Як працює Центр спортивної медицини з Бахмута: адреса та послуги (Оновлено)

Микола Ситник 13:00, 1 Березня 2024
Лікар зі спортивної медицини Людмила Крячко
Людмила Крячко / фото редакції надала героїня

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну Донецький регіональний центр спортивної медицини евакуювався з Бахмута в селище Любешів Волинської області. Влітку 2023 року нове відділення Центру запрацювало в Києві. Відтепер підприємство надає послуги всім верствам населення.

Завідувач відділення спортивної медицини та реабілітації Центру Людмила Крячко розповіла редакції Бахмут IN.UA, як працює заклад у Любешеві та в Києві, а також хто і які послуги може там отримати.

Примітка. 29 лютого ми використали в матеріалі деякі фото зі сторінки Донецького регіонального центру спортивної медицини. 1 березня ми оновили і додали світлини, які запропонувала використати героїня публікації Людмила Крячко. Матеріал було оновлено згідно з редакційною політикою.

Донецький центр спортивної медицини: перелік послуг

Людмила Крячко пояснила, що Донецький регіональний центр спортивної медицини займається діагностикою, лікуванням та реабілітацією спортсменів.

Медогляд спортсмена
Медогляд багаторазового паралімпійського чемпіона / фото надала героїня

Основна наша мета — це постійний, безперервний контроль за станом здоров’я осіб, що займаються фізичною культурою та спортом. Наша діяльність спрямована на те, щоб підтримувати максимальний функційний стан здоров’я спортсменів Донецької області,

розповіла Людмила Крячко // завідувач відділення спортивної медицини та реабілітації Центру

Вона зауважила, що медичні заклади на Волині та Київщині дещо відрізняються. Один із них більше опікується реабілітацією спортсменів, другий — надає послуги і атлетам, і населенню.

“У Любешеві в нас більше реабілітаційна база, де в основному проходять відновлення і реабілітацію. Ми виїхали першочергово сюди, ще у 2022 році. Тут більша частина обладнання, зал механотерапії, є тренажерний зал. Тут ми більше проводимо відновлювальну роботу. Діє відділення спортивної медицини, більше працюємо зі спортсменами.

У Києві теж є обладнання по відновленню, реабілітації, але там більше лікувально-діагностичне відділення. Воно має можливість проводити лабораторні аналізи, інструментальні дослідження. Саме тому в столиці більше зосереджено лікарів-спеціалістів, котрі надають медичну допомогу і спортсменам, і населенню”, — пояснила Людмила Крячко.

Обстеження спортсмена
Обстеження спортсмена / фото Facebook Центру

Послуги для спортсменів

Для атлетів у Любешеві доступний наступний перелік послуг:

  • діагностика захворювань;
  • лікування;
  • реабілітація (відновлення спортсменів після травм або захворювань, після тренувань, після інтенсивного змагального періоду, коли спортсмену треба швидко повернутися до тренувань та підтримка гарної фізичної форми для виходу на нові змагання).

Для спортсменів працюють:

  • ортопед-травматолог;
  • лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини;
  • фахівець фізичної реабілітації;
  • асистент фізичного терапевта.
Працівники Центру спортивної медицини
Працівники Центру спортивної медицини / фото Facebook Центру

Донецький регіональний центр спортивної медицини примає пацієнтів у Любешеві за адресою: вулиця Незалежності, 70. Заклад працює з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 17:00.

Послуги для населення

Людмила Крячко повідомила, що заклад також надає послуги населенню та місцевим мешканцям. Так, жителі Любешівської громади приїжджають сюди на консультації, на відновлення та реабілітацію. Вона наголосила, що населення може безкоштовно обслуговуватися у закладі, якщо є електронне направлення від сімейного лікаря.

“Ми працюємо, як диспансер, як лікарня. У нас є лабораторія і лікарі-спеціалісти, які консультують, лікують. Надаємо й звичайні медичні послуги, як і в будь-якій лікарні. Наразі ми також займаємося реабілітацією військовослужбовців, котрі постраждали від бойових дій. Ми працюємо не тільки зі спортсменами, а й з громадою”, — додала Людмила Крячко.

Реабілітація військових
Військовослужбовці проходять реабілітацію в Центрі / фото надала героїня

Відділення Центру в Києві: лікарі та послуги

Зазначимо, що нові можливості для Донецького регіонального центра спортивної медицини відкрилися завдяки контракту із Національною службою здоров’я України за напрямком “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

У структурному підрозділі в столиці можна отримати послуги:

  • акушера-гінеколога:
  • кардіолога;
  • невропатолога;
  • офтальмолога;
  • психолога;
  • лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Усі перелічені фахівці надають послуги безкоштовно.

Медпослуги для населення
Відділення Центру в Києві / фото голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна

Окрім консультативної допомоги, у відділенні в столиці можна пройти додаткові інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів: 

  • ультразвукову діагностику (УЗД);
  • електрокардіографію (ЕКГ);
  • офтальмологічні та лабораторні дослідження.

Відділення Центру в Києві працює за адресою: вулиця Старокиївська, 9. Заклад приймає населення з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 17:00. Вихідні — субота і неділя.

Записатися на прийом до фахівця в Києві можна в реєстратурі за номером: +38 (050) 050 3606.

Медпослуги для населення
Послуги для населення в столиці / фото голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна

Зазначимо, що в 2023 році медогляд у Донецькому регіональному центрі спортивної медицини пройшли 1272 атлета. За консультаціями звернулись 38 спортсменів і 97 мешканців Любешівської громади. Також минулого року фахівці Центру провели 1168 фізіотерапевтичних процедур для спортсменів, 753 — для громадян та 504 — для військовослужбовців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро