Як отримати виплати ВПО в разі повторної евакуації: інструкція

Валентина Твердохліб 18:00, 12 Листопада 2024
Допомога, соціальні виплати
Виплати для ВПО / фото Мінсоцполітики

В Україні є переселенці, які евакуюються повторно. Це люди, які повернулися додому, а потім були змушені виїхати знову.

Яких оформити виплати ВПО в разі повторної евакуації, пояснює юридичний порадник для ВПО.

Як повторно оформити виплати ВПО

Повторно виплати ВПО можуть оформити:

  • люди, які отримували виплати ВПО раніше, але втратили право чи відмовилися від виплат у звʼязку з поверненням додому;
  • люди, у яких в населеному пункті, куди вони повернулися, після 1 серпня 2023 року оголошено обовʼязкову евакуацію.

Яким критеріям слід відповідати, щоб отримати виплати:

  • майнові критерії (п. 7 та 7-1 Порядку);
  • бути зайнятим — працювати за трудовим договором, стояти на обліку в центрі зайнятості, вести підприємницьку діяльність тощо;
  • бути включеним до “евакуаційних списків”. Під час централізованої евакуації ОВА веде список людей, яких обов’язково/примусово евакуюють, та щотижня передає відповідну інформацію до Мінсоцполітики. Якщо Ви евакуюєтеся самостійно або за допомогою благодійних чи громадських організацій, про це обовʼязково слід повідомити ОВА, щоб вас включили в перелік.

Для призначення допомоги на проживання ВПО слід подати заяву. Звертатися потрібно лише особисто.

Заяву можна подати до:

  • органу соціального захисту населення;
  • ЦНАПу;
  • уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради.

Можливість звернутися за призначенням виплат онлайн на сьогодні недоступна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація на Донеччині: скільки дітей та маломобільних осіб залишається в області

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 21 Травня 2025
Евакуація цивільних / фото Facebook Торецької МВА

На Донеччині триває евакуація сімей з дітьми. Наразі в населених пунктах, де ведуться активні бойові дії, перебуває 179 неповнолітніх.

Про це під час брифінгу 21 травня 2025 року повідомила виконувачка обов’язків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Евакуація дітей у Донецькій області

На території Донецької області тривають евакуаційні заходи, метою яких є вивезення дітей та членів їхніх родин із небезпечних регіонів. За словами Юлії Рижакової, в області наразі проживає 21 046 дітей.

Обов’язковій примусовій евакуації з батьками або опікунами підлягає 371 дитина з 273 сімей. Вони перебувають у 16 населених пунктах Донецької області.

У районах активних бойових дій залишається 179 дітей.

Станом на 20 травня 2025 року з області евакуйовано 1 223 000 цивільних осіб, з них понад 191 000 — діти, і понад 46 000 — особи з інвалідністю. Протягом минулого тижня евакуйовано ще понад 1 130 осіб. Евакуація триває.

Відмова маломобільних від евакуації

Під час брифінгу начальник відділу з питань надання соціальних послуг Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитро Пожарський зазначив, що на Донеччині нині проживає 2 502 маломобільні особи, з яких 573 — це особи з інвалідністю, яким надається соціальна послуга догляду вдома. Це здебільшого самотні люди, з якими постійно ведеться робота щодо їх евакуації до безпечних регіонів. Утім, багато з них наполягають на відмові від евакуації.

Ми їм пояснюємо, що через постійні обстріли можуть виникнути ситуації, які становитимуть загрозу для їхнього життя. На жаль, усі ці люди поки що відмовляються. Але це не означає, що ми припиняємо спроби. Щодня ми вивозимо з кожної громади одну, дві, три особи з категорії маломобільних”, — сказав Дмитро Пожарський.

Він також підкреслив, що в Україні добре розвинені системи соціальної допомоги та інститути громадянського суспільства, які підтримують маломобільні групи населення. Їх забезпечують житлом, продуктами та іншими необхідними речами.

Можливостей для розміщення достатньо. Потрібно лише погодитися. І ще раз наголошую — і маломобільним особам, особливо самотнім, і сім’ям із дітьми слід евакуюватися. Збережіть своє життя”, — підсумував Дмитро Пожарський.

Евакуація з Донецької області: контакти

Звернення щодо евакуації приймаються за телефонами гарячих ліній Донецької області:

  • +380 (98) 890 3318;
  • +380 (66) 285 6290;
  • 0 800 408 911;

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери:

  • +380 (99) 710 4872;
  • +380 (99) 311 5314;
  • +380 (96) 108 6048;
  • 0 800 332 614.

Евакуація на Донеччині є повністю безкоштовною.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Купити квартиру в Києві для ВПО: мрія чи реальність. Розпитали експертів

Семаковська Тетяна 17:34, 21 Травня 2025

У сучасних реаліях власна квартира або будинок стали розкішшю, однак попит на нерухомість в Україні не зникає. Особливо це актуально для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які втратили житло через війну та досі не отримали компенсації. Попри складнощі, переселенці активно шукають недороге житло в Києві. Ми дослідили ринок столичної нерухомості: скільки коштує купити квартиру в Києві, яке житло найчастіше обирають ВПО — новобудову чи «вторинку» — та які тенденції інвестування переважають у 2024–2025 роках.

Редакція дізнавалася тенденції у експерта з нерухомості Івана Папазова, а також у аналітиків платформи ЛУН.

Купівля житла в Києві для ВПО: які тенденції

Іван Папазов, агент з нерухомості, який у 2014 році переїхав із Донецька до Києва, сьогодні чоловік очолює агенство нерухомості в столиці. У розмові він поділився спостереженнями щодо ринку житла в Києві та тенденцій серед переселенців.

За словами експерта, ринок нерухомості наразі перебуває у нестабільному стані. Водночас ціни, хоч і повільно, але зростають. Іван Папазов додає, якщо, що квартири з відносно недорогою ціною, то з ринку вони зникають швидко.

Раніше ВПО — це були здебільшого мешканці Донбасу та Криму. Зараз це і Харків, і Запоріжжя, й інші регіони. Люди приїжджають, пожили, поорендували і вже мають намір купувати. Але багато хто не має змоги: втратили житло, бояться кредитів,

пояснює Папазов // експерт з нерухомості

Та попри це, переселенці шукають для себе можливості. За словами керівника агенства нерухомості, наразі найбільший попит — на готове житло з ремонтом.

“Люди хочуть просто заїхати і жити. Ніхто не хоче чекати чи робити ремонт”, — каже він.

Приклад ціни на однокімнатну квартиру з бюджетом орієнтовно $50 тисяч / скриншот ЛУН

Аналітики ЛУН у коментарі Бахмут IN.UA говорячи про загальні тенденції кажуть, що традиційно найпопулярнішим варіантом серед ВПО є однокімнатна квартира невеликої площі.

“Основним фактором при виборі житла є ціна і однокімнатні з року в рік перемагають в цій конкуренції. Проте ми розуміємо, що найчастіше люди переїжджають сім’ями, і за фінансової можливості вони можуть розглядати і квартири побільше або будинки”, — кажуть в ЛУН.

За словами експертів, найбільшим попит має або вторинка або майже готові квартири. Переважно в людей немає часу очікувати поки квартиру добудують, більше того вони шукають квартиру з ремонтом, або з базово зробленими стінами, ванною, кухнею, шоб якомога менше вкладати додаткових коштів. 

Де шукати бюджетне житло в Києві?

На лівому березі Києва житло доступніше, ніж на правому, пояснює експерт. В середньому розглядати варіанти купівлі житла наразі можна з бюджетом орієнтовно від $50 тисяч, це однокімнатна квартира на вторинному ринку житла без свіжого ремонту.

“Якщо говоримо про старий житловий фонд — від $1000 за кв.м. Новобудови з ремонтом — від $1300–1500. У передмісті, наприклад, у Софіївській Борщагівці (ред. село неподалік столиці) житло з ремонтом можна знайти за $50–60 тисяч. У центрі чи преміальних комплексах ціна може сягати $3000–4000 за кв.м”, — каже Іван Папазов.

На питання, чи варто очікувати падіння цін на житло в Києві, експерт каже, що передумов для цього не бачить, але й різкого зростання цін не очікує.

Київ — велике місто, інвестори вірять у нього. Як тільки з’явиться хоч трохи ясності щодо майбутнього, ринок оживе,

Іван Папазов // екперт з нерухомості

Держпрограми: що реально?

Для ВПО від 18 до 65 років діє програма від Держмолодьжитла, за якою люди можуть отримати оселю внісши 6% першого внеску під 3% річних, кредит може бути на 30 років. Також є програми “єОселя”, “єВідновлення”, окремі умови для військових.

Водночас каже Іван Папазов, не всі продавці готові працювати з держпрограмами.

“Є нюанси по готівці, не всі хочуть чекати. Але все вирішується індивідуально, — ділиться досвідом Іван Папазов.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація на Донеччині: скільки дітей та маломобільних осіб залишається в області

На Донеччині триває евакуація сімей з дітьми. Наразі в населених пунктах, де ведуться активні бойові дії, перебуває 179 неповнолітніх. Про це під час брифінгу 21 […]

18:00, 21.05.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Купити квартиру в Києві для ВПО: мрія чи реальність. Розпитали експертів

У сучасних реаліях власна квартира або будинок стали розкішшю, однак попит на нерухомість в Україні не зникає. Особливо це актуально для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), […]

Ворог просунувся біля Нової Полтавки та Новоолександрівки — ситуація на фронті

Росіяни просунулися біля Нової Полтавки та Новоолександрівки на Донеччині. Про актуальну ситуацію на фронті, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Ситуація на фронті, Донецька область Росіяни […]

1000 гривень у руках

Часів Яр виділив пів мільйона гривень на оздоровлення дітей у 2025 році

Часів Яр виділив близько пів мільйона на оздоровлення дітей. Послуги з оздоровленням дітям надаватимуть у Закарпатській області. Про це свідчить публікація на порталі Прозорро. Часів […]

Важливо

Ексрадник Януковича Андрій Портнов застрелений в Іспанії — Reuters

Андрій Портнов, ексрадник президента-втікача Віктора Януковича, ймовірно, був застрелений в Іспанії. Про це повідомляє Reuters. Що відомо про Андрія Портнова та як він був повязаний […]