Є проблема — подзвони до мера: як може виглядати комунікація влади з людьми на прикладі Тарту

Семаковська Тетяна 16:30, 30 Жовтня 2024
Будівля мерії Тарту по центру / фото Бахмут IN.UA

“Я бачив ваш дзвінок — напишіть мені в особисті, якщо ваша проблема важлива, й ми розв’яжемо це питання”.

Так відповів мер естонського міста Тарту Урмас Клаас, коли йому під час робочого дня на особистий телефон подзвонив мешканець Тарту. На телефон мера згодом надійшло SMS, де чоловік повідомив про проблеми із паркувальним місцем для людей з інвалідністю. У той же день працівники мерії розв’язали проблему. Чи уявляєте ви, щоб у вас був номер мера вашого міста, а ще йому можна було зателефонувати чи написати SMS, й він вам ще і відповість? Для жителів естонського міста Тарту тут немає нічого незвичайного. Вони також можуть приходити до мерії та спілкуватися з усіма працівниками.

Як відбувається комунікація з місцевою владою закордоном — редакції Бахмут IN.UA розповіли Урмас Клаас, мер Тарту, та Катрі Райк, ексмеркиня Нарви.

Комунікація з ОМС

Тарту — друге за величиною місто в Естонії. Тут проживає близько 90 тисяч людей, серед яких налічуються понад 100 національних меншин. З початком повномасштабної війни в Україні Тарту надало прихисток сотні українським біженцям, близько 700 українських дітей навчаються у місцевих школах, та ще близько 800 дітей ходять у шкільний садочок.

Реальна цифра може бути значно більшою, бо не всі українці отримали статус тимчасового захисту в Естонії. По місту можна побачити українську символіку, а в місцевих газетах щодня нагадують про те, який день війни в Україні.

Мерія Тарту розташована в центрі міста — це стара історична будівля, яку не можна перебудувати всередині, щоб, наприклад, покласти ліфт для маломобільного населення. Водночас мерія має бути доступною для всіх мешканців, і для людей з інвалідністю зокрема — саме тому тут облаштували кабінет мера на першому поверсі та пандус для безбар’єрного доступу до будівель.

Доступ до мерії мають усі мешканці міста. Мами з візочками чи люди з інвалідністю можуть зустрітися з працівниками мерії на першому поверсі / фото Бахмут IN.UA

Мер Тарту Урмас Клаас пояснює, що всі працівники мерії мають право говорити з журналістами, відповідати на їх питання оперативно, не узгоджуючи відповіді. Так само з жителями Тарту чиновники спілкуються напряму, без посередників — для цього вони проходять тренінги, щоб розуміти, як потрібно подавати інформацію.

До мера Тарту можна просто подзвонити чи написати

Ексмеркиня Нарви переконана, що з людьми важливо підтримувати контакт, аби розуміти їх проблеми.

“Коли я йду в магазин, то знаю, що проведу там більше часу, ніж планувала. Тому що по дорозі я точно зустріну кілька людей, які щось мене запитають, і я маю їм відповісти”, — каже Катрі Райк.

Мер Тарту має публічний номер мобільного телефону, на який може зателефонувати кожен мешканець. Зазвичай по 5 дзвінків у день бувають не на тему, пояснює мер. Але в більшості люди звертаються із важливих питань й не турбують безпричинно.

Мер Тарту / фото Бахмут IN.UA

“Я багато спілкуюсь з людьми — можна сказати, що я на відстані руки від них. Одна сторона — це офіційні пресрелізи, інша — це Instagram, Facebook. Якщо пишуть коментар під моїм постом, то я відповідаю. І, як й звичайна людина, я ходжу в магазин, аптеку, кафе і всюди спілкуюсь з мешканцями”, — пояснює Урмас Клаас.

Катрі Райк також додає, що спілкування з людьми сприяє ще й довірі до місцевої влади, бо мешканці бачать, що їх не тільки слухають, а і чують.

“Важливо підтримувати контакт з людьми, навіть дистанційно. Повинні бути зустрічі з громадою — ми проходили період коронавірусу, коли все було онлайн. Але навіть тоді ми зустрічалися, адже влада повинна бути відкритою зі своїм населенням, люди це відчувають”, — говорить Катрі.

Примітка. Матеріал створено у рамках спільного проєкту Українського кризового медіацентру у партнерстві з International Practitioners` Partnership Network (Естонія) “Зміцнення інформаційної стійкості в Україні” за підтримки Європейського Союзу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ФОП подати декларацію через “Дію”: покрокова інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:45, 16 Квітня 2025
Портал “Дія” / фото Дія

У 2025 році фізичні особи-підприємці (ФОП) в Україні мають можливість подавати податкову декларацію онлайн через портал електронних послуг “Дія”. Цей процес значно спрощено та автоматизовано, що дозволяє зекономити час і уникнути зайвих бюрократичних процедур.

Детальніше про те, як ФОП подати декларацію через “Дію” — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як ФОП подати декларацію через “Дію”

У 2025 році подати податкову декларацію фізичній особі-підприємцю стало ще простіше — це можна зробити онлайн через застосунок або портал “Дія”. Завдяки цифровізації процес звітування за спрощеною системою оподаткування займає лише кілька хвилин і не потребує черг або паперової тяганини.

Щоб скористатися послугою, потрібно:

  • авторизуватися на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису;
  • обрати розділ “Податки ФОП” — “Декларації”;
  • заповнити спеціальну форму, зазначивши тип декларації та дані про устаткування;
  • підписати декларацію електронним підписом та відправити її.

Зазначимо, що для ФОП I та II групи потрібно ввести суму доходу за рік і контактні дані, а також дані про єдиний податок і єдиний соціальний внесок, після чого — підписати декларацію за допомогою Дія.Підпису.

Для фізичних осіб-підприємців III групи потрібно лише внести суму доходу за четвертий квартал, після чого портал автоматично зробить запит до Державної податкової служби та отримає дані про дохід за 9 місяців. Далі потрібно відредагувати дані й суми в декларації та підписати її Дія.Підписом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи будуть додаткові вихідні на Великдень в Україні у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:45, 16 Квітня 2025
Чи будуть вихідні на Великдень / фото ілюстративне, iStock

Великдень — одне з найважливіших і найочікуваніших свят для кожного українця та українки, адже він символізує відродження, надію та силу віри. У 2025 році українці знову готуються до святкування, і багатьох цікавить, чи матимуть вони додаткові вихідні дні.

Чи будуть вихідні на Великдень 2025 року — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Чи будуть вихідні на Великдень 2025 року

Великдень завжди припадає на неділю. Цього року свято Воскресіння Христового відзначатиметься 20 квітня.

Раніше українці отримували додатковий вихідний у понеділок, але із запровадженням воєнного стану на території України це правило тимчасово не діє. Іншими словами, додаткові вихідні на Великдень 2025 року в Україні скасовані, і більшості громадян доведеться вийти на роботу 21 квітня.

Проте варто зазначити, що деякі роботодавці можуть надати своїм працівникам додаткові вихідні дні. Це залежить від багатьох факторів, зокрема сфери діяльності та внутрішніх рішень підприємства.

Якою буде погода на Великдень у 2025 році

За словами синоптика Станіслава Щедріна в коментарі виданню “Главред“, середня температура повітря в Україні на свято прогнозується в діапазоні від +15 до +18 градусів за Цельсієм. На Великдень не очікуються кліматичні аномалії, але можливі локальні дощі та грози в деяких регіонах України, особливо на півночі та сході.

Водночас за даними платформи Meteofor.com.ua, температурні показники по регіонах будуть такими:

  • у Києві та на півночі очікується дощ, температура коливатиметься від +11 до +16 градусів за Цельсієм;
  • у Львові та на заході очікується дощ, середня температура повітря становитиме від +7 до +15 градусів за Цельсієм;
  • в Одесі та на півдні — мінлива хмарність, температура від +11 до +15 градусів за Цельсієм;
  • у Харкові та на сході — невеликий дощ, температура повітря коливатиметься від +12 до +20 градусів за Цельсієм.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ФОП подати декларацію через “Дію”: покрокова інструкція

У 2025 році фізичні особи-підприємці (ФОП) в Україні мають можливість подавати податкову декларацію онлайн через портал електронних послуг “Дія”. Цей процес значно спрощено та автоматизовано, […]

17:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи будуть додаткові вихідні на Великдень в Україні у 2025 році

Великдень — одне з найважливіших і найочікуваніших свят для кожного українця та українки, адже він символізує відродження, надію та силу віри. У 2025 році українці […]

16:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро

Нові правила для ВПО та скасування довідок: які зміни ухвалив уряд

Кабінет Міністрів України оновив Порядок оформлення та видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО), що внесло зміни в життя переселенців. Детальніше про […]

15:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити валюту в Приват24: короткий гід

Приват24 — один із найпопулярніших і найзручніших банківських застосунків в Україні, який дозволяє швидко й безпечно здійснювати фінансові операції просто зі смартфона. Серед функцій, якими […]

14:20, 16.04.2025 Скопіч Дмитро
бахмуті

Бахмут у триколорах: окупанти показали, як завішали місто російською символікою

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких видно, як у Бахмуті майорить російська символіка — триколори і плакати […]