Є проблема — подзвони до мера: як може виглядати комунікація влади з людьми на прикладі Тарту

Семаковська Тетяна 16:30, 30 Жовтня 2024
Будівля мерії Тарту по центру / фото Бахмут IN.UA

“Я бачив ваш дзвінок — напишіть мені в особисті, якщо ваша проблема важлива, й ми розв’яжемо це питання”.

Так відповів мер естонського міста Тарту Урмас Клаас, коли йому під час робочого дня на особистий телефон подзвонив мешканець Тарту. На телефон мера згодом надійшло SMS, де чоловік повідомив про проблеми із паркувальним місцем для людей з інвалідністю. У той же день працівники мерії розв’язали проблему. Чи уявляєте ви, щоб у вас був номер мера вашого міста, а ще йому можна було зателефонувати чи написати SMS, й він вам ще і відповість? Для жителів естонського міста Тарту тут немає нічого незвичайного. Вони також можуть приходити до мерії та спілкуватися з усіма працівниками.

Як відбувається комунікація з місцевою владою закордоном — редакції Бахмут IN.UA розповіли Урмас Клаас, мер Тарту, та Катрі Райк, ексмеркиня Нарви.

Комунікація з ОМС

Тарту — друге за величиною місто в Естонії. Тут проживає близько 90 тисяч людей, серед яких налічуються понад 100 національних меншин. З початком повномасштабної війни в Україні Тарту надало прихисток сотні українським біженцям, близько 700 українських дітей навчаються у місцевих школах, та ще близько 800 дітей ходять у шкільний садочок.

Реальна цифра може бути значно більшою, бо не всі українці отримали статус тимчасового захисту в Естонії. По місту можна побачити українську символіку, а в місцевих газетах щодня нагадують про те, який день війни в Україні.

Мерія Тарту розташована в центрі міста — це стара історична будівля, яку не можна перебудувати всередині, щоб, наприклад, покласти ліфт для маломобільного населення. Водночас мерія має бути доступною для всіх мешканців, і для людей з інвалідністю зокрема — саме тому тут облаштували кабінет мера на першому поверсі та пандус для безбар’єрного доступу до будівель.

Доступ до мерії мають усі мешканці міста. Мами з візочками чи люди з інвалідністю можуть зустрітися з працівниками мерії на першому поверсі / фото Бахмут IN.UA

Мер Тарту Урмас Клаас пояснює, що всі працівники мерії мають право говорити з журналістами, відповідати на їх питання оперативно, не узгоджуючи відповіді. Так само з жителями Тарту чиновники спілкуються напряму, без посередників — для цього вони проходять тренінги, щоб розуміти, як потрібно подавати інформацію.

До мера Тарту можна просто подзвонити чи написати

Ексмеркиня Нарви переконана, що з людьми важливо підтримувати контакт, аби розуміти їх проблеми.

“Коли я йду в магазин, то знаю, що проведу там більше часу, ніж планувала. Тому що по дорозі я точно зустріну кілька людей, які щось мене запитають, і я маю їм відповісти”, — каже Катрі Райк.

Мер Тарту має публічний номер мобільного телефону, на який може зателефонувати кожен мешканець. Зазвичай по 5 дзвінків у день бувають не на тему, пояснює мер. Але в більшості люди звертаються із важливих питань й не турбують безпричинно.

Мер Тарту / фото Бахмут IN.UA

“Я багато спілкуюсь з людьми — можна сказати, що я на відстані руки від них. Одна сторона — це офіційні пресрелізи, інша — це Instagram, Facebook. Якщо пишуть коментар під моїм постом, то я відповідаю. І, як й звичайна людина, я ходжу в магазин, аптеку, кафе і всюди спілкуюсь з мешканцями”, — пояснює Урмас Клаас.

Катрі Райк також додає, що спілкування з людьми сприяє ще й довірі до місцевої влади, бо мешканці бачать, що їх не тільки слухають, а і чують.

“Важливо підтримувати контакт з людьми, навіть дистанційно. Повинні бути зустрічі з громадою — ми проходили період коронавірусу, коли все було онлайн. Але навіть тоді ми зустрічалися, адже влада повинна бути відкритою зі своїм населенням, люди це відчувають”, — говорить Катрі.

Примітка. Матеріал створено у рамках спільного проєкту Українського кризового медіацентру у партнерстві з International Practitioners` Partnership Network (Естонія) “Зміцнення інформаційної стійкості в Україні” за підтримки Європейського Союзу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Машина за 10 тисяч доларів та премія від симоньян: редакція ідентифікувала росвоєнкора в Бахмуті

Марія Носуля Носуля Марина 14:35, 22 Січня 2025

На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У російському сюжеті повідомляється, що наразі з Бахмута російська армія веде розвідку безпілотниками та наступає на Часів Яр. Так званий журналіст “звєзди” ігор лапік показав західну частину Бахмута.

Редакція ідентифікувала воєнкора, який не гребує бувати в зруйнованому Бахмуті.

Воєнкор лапік про Україну / з соцмереж

Російський воєнкор у Бахмуті, фото зі зруйнованого міста і “міжнародна” премія

Ігор лапік, воєнкор пропагандистської “звєзди” нині проживає у московській області, містечку корольов, по вулиці горького, 79, корпус 20, квартира 78.

Будинок воєнкора у підмосковному корольові / скриншот яндекс карти

Про місце проживання воєнкора редакція дізналася з російських баз даних. Як і те, що лапік їздить  на Hyundai i40 з номерним знаком Е655АВ186, середня вартість автівки у рф становить близько мільйона рублів, або ж приблизно 10 тисяч доларів. 

Проживання та автівка лапіка / російські реєстри

Родом воєнкор з міста нижньовартовск, ханти-мансійського автономного округу — югра, що знаходиться у складі тюменської області рф. Цей округ у рф — батьківщина  хантів, мансів, башкирів, калмиків, чувашів, марійців, ногайців та інших “ісконнорускіх” корінних народів.

Сюжети для пропагандистських ЗМІ, за словами лапіка, допомагають йому волонтерити — збирати гроші для допомоги російській армії. 
Крім окупованого Бахмута лапік буває в окупованій росіянами Авдіївці.

Лапік в окупованій росіянами Авдіївці / соцмережі воєнкора

А також у нещодавно окупованому та зруйнованому армією рф Селидовому.

Лапік у Селидовому / соцмережі

Нещодавно так званий воєнкор бував і поблизу Часів Яру, де нині точаться бої.

Лапік не приховує, що російська армія обстрілює Костянтинівку та Краматорськ / соцмережі

Нещодавно воєнкор отримав премію за свій репортаж. Цей конкурс росіяни звуть “міжнародним”, хоча він створений пропагандистським russia today, а серед журі — маргарита симонян. Конкурс створили, за словами пропагандистки симонян для того, щоб “пролити світло на ті жахи, які приносить в дім, в країну війна”. Лапік не уточнює, що саме російська федерація приносить цю війну у ті країни, з якими її починає.

Лапік про “міжнародний конкурс” / російські соцмережі

“Сімейні реліквїї”

Днями на телеканалі, де працює воєнкор з’явився сюжет про начебто жительку Бахмута, що зараз живе у Москві, яка звернулася до редакції “звезди”, аби ті допомогли знайти документи у зруйнованій квартирі у Бахмуті.  За словами жінки, її батьки виїжджали з міста і лишили у квартирі документи, які вона й попросила забрати з руїн дому.

Документів воєнкор не знайшов, проте покопирсавшись у руїнах квартири, яку зруйнувала його армія, як і весь Бахмут, лапік привіз до москви фотоальбоми жінки, мовляв, повертає їй сімейні реліквії. У сюжеті воєнкор згадав радянський союз, коли і були зроблені фото з дитинства, як сверджується, бахмутянки.. Мовляв, були ж часи, коли “всі жили дружно”. 

У своїх соцмережах воєнкор ділиться і своїми старими фото, теж називає їх реліквіями:

Фото родини лапіка / соцмережі воєнкора

Водночас більшість бахмутян, як і інші жителі тимчасово окупованих міст України, які зруйнували росіяни, своїх сімейних реліквій вже ніколи не побачать, зокрема завдяки лапіку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міськрада на зв’язку: бахмутяни можуть поспілкуватися з мерією

Семаковська Тетяна 13:35, 22 Січня 2025
У четвер, 23 січня, для бахмутян влаштують “Пряму лінію” / фото ілюстративне, Pexel

23 січня відбудеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Міськрада Бахмута: коли буде “Пряма лінія”

Міськрада анонсувала, що в четвер, 23 січня, з 11:00 до 12:00 відбудеться “Пряма телефонна лінія” для жителів Бахмута і громади. На питання містян відповідатиме керуюча справами виконкому Бахмутської міської ради Марина Іванушкіна.

Аби отримати відповіді на свої нагальні питання, мешканцям Бахмутської громади необхідно зателефонувати за номером: +38 (095) 024 5075.

Нагадаємо, що для бахмутян організували центри та осередки для ВПО, де вони можуть отримати гумдопомогу та консультації від фахівців.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Крім того, для бахмутян в евакуації працює ЦНАП. Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Машина за 10 тисяч доларів та премія від симоньян: редакція ідентифікувала росвоєнкора в Бахмуті

На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У […]

14:35, 22.01.2025 Носуля Марина

Міськрада на зв’язку: бахмутяни можуть поспілкуватися з мерією

23 січня відбудеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують. Про це повідомляє Бахмутська міська […]

“Навіть повітря відчувалось інакше”: бахмутянка Ірина Жданюк про окупацію міста в 2014 та життя в Рівному

“Я вступила, коли Бахмут був одним, а повернулась додому в незнайоме місто”, — пригадує події в Бахмуті 2014 року героїня. Бахмутянка Ірина Жданюк зараз проживає […]

бахмутський район

Бахмутський район: скільки людей лишаються і скільки евакуювалися

На території Бахмутського району тривають бойові дії, частково він знаходиться в окупації. Попри важку ситуацію, в населених пунктах району продовжують лишатися місцеві жителі. Скільки мешканців […]

бахмута

Який вигляд мають багатоповерхівки в районі Нового ринку Бахмута

Росіяни опублікували нові фото з Бахмута. В об’єктив потрапили багатоповерхові будинки в районі Нового ринку. Редакція публікує вибрані кадри. Будинки біля Нового ринку Бахмута, фото Росіяни […]