Дозвілля під час війни: як працює центр культури з Опитного

Микола Ситник 15:44, 2 Січня 2024
Колаж Опитне
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну всі заклади Бахмутського району релокувалися до більш безпечних регіонів нашої держави. Деякі установи змогли налагодити роботу в офлайн-режимі або змішаній формі, а інші, як Опитненський центр культури та дозвілля, продовжують свою діяльність в онлайн-форматі.

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалася у директора Опитненського центру культури та дозвілля Катерини Медяник, як наразі працює установа.

Діяльність центру культури та дозвілля

До війни комунальний заклад культури “Опитненський центр культури та дозвілля” розташовувався в селищі Опитне, по вулиці Київській, 2. 

будівля центру культури
Так раніше виглядала будівля центру / фото Facebook

Після 24 лютого 2022 року колектив установи продовжує роботу переважно в дистанційному режимі. Наразі працюють лише творчі співробітники, оскільки з технічними працівниками (через брак роботи) призупинили дію трудового договору.

Працівники біля будівлі
Колектив Опитненського центру культури та дозвілля / фото Facebook

За словами Катерини Медяник, лише в столиці частина працівників займаються з дітьми та дорослими в офлайн-форматі. У 2023 році творчий колектив брав участь у святкуванні Дня міста Бахмут та проводив розважальні заходи з нагоди Дня селища Опитне.

Ми продовжуємо роботу, але перебуваємо в різних куточках України, тому працюємо всі дистанційно. У Києві 5 наших працівників проводять заходи, розважально-ігрові програми та майстер-класи і для діточок, і для дорослих. Вже напрацювали базу телефонів наших діточок, які приходять на наші заходи. Тобто, у нас така робота і онлайн, і офлайн. У 2023 році ми провели загалом 274 заходи,

розповіла // Катерина Медяник

Розваги для дітей
Майстер-клас для дітей у Києві / фото Facebook

Вона пояснила, що основна онлайн-робота центру — це привітання з різноманітними святами і державними, і календарними, і релігійними. Наразі працівники переважно виставляють свої архівні пісенні привітання та знімають відеоролики-привітання.

В основному наш онлайн-майданчик — це Facebook. На своїй сторіночці ми виставляємо всі наші роботи. Ми онлайн беремо участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах. Всі наші роботи, які ми відправляємо на ці конкурси, всі отримують або першу премію або гран-прі,

наголосила // Катерина Медяник

Клуби за інтересами

Також Опитненський центр культури та дозвілля відкрив кілька онлайн-клубів за інтересами:

  • В клубі “Історія української пісні” працівники розповідають про створення відомих українських пісень і виставляють відеоролики з цими піснями.
  • “Грай, вивчай та пізнавайся” — клуб для діточок і батьків, які перебувають вдома. Це поради, як проводити вільний час разом, якісь мультипликаційні фільми або заняття, танцювальні рухи з розвагами для дітей.
  • Клуб “Часопис України” презентує історичні цікавинки про різноманітні свята, обряди та традиції українського народу.
Розважальна програма в столиці / фото Facebook

Опитненський центр культури та дозвілля продовжує працювати дистанційно в змішаній формі. Водночас його співробітники мріють, що установа знову відкриє двері для своїх відвідувачів.

Колектив працює. Чекаємо і сподіваємось, коли буде можливість відновити роботу нашого закладу,

підсумувала // Катерина Медяник

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро