Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Валентина Твердохліб 16:00, 3 Грудня 2024
Людям видають допомогу в місці тимчасового розміщення / фото “Проліска Кременчук”

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Кременчук Полтавської області.

Редакція звернулася за інформацією до Кременчуцької міської ради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у цій громаді.

Кременчук, житло для ВПО, вільні місця

Місця тимчасового проживання переселенців є у двох гуртожитках:

  • гуртожиток №4 Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (вулиця Єднання України, 7);
  • гуртожиток ПрАТ “АвтоКрА3” (вулиця Єднання України, 9).

Поселення в гуртожитки відбувається за рішенням засідання комісії. У наданих кімнатах переселенці можуть проживати до закінчення воєнного стану. Головна умова для проживання — оплата комунальних послуг.

Вільними наразі є вісім кімнат. Якщо ви бажаєте туди поселитися, телефонуйте за номером: +380 (93) 527 1427 (Людмила Шаповал).

Кременчук, допомога ВПО

На території Кременчуцької громади працюють центри, благодійні фонди, громадські організації, хаби та благодійні організації, які надають допомогу переселенцям. Серед них:

  • центр “ЯМаріуполь”, де надають соціальну, медичну, психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу. Адреса: вулиця Небесної Сотні, 30а, телефон: +380 (50) 957 1446 (Ірина Бондаренко);
  • навчальний хаб проєкту “Місце надії України”, де надають психологічну і соціальну підтримку жінкам, які постраждали від війни. Адреса: вулиця Університетська, 22в (11 поверх), телефон: +380 (67) 959 4711 (Світлана Іщенко);
  • громадська організація “Важлива”, проєкт “Сила жити: психологічна підтримка, відновлення, стійкість”. Фахівці допомагають покращити психоемоційний стан жінок, які постраждали від війни. Адреса: вулиця Університетська, 1, офіс 12, телефон: +380 (99) 250 4878 (Марина Дячук);
  • громадська організація “Лідерка”, де допомагають розвивати жіноче лідерство, проводять консультації психолога, юриста, кейс-менеджера та лекції лікарів щодо профілактики хвороб. Адреса: вулиця Університетська, 1, телефони: +380 (50) 230 6789, +380 (67) 798 0502;
  • гуманітарний центр “Проліска”, де надають психологічну і гуманітарну допомогу, соціальний супровід, допомогу в отриманні документів. Адреса: проспект Свободи, 78А, телефони: +380 (96) 515 2772, +380 (99) 515 2772;
  • благодійний фонд “Право на захист”, де надають юридичну, психологічну, грошову і соціальну допомогу. Адреса: вулиця Івана Мазепи, 56.

Працевлаштування ВПО у Кременчуці

Окремої програми щодо працевлаштування переселенців у Кременчуцькій громаді немає. Але робота з цього напрямку ведеться у Кременчуцькій філії Полтавського обласного центру зайнятості. Тут ведуть облік працевлаштування людей, а також щотижня проводять профінформаційні семінари для ВПО. На цих заходах людей інформують щодо тимчасової зайнятості, ваучерів на навчання, отримання мікрогрантів, кредитування бізнесу тощо.

Окрім цього, для переселенців проводять презентації послуг з професійного навчання. Безробітні ВПО, які хочуть отримати іншу професію, можуть опанувати її, пройшовши відповідні курси.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мрія про мир: бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:25, 18 Липня 2025
Векторна картина Каріни Тренбач / фото Каріни Тренбач

Бахмутянка Каріна Тренбач, яка зараз проживає на Полтавщині, перемогла в міжнародному конкурсі графіки. Дівчина здобула перше місце в номінації “Векторна графіка” завдяки роботі, створеній у межах спільного проєкту з американською дизайн-студією. У розмові з нами Каріна поділилась, що ця ілюстрація має особливу мету — привернути увагу іноземців до українців, які, попри війну, не втрачають надію на мир.

Бахмутянка поділилась з редакцією Бахмут IN.UA, як їй вдалося взяти участь в конкурсі.

Бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Каріна Тренбач працює у “Гадяцькому Будинку дитячої та юнацької творчості”, де навчає дітей з 5 до 13 років ліпленню. Але, крім того, дівчина ще студентка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, який наразі працює в Полтаві. Вона навчається за спеціальністю “Дизайн”, паралельно вдосконалює навички з веб- та графічного дизайну в “Alpaca — практичній школі ІТ-професій”.

Як зазначає сама дівчина, протягом навчання вона брала активну участь у конкурсах, і тому, коли викладачі з Alpaca School запропонували взяти участь в “Українсько-американському конкурсі з комп’ютерної графіки”, вона одразу погодилася.

Конкурс мав тему “Мої мрії про майбутнє”, а на створення роботи відводилося 36 годин. Каріна працювала близько 28 годин із перервами на сон. Роботу виконувала на графічному планшеті, використовуючи Adobe Photoshop.

Про натхнення

Відповідаючи на питання про те, що надихнуло дівчину на цю роботу, вона ділиться, це мрія про мир.

Мені здається, що якщо запитати кожного українця про мрії — усі згадають про мир. Ліва частина картини — це те, що, як мені здається, залишиться в кожного українця навіть після війни: те, що ми зберігаємо в серці — зокрема, згадки про дім, навіть якщо він уже зруйнований. А права частина — це якраз та мрія про майбутнє, про відбудову, про відновлені міста, про повернення додому, про щасливе мирне життя“, — каже дівчина.

За словами Каріни, її робота — це не про бажання перемогти в конкурсі, а про посил — мир в Україні, який вона хотіла передати не лише журі, а й 12 іноземним учасникам, зокрема, зі США та Казахстану. Бахмутянка наголошує: навіть якби не перемогла, головною метою було донести бачення українців — те, що попри все, вони не втрачають надії на мирне майбутнє.

Я запитала себе, що для мене наразі важливо — як для людини, яка живе в країні, де йде війна; яка втратила дім і не має змоги повернутися до рідних стін; як для людини, у якої близькі на фронті. Саме це і підштовхнуло мене до створення такої роботи“, — резюмувала бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Для вагітних бахмутянок до Дня міста готують привітання: триває опитування

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:19, 18 Липня 2025
Проходження опитування / фото ілюстративне

Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради проводить опитування серед вагітних жінок громади, які очікують народження малюка у вересні цього року. Майбутніх мам планують привітати до Дня міста, це свято бахмутяни щороку відзначають у другу суботу вересня.

Про проведення опитування повідомили в Управлінні молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради.

Опитування бахмутянок від МВА до Дня міста

Цього року День міста Бахмут відзначатимуть 13 вересня, у другу суботу місця. Щороку у Бахмуті була традиція до Дня міста, мамам у пологовому будинку видавати пакунки малюка. Кошти на це були закладені в бюджеті. Цьогоріч на вітання породіль передбачено 20 тисяч гривень із місцевого бюджету.

Підготовкою займається Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міськради. Зараз триває опитування серед вагітних жінок громади, які очікують народження дитини у вересні 2025 року.

Як пройти опитування

Щоб взяти участь в опитуванні, необхідно перейти за посиланням і заповнити анкету. Форма буде активною до 1 серпня 2025 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історії

Мрія про мир: бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Бахмутянка Каріна Тренбач, яка зараз проживає на Полтавщині, перемогла в міжнародному конкурсі графіки. Дівчина здобула перше місце в номінації “Векторна графіка” завдяки роботі, створеній у […]

16:25, 18.07.2025 Скопіч Дмитро

Для вагітних бахмутянок до Дня міста готують привітання: триває опитування

Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради проводить опитування серед вагітних жінок громади, які очікують народження малюка у вересні цього року. Майбутніх […]

14:19, 18.07.2025 Скопіч Дмитро
техніку

Торецькі комунальні підприємства планують здати техніку в оренду: хочуть заробити 1,3 мільйона гривень

У серпні 2025 року торецькі комунальні підприємства запланували провести п’ять аукціонів. Всі вони стосуються передачі в оренду комунальної техніки. Загальна сума, яку підприємства хочуть отримати […]

бахмута

“У місті не лишилось вцілілих будинків, до відновлення ще багато часу”: нові заяви окупантів про Бахмут

До Бахмута вчергове приїхала російська пропагандистка ольга колесник. Вона опублікувала нові кадри з центру міста. Знімки зроблені влітку 2025 року. За словами пропагандистки, в Бахмуті не […]

атаки

Росіяни обстріляли Костянтинівку і Родинське: поранено людей, яких евакуювали волонтери

Сьогодні вранці, 18 липня, росіяни обстріляли міста Родинське і Костянтинівка. На ці населені пункти скерували дрон і три авіабомби. Внаслідок атак є загибла і четверо […]