Як ВПО в місті Кам’янське отримати грошову допомогу: умови отримання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 15 Жовтня 2024
Гроші для ВПО / фото ілюстративне, Unsplash

Вже завтра, 16 жовтня 2024 року, в Центрі підтримки ВПО “СЕЛИДОВО.UA” у місті Кам’янське відбудеться реєстрація на грошову допомогу тих переселенців, які евакуювались з Селидівської, Вулгедарської та Комарської громад протягом останніх 30 днів.

Про це повідомили в Центрі підтримки ВПО “СЕЛИДОВО.UA”.

Грошова допомога для ВПО на Дніпропетровщині

Грошова допомога надаватиметься в межах нового проєкту підтримки переселенців, які переїхали до Дніпропетровщини протягом останніх 30 днів. Скористатися можливістю отримати допомогу можуть ті, хто проживав у Селидівській, Вулгедарській та Комарській громадах.

Зазначається, що зареєструватись можуть лише мешканці, які не отримували грошову допомогу від міжнародних організацій протягом останнього місяця.

Які документи потрібні

При собі на реєстрації необхідно мати оригінали наступних документів на кожного члена сім’ї:

  • документ, що посвідчує особу;
  • податковий номер;
  • довідка ВПО;
  • номер особового рахунку в установі банку (IBAN на 27 цифр).

Як зареєструватися

Для того, щоб отримати грошову допомогу, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням. Кількість місць обмежена.

Навчання у школах для дітей-ВПО

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО будуть навчатися очно у школах за місцем свого фактичного перебування. Це має забезпечити дітям якісну освіту та інтеграцію в нову громаду.  

Як перейти у школу за місцем проживання:

  • отримати від школи, де дитина вчиться дистанційно, інформацію про зміни з нового навчального року;
  • на сайті Інституту освітньої аналітики перевірити наявність місць у школі за місцем проживання дитини;
  • подати заяву в одну зі шкіл та поінформувати про переведення дистанційний заклад освіти;
  • директор дистанційної школи переводить дитину в новий заклад освіти.

Якщо місць у школах немає, то дитина може продовжити навчання у своїй колишній школі дистанційно. Але при цьому директорові треба надати підтвердження про відсутність місць з посиланням на офіційний сайт Інституту освітньої аналітики.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Картини Рубенса, дореволюційна архітектура та колоритне спілкування: куди піти в Одесі у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 20 Жовтня 2024
Одеса / фото з відкритих джерел

Одеса — унікальне українське місто, яке поєднує в собі особливий міський колорит, давню історію, безліч архітектурних об’єктів та славнозвісне Чорне море. Це місто також має безліч цікавих місць, які варто відвідати.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною п’ятіркою місць, які варто відвідати в Одесі та мати можливість відчути місцевий колорит на собі.

Куди варто піти в Одесі

Одеса — туристичне місто, яке цікавить туристів як у теплу пору, так і в холодну. Влітку тут можна нескінченно засмагати на сонці, а в холодний сезон — оглядати визначні пам’ятки, які пережили не одне покоління.

Приморський бульвар

Приморський бульвар / фото ілюстративне

Місце, з якого варто починати будь-яку прогулянку по Одесі — це Приморський бульвар. Він розташувався прямо по центру, між гучним містом і спокійним чорноморським узбережжям, що дозволяє швидко дістатися до будь-якої цікавої локації в місті, зокрема, до Стамбульньского парку, Потьомкінських сходів або Воронцовського палацу.

Вулиця Дерибасівська

Дерибасівська / фото ілюстративне

Якщо не відвідати головну вулицю міста, то вважати, ви не були в Одесі. Саме Деребасівська — це серце міста та легендарного одеського колориту, яке здатне зустріти будь-кого різноманітними активностями. Тут можна побачити дивовижні архітектурні об’єкти міста, безліч гарних гастрономічних точок та декілька унікальних пам’ятників, зокрема:

  • легендарний 12-й стілець;
  • лавка Леоніда Утьосова;
  • балкон Сергія Уточкіна.

Ринок “Привоз”

Скульптура в самому центрі “Привозу” / фото ілюстративне

“Привоз” — це не звичайний міський ринок, а справжня родзинка Одеси, яка дозволяє відчути на собі легендарний менталітет одеситів з його позитивним відношенням до життя. Відомий одеський сатирик Михайло Жванецький писав, що бути письменником в Одесі дуже легко. Для цього достатньо просто слухати місцеві розмови та ретельно все записувати.

Крім можливості поспілкуватися та поторгуватися з місцевими мешканцями, на “Привозі” можна знайти й смачну їжу, особливо рибу. Зазначимо, що часто її можна спробувати з безплатно. 

Одеський дельфінарій “Немо”

Дельфінарій “Немо” / фото ілюстративне

У 2005-му році майже в самому центрі Одеси відкрився стаціонарний дельфінарій “Немо”, який працює цілий рік і відповідає всім загальноприйнятим міжнародним стандартам. Наразі він є однією з сучасних візитівок міста.

В ньому можна подивитися не тільки за захоплюючими шоу дельфінів та інших морських ссавців, але й спробувати себе у ролі дайвера.

Ціна на квиток на шоу — 400-500 гривень. За можливість сфотографуватися доведеться віддати вже 1500 гривень. Плавання з дельфінами коштуватиме від 5 000 гривень.

Одеський музей західного та східного мистецтва

Одеський музей західного та східного мистецтва / фото з відкритих джерел

Одеський музей західного і східного мистецтва є одним із найкращих і найвідоміших музеїв України. Воно розміщене у палаці купця Абази, спроєктованому в 1856–1858 роках архітектором Оттоном. Будівля зведена у стилі еклектики, котре поєднує елементи бароко, рококо та ампіру.

Сам музей складається з трьох відділів, які об’єднали мистецтво країн Сходу (Китаю, Індії, Тибету, Японії та Ірану), Західної Європи та періоду античності. Зокрема, в ньому можна побачити скульптури Поліклета, картини Караваджо та полотна Рубенса. 

На базі музею практично щотижня проводять різні активності. Це і лекції, і семінари поціновувачів мистецтва, і благодійні кінопокази.

Музей працює щодня з 12:00 до 17:00, вихідний день — середа. Квиток коштує 100 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як легко адаптуватися до переведення годинника: поради від сомнологині

Семаковська Тетяна 12:00, 20 Жовтня 2024
Сон / фото ілюстративне, Getty

Вже зовсім скоро Україна знову переводитиме час, аже вже в останнє. Цей процес може викликати в організму стрес та вплинути на добовий ритм, а той своєю чергою на імунітет, метаболізм тощо.

Як легко адаптуватися до переведення годинника виданню “ELLE” розповідає відома українська сомнологиня Дарʼя Пилипенко.

Проблеми організму з переходом на зимовий час

Якщо раніше ви подорожували, то могли помітити, що коли ми змінюємо часові пояси стикаємося з проблемою адаптації до нового графіка. Як наслідок — млявість, безсоння, надмірна вага та роздратованість.

Проблеми, з якими зіштовхуються люди при переведенні годинника на зимовий час?

Людина може відчути проблеми зі сном, важче заснути, або ж на ранок ви можете відчувати себе млявими й невиспаними. У осіб з поганим сном часто спостерігається погіршення настрою та психічного здоров`я. Є ймовірність виникнення депресії.

Також спостерігається погіршення в роботі ендокринної системи, це може призвести до проблем зі здоров`ям та вплинути на зовнішній вигляд. Зокрема, надлишок кортизолу викликає передчасне старіння шкіри, а неврегульований баланс мелатоніну провокує переїдання та стає причиною надмірної ваги.

Поганий сон сприяє зниження імунного захисту, збільшення ризику загострення хронічних захворювань та появи нових, також може бути погіршення пам`яті, концентрації та уваги. Крім цього, проблеми зі сном є каталізатором до хвороб серцево-судинної системи.

Як полегшити адаптацію до зимового часу

Сомнологиня Дарʼя Пилипенко радить використовувати світлотерапію для адаптації до зимового часу, наприклад яскраве холодне світло потрібно вдень, щоб підвищити енергію та налаштувати організм на активність.

Ввечері необхідно зменшити яскравість світла та використовувати тепле червоне світло, щоб підготувати організм до сну. Не забувайте займатися фізичною активністю, вона допоможе вам відчувати себе більш бадьорими, підтримувати організм у тонусі та покращити якість сну.

Перед сном відключіться від роботи та електронних пристроїв, зверніть увагу на йогу, за можливості прийміть теплу ванну. Також корисною звичкою стане провітрювання спальні перед сном. Тим хто хоче висипатися, слід використовувати щільні штори або маску на очі.  Уникайте кави, сигарет та інших стимулювальних напоїв ввечері.

Сомнологиня радить виробити звичку не пити каву в першу годину після пробудження, а дати можливість організму самому виробити достатню кількість кортизолу та “розбудити” вас.

Остання порада — чіткий режим дня. Розплануйте свою ранкову рутину. Психологи радять спати фіксовану кількість годин, рано вставити та за можливості більше часу проводити на свіжому повітрі.

Аби організм відреагував на перехід годинника не був стресом для вашого організму, слід також дбати про своє фізичне здоров’я. Регулярний спорт, як зарядка, пілатес чи проста розминка допоможуть зберігати бадьорість навіть взимку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Картини Рубенса, дореволюційна архітектура та колоритне спілкування: куди піти в Одесі у 2024 році

Одеса — унікальне українське місто, яке поєднує в собі особливий міський колорит, давню історію, безліч архітектурних об’єктів та славнозвісне Чорне море. Це місто також має […]

13:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро
sleep mask g632975ab3 1920 8be6c

Як легко адаптуватися до переведення годинника: поради від сомнологині

Вже зовсім скоро Україна знову переводитиме час, аже вже в останнє. Цей процес може викликати в організму стрес та вплинути на добовий ритм, а той […]

Універсальний фрукт з вишуканим смаком: три рецепти зі слив, які зможе приготувати кожен

Дивовижний колір та вишуканий смак — це все про сливу. Утім, вона ще й дуже корисна, адже слива містить величезну кількість вітамінів та мінералів. Редакція […]

11:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро

40 тисяч та 72 дні відпустки: які пільги отримують в Україні усиновлювачі

За час повномасштабного вторгнення росії в Україну збільшилась кількість дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування. Одночасно з цим, в країні збільшується й кількість усиновлень. […]

10:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро
maxresdefault 339a0

Як легко перейти на українську: топ-5 порад

Наслідком повномасштабного вторгнення росії в Україну стали не лише руйнування і людські втрати, але й розвиток української мови, адже з кожним днем все більше громадян […]