Роботи Сергія Захарова на виставці “Зліпок часу” / фото Facebook
Українські художники створюють ілюстрації та картини, щоб привернути увагу світу до війни в країні. Саме мистецтво стало способом показати війну людям закордоном, пояснити, чому Україні так необхідна підтримка західних партнерів, а також продемонструвати роботи талановитих митців.
Редакція зібрала роботи митців зі сходу та півдня.
Сергій Захаров
Донецький художник Сергій Захаров через свою творчість потрапив у полон, де окупанти змушували чоловіка 6 разів копати собі могилу. Після звільнення Сергій намалював графічний роман “Діра”, який описує все, що відбувалося з людьми в полоні. Письменник Сергій Мазуркевич записав усе зі слів Захарова.
Полотна на виставці “Зліпок часу” / Сергій Захаров
Зараз Захаров продовжує створювати полотна, які розповідають реалії життя в Україні. Одна з останніх робіт у межах проєкту “Ukrainian calendar of Venus of war” зображує жінку, яка втратила кінцівки через війну.
Полотно з виставки “Зліпок часу” / Сергій Захаров
Переосмислюючи взірець античної краси, скульптурну фігуру Венери Мілоської, я бачу, що ми захоплюємось її природною вишуканістю, незважаючи на відсутність кінцівок. Так і ця війна калічить нас, але ми залишаємося живими та могутніми. Саме краса жіночого тіла є метафоричною перемогою над жахом смертей та каліцтв, тобто продовженням життя. Задумано, як своєрідний календар, по місяцях, від лютого до… перемоги,
так описує свою роботу художник // Сергій Захаров
Полотна на виставці “Зліпок часу” / Сергій Захаров
Тамара Качаленко
Художниця Тамара Качаленко родом з Херсонщини, дівчина створює роботи кульковою ручкою, інколи навіть під час вибухів. Мисткиня малює обличчя людей, які побачили війну: діти, жінки та літні люди постають на картинах Калаченко у стилі гіперреалізму. Малярка особливу увагу надає деталям, скрупульозно їх пропрацьовує.
Обличчя дитини / робота Тамари Качаленко
Дитина, що плаче / робота Тамари Качаленко
Сергій Ткаченко
Художник-переселенець Сергій Ткаченко близько 20 років мешкав у Донецьку, після початку війни у 2014 році чоловік переїхав до Києва.
Полотно “Переселенець” / автор Сергій Ткаченко
Тут він створює полотна, де зображує людей, які втратили свої домівки та минуле життя. Одна з таких робіт — це картина “Переселенець”, де художник зобразив усіх тих, кому довелося назавжди залишити свій дім та зібрати все життя в один рюкзак. Також в добірці маляра є історичні нариси.
Боротьба українців за свободу, 2014 / Сергій Ткаченко
Сергій Майдуков
Військовий Сергій, який збирається повертатися у стрій / Сергій Майдуков
Художник Сергій Майдуков народився в Донецьку, в дитинстві мріяв стати ботаніком, але згодом юнака захопила інша сфера. У 2006 році, малював графічні історії. Під час повномасштабного вторгнення художник почав створювати ілюстрації, що розповідають про життя в Україні під час війни. Його роботи були на обкладинці The Guardian.
Ілюстрація Сергій Майдкова на обкладинці The Guardian / фото з відкритих джерел
Майдуков за свій вклад в мистецтво міг отримати премію миру імені Ремарка, але відмовився, бо на неї претендувала також російська письменниця Людмила Уліцька.
Російської присутності в моєму житті зараз більш ніж достатньо, тому я би приїхав іншим разом. Для мене буде честь зустрітися з вами та командою особисто та подякувати наживо,
аргументував свою відмову // Сергій Майдуков
Марсове поле, Львів, полеглі військові / Сергій Майдуков
Оксана Оснач
Мисткиня Оксана Оснач з Херсона пережила окупацію рідного міста. Жінка за цей час створила 10 полотен, які вона назвала “окупаційними”.
Картина авторства Оксани Оснач
Картина авторства Оксани Оснач
Картина авторства Оксани Оснач
Оксана Оснач зі своїми роботами
Оксана Оснач фіналізує полотно
“Десять картин, які народилися в окупованому Херсоні. Це молитви, відчай і віра, любов і надія, моє спасіння і мій виклик обставинам…Молюся про припинення жорстоких обстрілів Херсона і усіх українських міст”, — написала художниця.
Анастасія Медяник
Художниця Анастасія Медяник вже двічі переселенка. У 2014 році їй довелось виїхати з Луганська, а на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну — з Рубіжного. У Рубіжному Анастасія вела художню студію для дітей – займалася з ними пісковою анімацією, малюванням у різних техніках.
Полотна художниці / Анастасія Медяник
Анастасія Медяник мріє повернутися в Україну і відкрити свою власну велику студію, працювати в різних техніках з українськими мотивами (наприклад, витинанки, вибійки, акварель, розпис по кераміці тощо), робити пленери, майстер-класи в різних містах світу.
Олена Клочко
Війна на картинах художниці / Олена Клочко
Художниця з Бахмута Олена Клочко фіксує війну на своїх полотнах у жіночих та чоловічих обличчях. Мисткиня працює у стилі неоекспресіонізму.
Олена Клочко / фото Facebook
Зараз вона проживає в Німеччині, де періодично влаштовує майстер-класи. У Берліні, 15 березня, мисткиня запрошує на показ своєї стрічки, що була знята в Бахмуті разом з Романом Потапенко.
9 квітня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.
Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.
Бахмутський ЦНАП в Києві
Прийом громадян запланований у середу, 9 квітня, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:
+380 (98) 850 0561;
+380 (99) 667 9206;
+380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).
В установі мешканці Бахмутської громади можуть:
актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
отримати витяг із реєстру територіальної громади;
подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.
Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.
Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.
Як отримати консультацію
Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.
Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час із рідними та друзями, відкриваючи для себе нові смаки. Де у Києві можна скуштувати дешеві устриці, знайти сніданок за 1 гривню чи замовити бюджетний велетенський батон із фалафелем або спробувати пиріжок з сосискою за 50 гривень? Ми зібрали найкращі заклади, де смачно, доступно та атмосферно.
Де в києві можна смачно і недорого поїсти, шукайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Київська перепічка
Київська перепічка / фото Вікіпедія
Київська перепічка – це не просто вулична їжа, а справжній гастрономічний символ столиці. Відкритий ще у 1986 році, цей заклад залишається популярним серед киян та туристів, адже тут можна скуштувати легендарний пиріжок із сосискою всього за 50 гривень.
Київська перепічка / фото Вікіпедія
Ніжне тісто, апетитна скоринка та аромат, що зачаровує – ось чому цей смаколик підкорює гурманів. Попри доступність, перепічка вже давно стала частиною київської культури, а її справжній рецепт залишається таємницею.
Заклад розташований за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 3. Якщо ви ще не куштували – обов’язково варто спробувати!
Фалафель у Хасана за 110 гривень
Хасан. Фото: з відкритих джерел
“Фалафель у Хасана” — це невеликий МАФ, де вже роками працює уродженець Іраку — пан Хасан, чоловік був змушений покинути домівку через війну. Він приїхав в Україну 25 років тому й відкрив в столиці славнозвісну фуд-зону, де створює лише фалафель у батоні. .
Що представляє собою фалафель від пана Хасана? Це півбатона в авторському соусі, всередину якого кладуться нутові (ред. рідновид бобових) котлети, салат з огірків, томатів та перцю, смажена картопля, та соус. Вся начинка пропікається на грилі й у такому вигляді подається гостю.
З початку війни заклад тимчасово зупинив роботу, але зараз скуштувати фірмовий фалафель можна на території арт-заводу “Платформа” за адресою вулиця Якова Гніздовського, 1-а. Кафе працює з 11:00 до 20:00 у фуд-зоні “Вхід 6”, у понеділок Хасан не працює.
Фалафель у Хасана, меню: є кілька опцій, це веганський фалафель, фалафель з куркою, фалафель з печінкою.
