Як дітям ВПО в Одесі отримати подарунок від Святого Миколая

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 14 Жовтня 2024
Подарунок для дитини / фото ілюстративне, Unsplash

ГО “Південь разом” та представники дитячого проєкту “Моя мрія” оголосили про проведення акції для дітей ВПО. В його межах їм надаватимуть подарунки від Святого Миколая.

Про це повідомили представники ГО “Південь разом” в місті Одеса в Telegram.

Подарунки до зимових свят для дітей ВПО

Акція від ГО “Південь разом” дитячого проєкту “Моя мрія” розрахована на дітей ВПО віком від 3 до 16 років.

Для того, щоб взяти участь, потрібно намалювати свою мрію на папері А4, а на зворотній стороні написати розповідь про себе, в якому місті проживала й проживає зараз, інтереси та власну мрію. До цього потрібно надати контактні дані батьків, зокрема:

  • email;
  • номер телефона на якому є Whatsapp та Telegram;
  • місто й відділення Нової пошти.

Організатори планують передати частину малюнків на передову та до лікарень. Інша частина малюнків поїде до Англії на виставку дитячої творчості.

Як взяти участь в акції

Малюнки прийматимуть в офісі ГО “Південь разом” за адресою: місто Одеса, вулиця Гімназична 8/10. Він працює в понеділок, середу та п’ятницю з 11:00 до 14:00.

Попередньо збір малюнків буде раз на тиждень та триватиме до 10 листопада 2024.

Подарунки до зимових свят для дітей ВПО на Івано-Франківщині

Акція “Допоможи Святому Миколаю прийти до дітей”, яку проводять представники “Карітас-Надвірна” щороку, вже розпочала прийом заявок від представників наступних категорій до 15 років:

  • діти загиблих воїнів (від 2014 року);
  • діти з багатодітних сімей воїнів-захисників;
  • діти-сироти, напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з інвалідністю;
  • діти, батьки яких — особи з інвалідністю 1, 2 групи;
  • діти із сімей ВПО (багатодітні, діти загиблих воїнів, діти з інвалідністю, діти, батьки яких — особи з інвалідністю 1, 2 групи, діти-сироти, напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування).

Акція діє до 31 жовтня 2024 року для громадян, які проживають у Надвірнянській громаді. З деталями можна ознайомитися в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Штучний інтелект створює графічний контент для соцмереж: як розпізнати зображення, створене ШІ

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 15:35, 14 Жовтня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Соціальні мережі заполонили картинки, які “малює” AI — Artificial Intelligence, що перекладається як штучний інтелект. У деяких випадках ці зображення створюються спеціально для того, аби розповсюдити неправду або дезінформацію, але це — тема для окремого тексту, який команда “Бахмут IN.UA” опублікує пізніше. У цьому матеріалі ми розкажемо вам як розпізнати ілюстрації, що створив ШІ.

Як штучний інтелект створює зображення?

Штучний інтелект створює картини за допомогою спеціальних алгоритмів — нейромережа може виконати зображення за вашим бажанням. Наприклад, можна попросити ШІ згенерувати картину у стилі певного художника або змінити стиль фотографії. Нейромережі, задіяні у ШІ, імітують людське мислення і вчаться на великій кількості даних.

До прикладу, ми звернулися до звичайного ChatGPT із запитом намалювати місто Бахмут. Штучний інтелект вирішив зобразити місто вже після початку бойових дій та продемонструвати незламність міста:

Найпопулярнішими нейромережами для створення графічного контенту у соцмережі є Midjourney, DALL-E чи DeepAI, які за секунди можуть згенерувати фотореалістичну картинку або створити оригінальне зображення. Кожен з цих сервісів має свої особливості та використовується для різних завдань: від художніх проєктів до створення реалістичних сцен і фантастичних візуалізацій.

Картинки, створені ШІ: як розпізнати

ШІ-технології стають все більш досконалими, тому неозброєним оком не завжди можливо впізнати штучний контент, який видають за знімок. Придивіться: що із цим “фото” буцімто щасливих молодят не так?

Зображення взяте з відкритого джерела

Саме тому треба бути обачними та уважно приглядатися до зображень. Дамо кілька порад:

  1. спробуйте знайти візуальні аномалії. Наприклад, ШІ може мати труднощі з відтворенням дрібних деталей, таких як форма рук, пальців або тіні. Деформації або неприродні переходи можуть бути ознакою, що зображення створене алгоритмом;
  2. перевірка метаданих зображення: метадані — це інформація, що міститься у файлі зображення (як-от дані про камеру, місце зйомки та програмне забезпечення, за допомогою якого було створено зображення). Програми, що генерують зображення на базі ШІ, часто залишають сліди в метаданих;
  3. часом зображення, створене ШІ, може виглядати занадто ідеально або, навпаки, неприродно. Наприклад, на портретах людей можуть бути непропорційні риси обличчя або дивні відображення в окулярах. Може бути присутньою асиметрія обличчя (зміщені зуби, різні розміри очей), більша або менша кількість пальців на руках, дивні написи на задньому фоні тощо;
  4. застосуйте інструменти для розпізнавання ШІ-зображень. Існують спеціальні інструменти та сервіси, що допомагають визначити, чи було зображення згенеровано ШІ:
  • AI Image Analyzers: цей сервіс дозволяє завантажити зображення та здійснити аналіз, щоб визначити, чи є воно згенерованим штучно;
  • Forensically: це онлайн-інструмент для аналізу зображень, що може виявити маніпуляції та використання штучного інтелекту;
  1. зворотний пошук: наша команда вже неодноразово розповідала про цей метод. Google Images або TinEye — вони допоможуть перевірити, чи існує взагалі оригінал зображення або ж воно модифіковане чи “покращене” штучним інтелектом. Якщо оригінал значно відрізняється від перевіреного зображення, це може бути ознакою того, що воно було створене або модифіковане ШІ;
  2. шукайте водяний знак. Ще одна важлива підказка для ідентифікації зображення, згенерованого ШІ, є водяний знак. Частіше за все, він є на зображеннях, що зроблені у безкоштовних версіях сервісу;
  3. будьте уважними та критично оцінюйте те, що зустрічаєте у мережі. Це взагалі найперші правила, які треба вивчити для того, аби не вестися на дезінформаційну інформацію в Інтернеті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зроблять автоматично: дані чоловіків від 16 до 25 років, які оформлюватимуть паспорт, будуть вносити до реєстру “Оберіг”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:20, 14 Жовтня 2024
Паспорт громадянина / фото Слово і Діло

Кабінет міністрів України ухвалив нову постанову, яка дозволяє автоматично перевіряти та оновлювати дані про призовників, військовозобов’язаних і резервістів за допомогою реєстра “Оберіг”. В першу чергу, це стосуватиметься молодих чоловіків від 16 до 25 років.

Про це повідомили в Донецькому обласному ТЦК та СП.

Дані чоловіків в реєстрі “Оберіг”

За словами представників Донецького ТЦК та СП, чоловіки віком від 17 до 25 років зможуть ставати на облік в автоматичному порядку, без необхідності відвідування центри комплектування і проходити в них медичну комісію. Всю необхідну Інформацію автоматично збиратимуть з інших державних реєстрів, зокрема, Державної міграційної служби, Міністерства юстиції та Адміністрації Державної прикордонної служби.

Також відомо, що молоді люди від 16 до 25 років, які оформлюють паспорт, автоматично вноситимуться до реєстру “Оберіг” без необхідності проходження ВЛК. Це стосуватиметься і тих, хто проживає за кордоном.

“Оберіг”: що це таке

“Оберіг” — це єдиний електронний реєстр призовників, військовозобовʼязаних і резервістів віком від 18 до 60 років. Він містить дані для військового обліку, що суттєво спрощує процес мобілізації в Україні та підвищує ефективність роботи ТЦК та СП.

Дані для реєстру беруться з уже наявних реєстрів. Зокрема:

  • Міністерства фінансів,
  • МВС;
  • Міністерства освіти й науки;
  • Державної судової адміністрації; Пенсійного фонду;
  • Міністерства охорони здоров’я;
  • Міністерства соціальної політики;
  • ЦВК;
  • Державної прикордонної служби.

Завдяки централізованій базі даних “Оберіг” державні органи можуть оперативно виявляти військовозобов’язаних, які не з’явилися за повісткою до ТЦК або ухиляються від мобілізації іншим чином.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]

Гуртожиток для ВПО, сіль і техніка: на що витрачають гроші у Донецькій області в листопаді

10 мільйонів на реконструкцію Слов’янської лікарні, 112 мільйонів на утримання доріг та понад 30 мільйонів на техніку. Аналізуємо на Прозорро найбільші закупівлі Донецької області у […]

12:00, 21.11.2024 Носуля Марина

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро