Є проблема — подзвони до мера: як може виглядати комунікація влади з людьми на прикладі Тарту

Семаковська Тетяна 16:30, 30 Жовтня 2024
Будівля мерії Тарту по центру / фото Бахмут IN.UA

“Я бачив ваш дзвінок — напишіть мені в особисті, якщо ваша проблема важлива, й ми розв’яжемо це питання”.

Так відповів мер естонського міста Тарту Урмас Клаас, коли йому під час робочого дня на особистий телефон подзвонив мешканець Тарту. На телефон мера згодом надійшло SMS, де чоловік повідомив про проблеми із паркувальним місцем для людей з інвалідністю. У той же день працівники мерії розв’язали проблему. Чи уявляєте ви, щоб у вас був номер мера вашого міста, а ще йому можна було зателефонувати чи написати SMS, й він вам ще і відповість? Для жителів естонського міста Тарту тут немає нічого незвичайного. Вони також можуть приходити до мерії та спілкуватися з усіма працівниками.

Як відбувається комунікація з місцевою владою закордоном — редакції Бахмут IN.UA розповіли Урмас Клаас, мер Тарту, та Катрі Райк, ексмеркиня Нарви.

Комунікація з ОМС

Тарту — друге за величиною місто в Естонії. Тут проживає близько 90 тисяч людей, серед яких налічуються понад 100 національних меншин. З початком повномасштабної війни в Україні Тарту надало прихисток сотні українським біженцям, близько 700 українських дітей навчаються у місцевих школах, та ще близько 800 дітей ходять у шкільний садочок.

Реальна цифра може бути значно більшою, бо не всі українці отримали статус тимчасового захисту в Естонії. По місту можна побачити українську символіку, а в місцевих газетах щодня нагадують про те, який день війни в Україні.

Мерія Тарту розташована в центрі міста — це стара історична будівля, яку не можна перебудувати всередині, щоб, наприклад, покласти ліфт для маломобільного населення. Водночас мерія має бути доступною для всіх мешканців, і для людей з інвалідністю зокрема — саме тому тут облаштували кабінет мера на першому поверсі та пандус для безбар’єрного доступу до будівель.

Доступ до мерії мають усі мешканці міста. Мами з візочками чи люди з інвалідністю можуть зустрітися з працівниками мерії на першому поверсі / фото Бахмут IN.UA

Мер Тарту Урмас Клаас пояснює, що всі працівники мерії мають право говорити з журналістами, відповідати на їх питання оперативно, не узгоджуючи відповіді. Так само з жителями Тарту чиновники спілкуються напряму, без посередників — для цього вони проходять тренінги, щоб розуміти, як потрібно подавати інформацію.

До мера Тарту можна просто подзвонити чи написати

Ексмеркиня Нарви переконана, що з людьми важливо підтримувати контакт, аби розуміти їх проблеми.

“Коли я йду в магазин, то знаю, що проведу там більше часу, ніж планувала. Тому що по дорозі я точно зустріну кілька людей, які щось мене запитають, і я маю їм відповісти”, — каже Катрі Райк.

Мер Тарту має публічний номер мобільного телефону, на який може зателефонувати кожен мешканець. Зазвичай по 5 дзвінків у день бувають не на тему, пояснює мер. Але в більшості люди звертаються із важливих питань й не турбують безпричинно.

Мер Тарту / фото Бахмут IN.UA

“Я багато спілкуюсь з людьми — можна сказати, що я на відстані руки від них. Одна сторона — це офіційні пресрелізи, інша — це Instagram, Facebook. Якщо пишуть коментар під моїм постом, то я відповідаю. І, як й звичайна людина, я ходжу в магазин, аптеку, кафе і всюди спілкуюсь з мешканцями”, — пояснює Урмас Клаас.

Катрі Райк також додає, що спілкування з людьми сприяє ще й довірі до місцевої влади, бо мешканці бачать, що їх не тільки слухають, а і чують.

“Важливо підтримувати контакт з людьми, навіть дистанційно. Повинні бути зустрічі з громадою — ми проходили період коронавірусу, коли все було онлайн. Але навіть тоді ми зустрічалися, адже влада повинна бути відкритою зі своїм населенням, люди це відчувають”, — говорить Катрі.

Примітка. Матеріал створено у рамках спільного проєкту Українського кризового медіацентру у партнерстві з International Practitioners` Partnership Network (Естонія) “Зміцнення інформаційної стійкості в Україні” за підтримки Європейського Союзу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Заробив на обороні: посадовець із Костянтинівки завищив ціни на “єгозу” для фронту

Семаковська Тетяна 12:00, 24 Червня 2026
Затримання посадовця / фото Донецька обласна прокуратура

У Донецькій області викрили посадову особу Костянтинівської міської ради. Дії уповноваженого з тендерних закупівель призвели до значної переплати бюджетних коштів під час придбання матеріалів для будівництва оборонних рубежів на фронті.

Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.

Підозра посадовцю Костянтинівської міськради в корупції

У 2025 році посадовець одного з управлінь міської ради Костянтинівки займався організацією тендерів. Метою закупівель було забезпечення стратегічно важливого напрямку фронту колючим дротом типу “єгоза”, який використовується для створення ліній оборони.

Під час проведення процедури уповноважена особа не здійснила належної перевірки реальної вартості продукції на ринку. Це призвело до укладання договорів із постачальником за завищеними цінами.

Обставини проведення тендерів:

  • вартість дроту перевищувала ринкову у півтора раза;
  • загалом відбулося чотири закупівлі матеріалу;
  • фактична сума витрат склала 39,4 мільйона гривень;
  • реальна вартість товару оцінюється у 25,4 мільйона гривень.

Різниця між цими сумами склала майже 14 мільйонів гривень, які держава переплатила постачальнику.

Покарання

Донецька обласна прокуратура повідомила фігуранту про підозру. Йому інкримінують неналежне виконання службових обов’язків через несумлінне ставлення, що спричинило тяжкі наслідки. Ця стаття Кримінального кодексу України стосується службової недбалості.

Наразі правоохоронні органи вирішують питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування проводять слідчі Головного управління Національної поліції в Донецькій області. Оперативний супровід забезпечує управління стратегічних розслідувань.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Російські авіабомби вдарили по Дружківці: які наслідки удару

Валентина Твердохліб 10:50, 24 Червня 2026
дружківці
Зруйнована багатоповерхівка / фото відділ комунікації поліції Донецької області

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 23 червня, обстріли фіксували у шести населених пунктах. Внаслідок ворожих атак є постраждалі серед цивільного населення Дружківки. Окупанти скинули на місто 10 авіабомб.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Донецької області.

Обстріли на Донеччині 23 червня

Протягом 23 червня війська рф провели 1261 обстріл вздовж лінії фронту та в населених пунктах Донеччини.

Обстріли фіксували у шести населених пунктах:

  • Дружківка;
  • Краматорськ;
  • Біленьке;
  • Малотаранівка;
  • Райгородок;
  • Юріївка.

Внаслідок атак пошкоджені або зруйновані 62 житлових будинків.

По Дружківці росіяни завдали 12 ударів, 10 з яких – авіабомбами. Внаслідок атак поранено шістьох мешканців. Пошкоджено 33 багатоквартирних і 19 приватних будинків, заклад освіти, автомобіль.

Наслідки атаки / фото відділ комунікації поліції Донецької області

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Заробив на обороні: посадовець із Костянтинівки завищив ціни на “єгозу” для фронту

У Донецькій області викрили посадову особу Костянтинівської міської ради. Дії уповноваженого з тендерних закупівель призвели до значної переплати бюджетних коштів під час придбання матеріалів для […]

дружківці

Російські авіабомби вдарили по Дружківці: які наслідки удару

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 23 червня, обстріли фіксували у шести населених пунктах. Внаслідок ворожих атак є постраждалі серед цивільного населення Дружківки. […]

донеччині

На Донеччині за добу зупинили майже 100 штурмів: де окупанти тиснуть найбільше

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 40 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]

Бої за Костянтинівку: яку тактику використовують військові рф в місті

Українські військові продовжують знищувати російських піхотинців на підступах до Костянтинівки та в межах міста. Збройні сили контролюють ситуацію, зачищають південну частину населеного пункту та завдають […]

У застосунку “Дія” з’явилася нова військова облігація: як її купити

У державному застосунку “Дія” стала доступною для купівлі нова військова облігація під назвою “Алупка”. Придбання цього цінного паперу дозволяє громадянам долучитися до фінансування потреб держави, […]