Як отримати безплатні ваучери на навчання ВПО за 123 спеціальностями

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 22 Жовтня 2024
Навчання за ваучером / фото ілюстративне, Freepik

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє ВПО отримати ваучери на навчання для різних професій. Вона націлена на те, щоб надати переселенцям можливість отримати знання в нових сферах діяльності для подальшого працевлаштування в них.

Детальніше про те. як працює програма та як ВПО отримати ваучери на навчання, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Ваучери на навчання для ВПО

Програму надання ваучерів на навчання реалізовують установи Державної служби зайнятості. Вони дозволяють ВПО здобути освіту за визначеними 123 спеціальностями, зокрема, вони дозволяють стати кухарем, робітником фермерських господарств, слюсарем та іншими.

Використати ваучер можна у закладі освіти, який має ліцензію на здійснення такого виду діяльності. З повним переліком можна ознайомитися за посиланням.

Вартість ваучерів на навчання ВПО

Ваучери дають можливість ВПО та іншим категоріям населення, котрі можуть взяти участь у програмі, здобути освіту, яка не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 30,2 тисячі гривень. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Хто може отримати ваучер на навчання

Участь у програмі можуть взяти ті, хто вже має професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не зареєстрований в службі зайнятості як безробітний. Зокрема, подати заявку можуть такі категорії:

  • громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку;
  • ВПО;
  • звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • звільнені служби в органах внутрішніх справ. Держслужби спецзвʼязку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у звʼязку зі скороченням штату або за станом здоровʼя до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років;
  • особи, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після чого їх звільнили з полону;
  • особи з інвалідністю;
  • особи, які у період воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Як подати заявку

Подати заявку на отримання ваучерів на навчання можна за посиланням. При цьому, фізичній особі потрібно буде вказати:

  • ПІБ;
  • номер телефону на електрону адресу;
  • вид освіти;
  • категорію, яка дозволяє брати участь в програмі;
  • бажаний регіон навчання;
  • центр зайнятості для отримання ваучера, де потрібно вказати область та філію.

Заявку опрацьовуватимуть протягом трьох робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві відкрили хаб Нікольської громади: як селищна рада хоче покращити простір

Валентина Твердохліб 13:30, 22 Жовтня 2024
Переселенці отримують допомогу в хабі Нікольської громади / фото Нікольська селищна рада

Цієї осені в Києві відкрили простір допомоги переселенцям з Нікольської громади Маріупольського району Донеччини. Тут люди можуть отримати різну допомогу і консультації фахівців. Хоч хаб вже і відкрився, селищна рада планує покращити цей простір для комфорту відвідувачів. Щоб реалізувати задумане, громада розробила проєкт і подала його на конкурс “Громада на всі 100”.

Про мету проєкту і важливість його реалізації редакції “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Нікольської опорної школи №1 Юлія Тимчак.

Хаб для ВПО з Нікольської громади в Києві

Цієї осені в Києві відкрився хаб, де переселенці з Нікольської громади можуть отримати допомогу. Його облаштували у приміщенні, яке орендувала Нікольська селищна рада. Облаштування простору зайняло чимало часу, адже його створювали буквально з нуля — приміщення потребувало серйозного ремонту. До робіт залучали волонтерів і благодійників.

Тепер у планах громади — створення комфортних умов для відвідувачів. Для цього селищна рада розробила проєкт і подала його на всеукраїнський конкурс “Громада на всі 100”.

“Нікольська громада наразі є повністю окупованою. Ті, хто змогли евакуюватися, можуть отримати допомогу і підтримку в цьому хабі. Над проєктом покращення умов у просторі працювала команда Нікольської селищної ради, а громадські активісти допомагали в тому, щоб зробити його максимально якісним”, — розповіла Юлія Тимчак.

Перспективи розвитку хабу / фото Нікольська селищна рада

“Громада на всі 100”: проєкт Нікольської громади

Наразі в хабі працють ЦНАП, соціальний відділ, бібліотека, медична кімната з медиками релокованої лікарні Нікольського, дитяча кімната, кабінети психологічної та юридичної консультацій. Також тут функціонує кімната історії сучасної російсько-української війни.

Регулярно в хабі надають допомогу людям, однак з настанням холодів тут виникла проблема — відсутність опалення. Це є чи не найбільшим викликом для роботи осередку допомоги.

“Потреби, що представлені у проєкті, формувалися за запитами. Однією з основних є оновлення системи опалення, адже орендоване приміщення, в якому працює хаб, не опалюється. Звісно, працювати в таких умовах важко. Раніше ми закупили обігрівачі, але й це не вирішило проблему. Якщо їх вмикати в кожній кімнаті, то не витримує електромережа. Є певні питання, які треба невідкладно вирішувати, тому ми маємо надію на перемогу в конкурсі “Громада на всі 100”, — зазначає Юлія Тимчак.

Проєкт Нікольської громади передбачає фінансування в 4,1 мільйонів гривень. За ці кошти громада планує:

  • оновити систему опалення та санітарний вузол у приміщенні хабу;
  • встановити пандуси і підйомник для маломобільних людей;
  • купити генератор, джерело безперебійного живлення до нього та портативні джерела живлення (EcoFlow);
  • придбати офісну техніку для повноцінного функціонування ЦНАПу;
  • укомплектувати Пункт Незламності й бомбосховище;
  • придбати спеціалізований автомобіль з інклюзивним обладнанням для соціальної служби;
  • придбати допоміжне медобладнання та обладнання для реабілітації воїнів.

Хаб Нікольської громади: як підтримати

З усіх поданих проєктів на конкурс “Громада на всі 100” буде відібрано 40 переможців. 20 із них — за певними критеріями відбору, і ще 20 — за голосуванням людей.

“За критеріями, швидше за все, наш проєкт не проходить, бо громада є окупованою. Тому в нас є надія лише на голосування. Просимо всіх небайдужих підтримати наш проєкт, аби громада могла якомога якісніше надавати підтримку переселенцям”, — звертається Юлія Тимчак.

Віддати свій голос за Нікольську громаду можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дошкільнятам з ростовської області рф подарували макет зруйнованого Бахмута

Валентина Твердохліб 11:25, 21 Жовтня 2024
бахмута
Російські дошкільнята розглядають макет зруйнованого Бахмута / фото росджерела

У росії триває військова пропаганда дітей. Для цього використовують образ нібито “російських визволителів”, які насправді руйнують українські міста. Зокрема, днями в ростовській області рф дошкільнят прийняли в лави “юнармії” і подарували їм макет зруйнованого Бахмута.

Про це повідомили на російських пропагандистських ресурсах.

Пропаганда для дітей у росії

У селищі рассвет аксайського району ростовської області дошкільнят прийняли до лав “юнармії”. Маленьких дітей вже з дитсадка привчають до “російських військових традицій”. На малечу одягли військову форму з прапором рф, навчили їх стройової підготовки і гімну “Служити росії”.

Також дітей познайомили з так званими “героями сво”, які чинять військові злочини в Україні. Вони організували для дошкільнят екскурсію “партизанським селом” і нагодували солдатською кашею.

бахмута
“юнармійці” у військовій частині ростовської області / фото росджерела

На згадку про цей захід окупанти подарували дітям макет зі зруйнованими будинками Бахмута.

бахмута
Окупант про подарунок дітям / скриншот із росджерел

Дирекція дитсадка, чиї вихованці взяли участь у пропагандистському заході, висловили свої враження від події. Вони сподіваються, що ці діти виростуть “гідною заміною” сьогоднішніх військових.

бахмута
Дирекція дитсадка про вступ дітей до “юнармії” / скриншот із росджерел

Нагадаємо, що окупанти цілеспрямовано популяризують мову ворожнечі та антиукраїнську пропаганду. Особливо вони приділяють увагу дітям з ТОТ: там застосовують тиск, щоб ті “забули” про те, що вони є українцями, а самої держави не має існувати. Щоб це ефективніше відбувалось, загарбники всіляко популяризують військових зс рф, радянські звичаї та свята, російське “походження” українців та інші антиукраїнські тези.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Доступне житло для ВПО: які програми діють в Україні

За останніми даними Міжнародної організації міграції (МОМ), наразі в Україні налічується понад 3,67 мільйона осіб зі статусом ВПО. Це приблизно 11,4% нинішнього населення країни. Багато […]

12:30, 22.10.2024 Скопіч Дмитро

Соціальна стипендія в Україні у 2024: яка сума та як отримати студентам

В Україні діє велика кількість різноманітних соціальних гарантій для студентів, які навчаються коштом держави. Одна з ключових — це соціальна стипендія.  Детальніше про те, що […]

12:45, 21.10.2024 Скопіч Дмитро

Картини Рубенса, дореволюційна архітектура та колоритне спілкування: куди піти в Одесі у 2024 році

Одеса — унікальне українське місто, яке поєднує в собі особливий міський колорит, давню історію, безліч архітектурних об’єктів та славнозвісне Чорне море. Це місто також має […]

13:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро
sleep mask g632975ab3 1920 8be6c

Як легко адаптуватися до переведення годинника: поради від сомнологині

Вже зовсім скоро Україна знову переводитиме час, аже вже в останнє. Цей процес може викликати в організму стрес та вплинути на добовий ритм, а той […]

Універсальний фрукт з вишуканим смаком: три рецепти зі слив, які зможе приготувати кожен

Дивовижний колір та вишуканий смак — це все про сливу. Утім, вона ще й дуже корисна, адже слива містить величезну кількість вітамінів та мінералів. Редакція […]

11:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро