Є проблема — подзвони до мера: як може виглядати комунікація влади з людьми на прикладі Тарту

Семаковська Тетяна 16:30, 30 Жовтня 2024
Будівля мерії Тарту по центру / фото Бахмут IN.UA

“Я бачив ваш дзвінок — напишіть мені в особисті, якщо ваша проблема важлива, й ми розв’яжемо це питання”.

Так відповів мер естонського міста Тарту Урмас Клаас, коли йому під час робочого дня на особистий телефон подзвонив мешканець Тарту. На телефон мера згодом надійшло SMS, де чоловік повідомив про проблеми із паркувальним місцем для людей з інвалідністю. У той же день працівники мерії розв’язали проблему. Чи уявляєте ви, щоб у вас був номер мера вашого міста, а ще йому можна було зателефонувати чи написати SMS, й він вам ще і відповість? Для жителів естонського міста Тарту тут немає нічого незвичайного. Вони також можуть приходити до мерії та спілкуватися з усіма працівниками.

Як відбувається комунікація з місцевою владою закордоном — редакції Бахмут IN.UA розповіли Урмас Клаас, мер Тарту, та Катрі Райк, ексмеркиня Нарви.

Комунікація з ОМС

Тарту — друге за величиною місто в Естонії. Тут проживає близько 90 тисяч людей, серед яких налічуються понад 100 національних меншин. З початком повномасштабної війни в Україні Тарту надало прихисток сотні українським біженцям, близько 700 українських дітей навчаються у місцевих школах, та ще близько 800 дітей ходять у шкільний садочок.

Реальна цифра може бути значно більшою, бо не всі українці отримали статус тимчасового захисту в Естонії. По місту можна побачити українську символіку, а в місцевих газетах щодня нагадують про те, який день війни в Україні.

Мерія Тарту розташована в центрі міста — це стара історична будівля, яку не можна перебудувати всередині, щоб, наприклад, покласти ліфт для маломобільного населення. Водночас мерія має бути доступною для всіх мешканців, і для людей з інвалідністю зокрема — саме тому тут облаштували кабінет мера на першому поверсі та пандус для безбар’єрного доступу до будівель.

Доступ до мерії мають усі мешканці міста. Мами з візочками чи люди з інвалідністю можуть зустрітися з працівниками мерії на першому поверсі / фото Бахмут IN.UA

Мер Тарту Урмас Клаас пояснює, що всі працівники мерії мають право говорити з журналістами, відповідати на їх питання оперативно, не узгоджуючи відповіді. Так само з жителями Тарту чиновники спілкуються напряму, без посередників — для цього вони проходять тренінги, щоб розуміти, як потрібно подавати інформацію.

До мера Тарту можна просто подзвонити чи написати

Ексмеркиня Нарви переконана, що з людьми важливо підтримувати контакт, аби розуміти їх проблеми.

“Коли я йду в магазин, то знаю, що проведу там більше часу, ніж планувала. Тому що по дорозі я точно зустріну кілька людей, які щось мене запитають, і я маю їм відповісти”, — каже Катрі Райк.

Мер Тарту має публічний номер мобільного телефону, на який може зателефонувати кожен мешканець. Зазвичай по 5 дзвінків у день бувають не на тему, пояснює мер. Але в більшості люди звертаються із важливих питань й не турбують безпричинно.

Мер Тарту / фото Бахмут IN.UA

“Я багато спілкуюсь з людьми — можна сказати, що я на відстані руки від них. Одна сторона — це офіційні пресрелізи, інша — це Instagram, Facebook. Якщо пишуть коментар під моїм постом, то я відповідаю. І, як й звичайна людина, я ходжу в магазин, аптеку, кафе і всюди спілкуюсь з мешканцями”, — пояснює Урмас Клаас.

Катрі Райк також додає, що спілкування з людьми сприяє ще й довірі до місцевої влади, бо мешканці бачать, що їх не тільки слухають, а і чують.

“Важливо підтримувати контакт з людьми, навіть дистанційно. Повинні бути зустрічі з громадою — ми проходили період коронавірусу, коли все було онлайн. Але навіть тоді ми зустрічалися, адже влада повинна бути відкритою зі своїм населенням, люди це відчувають”, — говорить Катрі.

Примітка. Матеріал створено у рамках спільного проєкту Українського кризового медіацентру у партнерстві з International Practitioners` Partnership Network (Естонія) “Зміцнення інформаційної стійкості в Україні” за підтримки Європейського Союзу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут влітку 2026 року: окупанти показали нові кадри з міста

Валентина Твердохліб 11:30, 23 Червня 2026
бахмут
Бахмут влітку 2026 року / фото росджерела

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року.

Редакція публікує відео.

Стан Бахмута у 2026 році, нове відео

Російські окупанти показали, який вигляд має Бахмут влітку 2026 року. На одному зі своїх каналів вони публікують відео, зроблене в русі. Окупанти їдуть автівкою однією з вулиці міста.

У кадр потрапили багатоповерхові житлові будинки. На відео видно, що всі вони зруйновані, в багатьох будівлях є обвали. Біля знищених будинків лежить будівельне сміття, а узбіччя дороги поросло травою і кущами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вразливі родини ВПО можуть отримати до 179 тисяч гривень на власну справу

Валентина Твердохліб 10:30, 23 Червня 2026
впо
Бізнес-навчання / фото “СОС Дитячі містечка”

Благодійна організація “СОС Дитячі містечка” оголосила набір на проєкт для вразливих родин ВПО. Він передбачає гранти для відкриття або розвитку бізнесу. Скористатися можливістю можуть мешканці трьох областей.

Про це повідомляє благодійна організація “СОС Дитячі містечка”.

“СОС Дитячі містечка”: як отримати допомогу на власну справу

Благодійна організація “СОС Дитячі містечка” оголосила новий етап підтримки родин ВПО з дітьми. Вона передбачає грошову допомогу на відкриття або відновлення власного бізнесу.

Долучитися до проєкту можуть родини ВПО, які проживають у трьох областях:

  • Полтавській;
  • Київській;
  • Львівській.

Податися на проєкт можуть батьки дітей віком до 18 років з вразливих сімей:

  • багатодітні сім’ї;
  • неповні сім’ї;
  • сім’ї, у складі яких є люди з інвалідністю;
  • прийомні сім’ї;
  • опікунські сім’ї;
  • дитячі будинки сімейного типу.

Що передбачає проєкт

Старт проєкту запланований на 13 липня. Він передбачає обов’язкове навчання з можливістю отримання гранту. Суми грантів становлять 89 740,26 гривень та 179 838 гривень без вирахування податків.

Учасники отримають:

  • онлайн-навчання від досвідчених експертів;
  • персональні консультації та менторський супровід;
  • допомогу у створенні бізнес-плану.

Участь у проєкті безоплатна. Якщо ви бажаєте стати учасником або учасницею, заповнюйте анкету за покликанням. Збір заявок триватиме до 8 липня. Результати відбору прийдуть на вказану при реєстрації пошту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

бахмут

Бахмут влітку 2026 року: окупанти показали нові кадри з міста

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Стан Бахмута […]

впо

Вразливі родини ВПО можуть отримати до 179 тисяч гривень на власну справу

Благодійна організація “СОС Дитячі містечка” оголосила набір на проєкт для вразливих родин ВПО. Він передбачає гранти для відкриття або розвитку бізнесу. Скористатися можливістю можуть мешканці […]

Інтенсивність боїв на Покровському напрямку зросла — Генштаб

На лінії зіткнення у Донецькій області фіксується зміна активності російських військ. Інтенсивність бойових дій на Покровському напрямку трохи зросла порівняно з попередньою добою. На інших […]

підрозділ
Важливо

У “днр” створюють окремий підрозділ для боротьби з українськими дронами: що відомо

Ватажок “днр” денис пушилін прокоментував пропагандистам ситуацію з ударами ЗСУ в тилу противника. Так званий глава “днр” підтверджує збільшення ударів безпілотниками і заявляє про роботу […]

позиції

ЗСУ вдарили по позиціях операторів дронів у Покровському районі

Бійці ЗСУ атакували військові об’єкти російських військ на тимчасово окупованих територіях. Під ударом українських захисників були локації в районі Покровська, Мирнограда і Перебудови Донецької області. […]