Фалафель у Хасана, розклад роботи:
понеділок
Зачинено
вівторок
12:00–19:00
середа
12:00–19:00
четвер
12:00–19:00
пʼятниця
12:00–19:00
субота
14:00–19:00
неділя
12:00–19:00
Книгарня “Сенс” на Хрещатику
Книгарня “Сенс” на Хрещатику
Де почитати та недорого поїсти в центрі столиці. У 2024 році на Хрещатику відкрилася книгарня-кафе “Сенс”, створена підприємцем Сергієм Ерінчаком. Це місце для тих, хто цінує книги, затишну атмосферу та смачну їжу за доступними цінами.
Попри те, що головний акцент тут зроблено на книжковий асортимент, заклад пропонує бюджетне меню. Сніданок у центрі Києва обійдеться менше ніж у 200 гривень. Наприклад:
Лляна каша – 190 грн
Вегетаріанський круасан – 185 грн
Сендвіч з індичкою чи шинкою – 175 грн
Широкий вибір страв та комфортна атмосфера роблять “Сенс” ідеальним місцем для тих, хто хоче поєднати читання та гастрономічне задоволення. Знайти заклад можна за адресою вулиця Хрещатик, 34.
Хот-дог, устриця, й кава з круасаном за 200 гривень
Адреси закладу у столиці. Фото: скріншот
Якщо ви мріяли спробувати устриці, але не за всі гроші світу — Київ пропонує таку нагоду від сім’ї ресторанів Дмитра Борисова. В закладі “Білий Налив” подають устрицю лише за 49 гривень. В меню є й дорожчі позиції, але починати радять з класики. Тут також можна знайти смачні хот-доги за 69 гривень, лате за 35 гривень та круасан з шоколадом за 39 гривень.
Якщо ви шукали де можна бюджетно та вишукано поїсти, то “Білий налив” можна назвати одним з таких місць. Заклади працюють переважно із 10 до 22, графік роботи залежить від адреси.
Кафе “Ярослава”
Булочки з вишнею та свіжа кава у кафе Ярослава. Фото: з соцмереж
Столичне кафе “Ярослава” працює вже десятки років. Місцеві люблять снідати тут свіжою випічкою та кавою. Ціни у кафе дуже демократичні пиріжки вартують в середньому 20 гривень в залежності від начинки. Також в меню є піца та курячий бульйон. Гостей чекають за адресою вул. Ярославів Вал, 13. Заклад працює з понеділка по суботу з 9:00 до 22:00.
Сніданок за 1 гривню в “Mastro”
Сирнички в столичному кафе. Фото: з соцмереж
Чи можливо смачно поїсти в столиці лише за 1 гривню? Заклад “Mastro” впевнений, що так. За 1 гривню тут можна з’їсти повноцінний сніданок. Для цього слід лише замовити гарячий напій (ред. ціна від 50 гривень. На вибір пропонують:
яйце Бенедикт;
сирники;
або ж бельгійська вафля.
Зверніть увагу, що акція “Сніданок за 1 гривню” діє лише з 10:00 до 12:00, тоді як сам заклад працює кожного дня з 10:00 по 21:00.
Veterano Pizza — кілограмова піца за 375 грн
Різновиди піци в закладі. Фото: з соцмереж
Veterano Pizza — це не тільки заклад, де смачно та недорого можна поїсти, але й підтримати бізнес ветеранів. Кафе заснував ветеран АТО, щоб дати робочі місця учасникам війни. Всі кухарі у закладі також пройшли війну. До слова, цей заклад відвідав голлівудський актор Шон Пенн.
Заклад працює за адресою вул. Софіївська з понеділка по неділю, з 10:00 по 21:30. Піца коштує від 120 гривень та вище. Наприклад, за 375 гривень можна придбати майже кілограм піци Американської.
“Пузата Хата” — комплексні обіди
Пузата Хата в Києві. Фото: з відкритих джерел
“Пузата Хата” — безперечно фаворит серед киян у дешевій та смачній кухні. Тут можна комплексно поїсти за 200 гривень, включаючи перше, друге, компот та десерт. Місцеві рекомендують спробувати борщ з картопляним пюре та котлетою, а на десерт взяти млинці з вишнями.
Пузата хата: адреси в Києві
Всі адреси закладів та години їх роботи:
вул. Сирецька, 9. З 10:00 до 19:00;
м. Виставковий центр ЖК Standard One вул. Васильківська, 100-А. З 08:00 до 21:00;
м. Вокзальна, вул. Кірпи, 3 (Південний термінал). З 08:00 до 22:00;
м. Героїв Дніпра ТЦ OASIS, Оболонський проспект, 47/42. З 08:30 до 21:00;
м. Дарниця ТЦ DOMA Центр вул. Будівельників, 40. З 09:00 до 21:00;
м. Дорогожичі вул. Іллєнка, 83 Д. З 09:00 до 20:00;
м. Житомирська, ТЦ Хіт Mall, проспект Берестейський, 134/1. З 09:00 до 21:00;
м. Контрактова площа вул. Верхній Вал, 28-30. З 08:00 до 21:00;
м. Контрактова площа Контрактова площа, 2/1. З 09:00 до 21:00;
м. Лівобережна вул. Раїси Окіпної, 3. З 09:00 до 22:00;
м. Лук’янівська ТЦ Квадрат вул. Білоруська, 2. З 10:00 до 21:00;
м. Льва Толстого Бесарабська площа вул. Басейна, 1/2. З 09:00 до 21:00;
м. Льва Толстого вул. Велика Васильківська, 40. З 08:00 до 21:00;
м. Майдан Незалежності, ТЦ Globus, 2га лінія. З 10:00 до 20:00;
м. Майдан Незалежності ТЦ Globus Майдан Незалежності, 1. З 10:00 до 21:00;
м. Мінська ТРЦ Dream yellow, проспект Оболонський, 1 Б. З 10:00 до 21:00;
м. Осокорки ТК ARKADIA Дніпровська набережна, 33. З 10:00 до 21:00;
м. Палац Спорту вул. Шота Руставелі, 16. З 09:00 до 21:00;
м. Позняки ТРЦ Піраміда вул. Мишуги, 4 А. З 10:00 до 22:00;
м. Політехнічний інститут ТРЦ Smart Plaza проспект Берестейський, 24. З 09:00 до 22:00;
м. Почайна ТЦ Gorodok Gallery проспект Спепана Бандери, 23. З 10:00 до 21:00;
м. Святошин вул. Святошинська, 3 А. З 08:30 до 21:00;
м. Хрещатик торговий квартал Пасаж вул. Хрещатик, 15/4. З 09:00 до 21:00;
м. Шулявська ТЦ Точка вул. Довженка 1 В. З 09:00 до 21:00;
ТРК КВАДРАТ NEO, бульвар Перова, 36. З 10:00 до 21:00;
ТЦ Дарниця проспект Соборності, 2/1 A. З 10:00 до 20:30;
ТЦ Квадрат вул. Гната Юри, 20. З 09:00 до 21:00;
Кав’ярня від бахмутянки
Наталя Булгакова. Фото: Фейсбук
“Coffee.stories.kiev” — затишний заклад в столиці від бахмутянки Наталії Булгакової. Кав’ярня знаходиться за адресою: місто Київ, Голосіївський район. ЖК “Нова Англія”. Тут можна придбати десерти та солоні перекуси, як от сендвічі та пироги. Звісно, в закладі можна випити й хорошої кави. Все разом буде коштувати 200 гривень.
Сніданок у McDonald’s
У McDonald’s повернули сніданки / фото пресслужба McDonald’s
З березня 2025 року McDonald’s повернув у меню сніданки. Тепер сніданок у Києві замовити можна з початку роботу закладу та до 10:30 в закладі та до 10:15 через доставку. Сніданковий рол або Макмафін можна замовити у закладах Києва.
Реберня на узвозі
У столиці можна скуштувати справжні м’ясні делікатеси. Набір ситний. Фото: з відкритих джерел
Реберня розташувалася за адресою вул. Андріївський узвіз 2а. У меню страви з м’яса, також є солодкі штруделі та наливки. 400 грамів ребрець із соусом обійдуться у 279 гривень, проте сюди краще йти компанією. Наприклад за 495 гривень можна взяти кілограмовий “Набір ситний” — це порція ребер з соусом на вибір, картопля на грилі з яйцем та беконом та овочі гриль.
9 квітня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]
Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час […]
Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]
Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]
Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]