
Горлівський інститут іноземних мов, який працює у Дніпрі, організовує психологічну онлайн-групу підтримки дружин і матерів військовослужбовців. Це буде безпечний онлайн-простір для емоційної підтримки жінок, які чекають чоловіків з війни.
Як працюватиме група і як до неї долучитися, редакції Бахмут IN.UA розповіла доцентка кафедри психології Горлівського інституту Наталя Кошелева.
Психологічна група підтримки для жінок і матерів військовослужбовців
Центр психологічної стійкості Горлівського інституту іноземних мов (ГІІМ) створює психологічну онлайн-групу підтримки жінок, які чекають чоловіків з фронту. Це буде підтримуюча група, яка об’єднає дружин, наречених, дівчат, матерів, сестер військовослужбовців.
Ведучою групи підтримки і психологічною тренеркою виступить доцентка кафедри психології ГІІМ Наталя Кошелева. Відкрити групу планують орієнтовно наступного тижня. Подібну ініціативу інститут запускає вперше.
“У нашому інституті працює центр психологічної стійкості. Цей проєкт запускається при цьому центрі. Поки що він буде пілотним. Перша група планується невелика: до 10-15 жінок. Щоб взяти більшу кількість, потрібно хоча б два тренери, а оскільки я проводитиму її сама, то й приймаємо невелику кількість. Після проведення групи, отримавши відгуки і реакції, можна буде думати і про продовження ініціативи. Поки що готуємося до першої групи”, — розповідає Наталя Кошелева.
Першочерговою метою групи є психоемоційна підтримка жінок і створення безпечного кола спілкування.
“Це буде не терапевтична, а підтримуюча група, коло для спілкування, спільного обговорення проблем, які є у родинах військових. Також це буде трішки психоедукація. Тобто про те, що робити з власними негативними емоційними станами, як себе підтримати, які є особливості спілкування з військовими, взагалі про стан військових, чому він такий, що відбувається на рівні психіки, чому ті чи інші реакції можуть бути.
Тому що в родинах виникають конфліктні чи проблемні ситуації, коли чоловіки повертаються додому в короткотривалу відпустку. Жінки бачать, що це вже не та людина, яка колись пішла на війну. І дуже часто це для багатьох є проблемою. Жінки ставлять питання: що трапилося, чи ти мене не любиш, чому ти зі мною майже не спілкуєшся, чому для тебе побратими більш важливі, ніж я. Часто в таких ситуаціях жінкам здається, що це проблема в них самих або ж у чоловікові. А насправді проблема у війні, бо вона змінює і одних, і інших. Розібратися у цих станах ми спробуємо на групі підтримки, я надам жінкам пояснення з психологічної точки зору чому ті чи інші явища можуть відбуватися”, — каже Наталя Кошелева.
Як проходитимуть зустрічі
Психологічна група працюватиме онлайн. Раз на тиждень проходитимуть підтримуючі зустрічі в Zoom. Участь у програмі безоплатна.
Простір для спілкування буде повністю безпечним.
“Це буде закрита група без сторонніх. У ній буде тільки спікер і дівчата-учасниці. Також ми не проводимо збір приватної інформації чи фотографій. Дані з онлайн-зустрічей ніде викладатись не будуть”, — каже ведуча групи.
Наразі збір до групи психологічної підтримки ще триває. Записатися можна у Viber за телефоном: +380 (66) 728 92 14. У повідомленні зазначте своє ім’я та зручний варіант для контактування.
Читайте також:
- Безплатні соціально-психологічні послуги для ВПО у родинному просторі в Києві: як долучитися
- Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті
- Безоплатні консультації психологів та психотерапевтів для дітей: як отримати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!