Процес перетину державного кордону під час дії воєнного стану зазнав певних змін. Тож, варто ознайомитися з переліком необхідних для цього документів
Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які документи потрібні українцям для перетину кордону.
Які документи необхідні для перетину кордону 2025
Для усіх громадян України є два обов’язкових документи, які потрібні для виїзду за кордон. Це внутрішній паспорт, а також закордонний. Решта необхідних документів залежить від конкретних випадків.
Залежно від мети подорожі може знадобитися й оформлення візи. Громадяни України можуть подорожувати до 112 країн без оформлення цього документа. Проте, у випадках, коли громадянин хоче працювати чи навчатися на території іншої країни, то оформлення є обов’язковим. Це можна зробити заздалегідь, відвідавши консульство країни, яку потрібно відвідати.
Інколи може знадобитися поліс. Цей документ не є обов’язковою умовою для перетину кордону, але перед відправленням до іншої країни краще роз’яснити цей аспект, щоб уникнути неприємностей.
Для чоловіків, які є військовозобов’язаними, додаються ще військово-обліковий документ та довідка, що підтверджує належність до групи тих, хто може виїжджати за кордон.
Перелік документів для перетину кордону з дітьми
Процес перетину кордону з дітьми до 18 років потребує документів, серед яких:
свідоцтво про народження дитини до 14 років/паспорт громадянина України з 14 років;
додаткові документи, що підтверджують родинні зв’язки з дитиною. Якщо у матері та дитини різні прізвища, в такому разі додатково може знадобитися: свідоцтво про шлюб або рішення суду про розірвання шлюбу тощо;
закордонний паспорт матері;
закордонний паспорт дитини (не потрібен лише при внесенні інформації про дитину до закордонного паспорта матері).
Зазначимо, що у випадках, коли дитина здійснює перетин кордону з особою, яка не є їй рідною, може знадобитися письмова заява одного з батьків чи нотаріально завірений дозвіл на виїзд неповнолітнього за кордон.
Документи для перетину кордону з тваринами
Для перетину кордону з тваринами необхідно мати при собі широкий спектр умов та документів. Наприклад, тварина, яку вивозять за кордон, повинна:
бути чипованою;
щепленою проти сказу не раніше ніж за 30 днів до виїзду;
пройти тест на антитіла;
мати довідку про стан здоров’я, видану за п’ять днів до виїзду;
мати міжнародний ветеринарний сертифікат на тварину.
Крім того, тваринна повинна мати паспорт європейського зразка, у якому має міститися наступна інформація:
позначку про комплексну вакцинацію проти вірусних хвороб (остання вакцинація повинна бути проведена не пізніше 30 днів і не раніше одного року до дати від’їзду;
фото тварини до досягнення нею одного року;
позначку про чипування із зазначенням дати чипування та локалізації мікрочипа;
інформацію про вакцинацію проти сказу (назва вакцини, підпис, печатка, дата);
інформацію про обробки проти екто- і ендопаразитів (проти бліх і глистів).
У місті Кропивницький планують збудувати житло для ВПО з Бахмута. Для цього хочуть провести реконструкцію недобудованої житлової будівлі. Редакція “Бахмут IN.UA” звернулася до Бахмутської МВА, […]
Процес перетину державного кордону під час дії воєнного стану зазнав певних змін. Тож, варто ознайомитися з переліком необхідних для цього документів Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]
Бахмутський фаховий коледж культури й мистецтв імені Івана Карабиця восени 2022 року релокувався до Кам’янця-Подільського Хмельницької області. Тут викладачі коледжу продовжують працювати і донині — […]
Уряд продовжив виплати на проживання для ВПО, які потребують підтримки. Допомогу надаватимуть до серпня 2025 року. При цьому повторно подавати заяви на допомогу не потрібно. […]
З 1 січня 2025 року в Україні працюватимуть нові правила отримування групи інвалідності для військовослужбовців, які отримали травми, поранення, контузії, каліцтва або погіршення стану здоров’я. […]