На сьогодні тисячі українських дітей чекають із фронту дідуся, брата, маму чи тата, а дехто й обох батьків. У цей період малеча особливо вразлива і, як ніколи, потребує підтримки.
Психологи Центру здоров’я та розвитку “Коло сім’ї” радять за можливості не розривати зв’язок дитини з близькою людиною, висловлюватися обережно, але бути щирими. Фахівці також наголошують, що не варто забувати про активності, які допоможуть пережити тривогу і смуток.
Підтримка дітей під час війни
Коли рідні чи близькі нам люди йдуть на фронт, це стає випробуванням і подвійним стресом для всієї родини. Та ще складніше дати собі раду з цим малечі, яка не має відповідей на безліч запитань і сприймає реальність інакше.
Аби підтримати дітей, психологи радять:
Пам’ятайте: у час психоемоційних навантажень усі ми, а особливо діти, потребуємо більше “підзарядки”. Окрім наведених до цього порад, піклуйтеся про те, щоб у дитини був:
- якісний сон;
- повноцінний раціон;
- фізична активність;
- гра з улюбленцями;
- читання книжок;
- сміх;
- нові враження тощо.
Нагадаємо, що за ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні реалізується програма ментального здоров’я “Ти як?”. Вона покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.
Читайте також:
- Як покращити стан свого ментального здоров’я: поради від психолога
- Як українцям безоплатно отримати психологічну допомогу онлайн
- В Україні запустили психологічний онлайн-тренажер для підлітків: як користуватися
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!