Тампонувати рани й фіксувати переломи: де жінок безплатно навчать тактмеду

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 5 Лютого 2024
Постер вишколу / фото Українська Жіноча Варта

Українська Жіноча Варта (УЖВ) анонсувала проведення навчального вишколу з тактичної медицини для жінок та дівчат. В межах ініціативи гості зможуть отримати знання, які можуть врятувати життя.

Про це йдеться на офіційному сайті УЖВ.

Навчання тактичній медицини для жінок

Вишкіл від УЖВ пройде за підтримки Київської міської ради та у співпраці з Мариною Хондою, заступницею голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень. Досвідчена волонтерка Марія Горобець розповість про багато аспектів тактичної медицини та допоможе опанувати наступні навички:

  • тактичні зони та як їх розрізняти;
  • що таке турнікет та як його правильно використовувати на собі та пораненому побратиму;
  • першочергове обстеження пораненого та надання йому невідкладної допомоги;⠀
  • послідовність забезпечення дихання;
  • як запобігти пневмотораксу;
  • як зафіксувати перелом;⠀
  • що робити з кишками, якщо розірвало черевну порожнину;⠀
  • як евакуювати пораненого до безпечного місця;⠀
  • як тампонувати рану;⠀
  • превентивні заходи збереження життя та вторинний огляд.

Для участі у вишколі слід заповнити Google-форму. Після реєстрації з Вами зв’яжуться для підтвердження участі. Кількість мість обмежена.

Цікава лекція з практичними вправами запланована на 25 лютого в місті Києві на території Vcentri HUB, що знаходиться біля стації метро Оболонь за адресою Оболонський проспект, 22А. Початок о 10:00. З собою потрібно мати зошит, ручку та перекус.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Книжковий клуб: що це таке та як організувати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:40, 31 Січня 2024
Літературний клуб — один з видів діяльності / фото з відкритих джерел

Спілкування з однодумцями — допомагає генерувати ідеї та забезпечує гарним настроєм. Своєю чергою, клуби — один зі способів, який допомагає об’єднати групу людей зі спільними інтересами та створити максимально комфортні умови для спілкування. Як працюють такі об’єднання? Як створити власний книжковий клуб?

Відповіді на ці питання шукайте в матеріалі редакції Бахмут IN.UA

Клуб по інтересах це…

Людям властиво об’єднуватися в певні групи. Саме тому клуби можуть бути різними, мабуть, настільки, наскільки це можливо. Наприклад, вони можуть об’єднувати тих, хто:

  • любить природу;
  • займається спортом;
  • переглядає фільми певних жанрів (драма, комедія, фентезі, жахи тощо);
  • грають в комп’ютерні ігри тощо.

Як створити власний клуб

Перш за все, слід подбати про вибір тематики, адже саме від цього залежить майже все. 

Читання в бібліотеці / фото ілюстративне

Наступним кроком стане назва. Цікава назва з урахуванням головної тематики клубу зможе привернути увагу потенційних членів вашого осередку. Також варто подумати над тим, чи можливе скорочення назви до абревіатур та чи гарно вона буде звучати.

Далі слід визначитися з місцем, де будуть проводитися зустрічі. Найкращими для цього локаціями стануть ті, які можна буде використовувати на регулярній основі. Це можуть бути коворкінги або інші спеціальні місця, які можуть надавати приміщення. Загалом зустрічі можуть проводитися будь-де, навіть у когось вдома.

Наступним кроком стане створення ресурсів в мережі клубу та розробка основного кодексу. Перший допоможе інформувати про зустрічі та знаходити нових членів, а другий — відрегулювати важливі аспекти, наприклад:

  • посади й хто буде їх займати;
  • дні для зустрічей та їх регулярність;
  • діяльність (чим займається клуб, що для цього потрібно тощо);
  • членський внесок та чи потрібен він.

Як залучити людей до товариства по інтересах

Постійне залучення нових членів — це головна особливість будь-якого клубу, адже саме так гарантується його розвиток. Для цього варто провести невелику рекламу, для якої слід підготувати загальну інформацію про клуб та перенести її на листівки, плакати й до мережі, до Facebook. Також не слід забувати про “сарафанне радіо”

Книжкові клуби: як їх організувати

Одним з найпопулярніших нині різновидів клубів за інтересами є читацькі гуртки. Завдяки ним різні люди, які люблять читати книги можуть спільно обговорювати цікаві сюжети, новинки книгарень та просто гарно проводити час

У книжкових клубах зустрічі можуть проводитися як онлайн, так й офлайн. Їх регулярність залежить від книги, яку читають учасники. Її обирають на голосуванні. Може бути одна на місяць, за умови якщо книга велика на 500-600 сторінок, то зустріч може бути одна на місяць та при тому, що всі учасники завершать читання. Якщо книга мала, то може бути 2-3 зустрічі на місяць, відповідно 2-3 прочитаних книги.

Книжки на полиці / фото ілюстративне

Окрім того, такий вид діяльності потребує більше сил на організацію. Наприклад, стосовно місця проведення. Ідеальними місцями стануть бібліотеки чи книгарні. Також слід подбати про питання фінансування. Якщо клуб буде брати членські внески, то йому будуть доступні, наприклад, спеціальні платні лекції.

Як проходять зустрічі в книжкових клубах

Літературні клуби проходять майже завжди по одному сценарію. Куратор зустрічі обирає автора та його твір, після чого готує невеличку розповідь про них. В кінці голова ставить питання, в результаті якого учасники або погоджуються ознайомитися з книгою або ні. 

У випадку, якщо книга була обрана, людям надається певний час до наступної зустрічі, за який потрібно прочитати книгу. Вже коли учасники знову зустрічаються проходить обговорення книги, її сюжету, проблемних питань. 

Інколи замість звичайних зустрічей можуть проходити тематичні лекції з сучасними авторами або відвідування різних культурних закладів, музеїв, бібліотек, виставок тощо

Відомі українські літературні клуби

Львівський клуб “Почитати”. Він був заснований у лютому 2013 року, коли ініціатрока проєкту Дзвінка Швед написала в Facebook оголошення про пошук людей, які хотіли б обговорити прочитані книжки.

Зустріч представників клубу “Почитати” / фото Facebook

Зараз клуб збирається двічі на місяць. Локації обираються залежно від тематики книги, про яку буде йти мова. Наприклад, обговорення “Механічного апельсина” Ентоні Берджеса проходило в унікальному барі в стилістиці роману.

Загалом представники клубу читають художню літературу. Декілька разів це була підліткова література.

Клуб “Пломінь” базується в Києві. Це об’єднання людей, яке проводить багато просвітницьких заходів. Окрім того, він органузовує літературні зустрічі.

Зустріч літературного клубу “Пломінь” / фото Читомо

Члени клубу зустрічаються в Козацькому Домі поблизу Майдану Незалежності. Нерідко вони обговорюють художню літературу, але інколи й публіцистику.

Зазначимо, що клуб щоквартально випускає культурологічний журнал і навіть видає книжки. Якщо відвідувач захоче написати статтю, то представники товариства допоможуть у цьому.

Загалом пошук літературних клубів можна почати з Goоgle, але з більшою ймовірністю знайти щось дійсно цікаве можна у Facebook, Instagram, Telegram.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Онлайн-вечірка чи тур у Карпати: як відсвяткувати випускний у 2024 році

Семаковська Тетяна 12:00, 30 Січня 2024

БАХМУТ 27 2 174a0Чи варто влаштовувати випускний, а головне скільки коштуватиме таке задоволення й чи можна свято зробити бюджетним. Ведучий та сценарист, співвласник та співзасновник DOBRE events Юрій Новосад розповів, як влаштувати випускний онлайн, скільки коштує свято у 2024 році, та як можна зекономити на ресторані й подарувати старшокласникам незабутні враження від останніх днів у школі.

Сценарій для випускного онлайн: розважальне шоу в ZOOM з танцювальними челенджами

Реалії сучасних випускників змушують пристосуватися до нових форматів святкувань. Наприклад, під час пандемії коронавірусної хвороби почали практикувати вечірки в онлайн-форматі. Зараз вони стали ще більш актуальними через війну. У середньому, такі заходи тривають до 2 годин, це не класичний у розумінні випускний, проте хороша альтернатива.

Це не може тривати 6-7 годин, бо в такому випадку це буде довго скучно й нецікаво. Відбувається така вечірка наступним чином: ведеться пряма трансляція, куди під’єднується директор школи, класний керівник. Ми придумаємо сценарій й це нагадує телевізійно-розважальне шоу, де кожен з учасників може взяти участь у квесті, конкурсі й так далі,

Юрій Новосад // співзасновник DOBRE events

153342198 3839199396117209 2534772517087669670 n 23747Юрій Новосад. Фото: Інстаграм

Щоб свято було цікавим у випускників напередодні треба дізнатися те, що їм подобається. Для цього дітям слід заповнити анкету, яка допоможе організаторам запланувати свято, створити цікаві сценарії. Це й музикальні вподобання, й улюблені вчителі та предмети. Після отримання цієї інформації починається робота над сценарієм.

Часто такий онлайн-випускний для 11 класу може проходити за мотивами улюбленого серіалу, або анімаційного персонажа. Під час Zoom-випускного проводять танцювальні челенджі, а ще обов’язковим атрибутом є дрес-код.

За словами ведучого, випускний в Zoom — це своєрідна розважальна онлайн-програма, яка досить популярна, адже чимало дітей живуть у різних містах й навіть країнах через війну.

Порівнювати такий випускний із вечіркою вживу важко, каже Юрій Новосад, адже діти не зможуть отримати насолоду від живого спілкування. Водночас зважаючи на війну в Україні — це чудова альтернатива, яка є безпечною, цікавою та свіжою.

Випускний 2024 у Карпати для школярів замість вечері в ресторані

photo 2023 04 13 15 50 28 23fa4

Випускники, у яких агенція Юрія Новосада, проводила свято. Фото: особистий архів ведучого

Редакція дізналася й про інший спосіб відсвяткувати випускний — це короткі тури в Карпати на три дні, які запам’ятаються на все життя школярам. Такий варіант, каже сценарист, підійде тим учням, які мають можливість зібратися разом.

Чому обрали Карпати? Тому, що наразі — це найбезпечніша локація для дітей. Ми маємо окремі комплекси в горах, де діти в повній безпеці, доєднатися туди можуть й батьки. На території комплексу є басейни для дітей, а ще тут немає більше нікого стороннього. Тур триває три дні та дві ночі, цей варіант зараз дуже поширений, навіть більше, ніж випускний в ресторані,

 

Юрій Новосад // співзасновник DOBRE events

Ціна питання: скільки коштує випускний у Карпатах

Screenshot 619 77191

Діти в Карпатах. Фото: особистий архів ведучого

Як запевняє ведучий, тур в Карпати вигідніший для батьків у фінансовому плані, адже за одне місце в ресторані з музикантами доведеться віддати від 3 до 5 тисяч гривень. Триватиме свято до 6 годин.

Натомість тур в Карпати на три дні коштує від 4, 5 до 6 тисяч гривень. У цю суму входить трансфер до локації та назад, проживання та розважальна програма. Харчування оплачується окремо.

Ми відмовилися від принципу шкільних таборів. Ми вважаємо, що підлітки в 16-17 років вже досить самостійні, щоб замовити собі ту їжу, яку вони люблять. Хлопці, наприклад, буває з’їдають одразу дві порції, а дівчата й одну не доїдають. Тому, харчування випускники обирають собі до вподоби,

Юрій Новосад // співзасновник DOBRE events

Випускний під час війни: переваги офлайну

Через епідемію коронавірусу та повномасштабну війну 9, 10, та 11 класи втрачають важливі етапи шкільного життя й взагалі спілкування між собою, пояснює засновник івент-агенції.

Коли ми привозимо випускників в Карпати — то ми буквально знайомимо їх між собою, тому, що діти бачать один одного тільки в Zoom через камери. Це насправді велика проблема, діти, які мали б ходити в кінотеатри, на день народження — цього етапу у них немає через війну. В останню ніч туру в Карпатах ми всі збираємося біля басейну, в горах чи номері. Діти просто спілкуються, обіймаються, згадують шкільні моменти, коли вони могли ще ходити до школи,

Юрій Новосад // співзасновник DOBRE events

Ведучий каже, що після кожного заходу у випускників збирають відгуки, щоб дізнатися, що можна покращити. Останнім часом учні тільки щиро дякують, за те що змогли провести час разом наживо.

Screenshot 620 84ddc

Випускники в горах. Фото: особистий архів ведучого

Враховуючи всі ті страшні події, які відбуваються у нас в Україні — ми з командою гадаємо, що випускники мають право відзначити випускний. Це свято відбувається лише раз на все життя. На жаль, не факт, що діти зможуть ще колись побачитися, хтось переїде за кордон, хтось вийде заміж і йому буде не до того. Випускний — це своєрідна крапка у шкільному житті,

Юрій Новосад // співзасновник DOBRE events

Знижки на випускний 2024 від івент-агенції

З початку повномасштабного вторгнення агенція DOBRE events запровадила знижки для двох категорій:

  • 50% знижки на тур в Карпати можуть отримати діти, батьки яких знаходяться в зоні бойових дій
  • підліток, який внаслідок війни втратив одного з батьків, може безкоштовно поїхати в тур.

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Авдіївка

Окупанти заговорили про “відбудову” Авдіївки: що обіцяють

Російські окупанти заговорили про “відновлення” Авдіївки. Втім, чіткого плану відбудови в них немає. Окупаційна влада, нібито, спочатку відновить один житловий квартал, а потім на його […]

Часів Яр

У Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові бої: яка ситуація в місті

Російські окупанти продовжують наступ на місто Часів Яр. Вони тиснуть на позиції ЗСУ, однак піхота міцно тримає оборону. Наразі в Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові […]

Немовля ae00a

Допомога вагітним жінкам ВПО в Києві: як і що можна отримати

Переселенки, які отримали статус ВПО в 2024 році, можуть отримати гуманітарну допомогу в Києві. Реєстрацію проводить БФ “Волонтерська спілка поруч”. Допомога вагітним жінкам ВПО Вагітні […]

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро
школа

Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська

У Дніпрі розпочала роботу релокована Покровська музична школа імені Леонтовича. Тут діти-переселенці можуть навчитися грати на різних музичних інструментах та опанувати вокальне мистецтво. Які заняття […]