Виплати ВПО з інвалідністю: що змінилося в 2024 році

Микола Ситник 17:15, 7 Лютого 2024
Виплати ВПО
Виплати переселенцям / фото з відкритих джерел

До законодавства України внесли зміни щодо грошової допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Виплати на проживання особам з ІІІ групою інвалідності припиняться вже з 1 березня 2024 року. 

Про це благодійний фонд “Право на захист” повідомляє на своїй сторінці в Facebook.

ВПО з інвалідністю: хто матиме виплати?

Автоматичне продовження виплати допомоги на проживання передбачено для осіб, які втратили здатність працювати, а також для осіб з І та ІІ групами інвалідності. 

“Зазначимо, що люди з ІІІ групою інвалідності мають помірні функціональні порушення й обмеження життєдіяльності. Вони потребують соціальної допомоги та соціального захисту”, — повідомляють юристи благодійного фонду “Право на захист”.

Зміни, що стосуються людей з ІІІ групою інвалідності

Міністерство охорони здоров’я інформує, що особи з інвалідністю ІІІ групи можуть навчатись та працювати, проте за умови забезпечення їх засобами компенсації фізичних дефектів чи порушених функцій організму, проходження реабілітації. 

А тому, особа, якій встановлено ІІІ групу інвалідності вважається працездатною.

Особа з наявною ІІІ групою інвалідності матиме право на продовження виплати допомоги на проживання до 1 березня 2024 року включно. 

Для цього необхідно:

  • подати заяву до управління соціального захисту населення або Центру надання адміністративних послуг; 
  • зареєструватись в центрі зайнятості як безробітний або безробітна, або як особа, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання.

Також можна влаштуватись на офіційну роботу. Проте головною умовою є те, що середньомісячний сукупний дохід на одного члена в такій сім’ї протягом 3 місяців, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не має перевищувати 4 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня 2024 року. Наразі ця сума становить 28 400 гривень. 

Чи може отримувати виплати ВПО без роботи?

Якщо після завершення отримання допомоги працездатна внутрішньо переміщена особа не знайшла роботу і не отримує іншої допомоги, вона може отримати державну соціальну допомогу для малозабезпечених сімей згідно з Порядком призначення та виплати цієї допомоги, що був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250.

Також у разі виникнення питань щодо соціальних виплат, можете звернутись на безоплатну лінію юридичної допомоги Благодійного Фонду “Право на захист” з 8:00 до 21:00 за номерами:

  • Vodafone: +380 (99) 507 5090;
  • Kyivstar: +380 (68) 507 5090;
  • Lifecell: +380 (93) 507 5090.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 11 Травня 2024
Черешня / фото ілюстративне

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від якої неможливо відірватися? 

Редакція Бахмут.IN.UA зібрала 5 основних порад.

Який сорт черешні найкращий та найраніший?

Одним з найперших ласувати стиглими черешнями дозволяє сорт “Мелітопольська рання”. Ці ягоди достигають наприкінці травня, на початку червня. Крім раннього періоду плодоношення, Мелітопольська рання відрізняється високою врожайністю, здатністю до самозапилення та відмінною транспортабельністю ягід. Втім й інші сорти черешень можуть бути смачними, якщо знати, як їх вибирати.

Перша порада — слідкуйте за кольором

Черешня / фото ілюстративне

Колір черешні має бути рівномірним, насиченим, без блідих чи зелених плям. Жовті ягоди повинні мати яскравий золотистий відтінок, червоні – сяючий рубіновий колір без потемнінь.

Друга порада — звертайте увагу на консистенцію 

Хороша черешня повинна бути пружною на дотик, але не твердою. М’якувата, соковита, але не розсипчаста чи масляниста консистенція буде ідеальною.

Третя порада — розмір 

Звичайно, розмір черешні може варіюватися залежно від сорту. Але все ж краще обирати ягоди середнього розміру та однакової форми.

Четверта порада — цінуйте аромат і смак 

По можливості, обов’язково спробуйте черешню перед покупкою. Запитайте продавця про сорт та його смакові якості. Ідеальна черешня має інтенсивний аромат і солодкий злегка терпкуватий присмак.

П’ята порада — гладенька шкірочка без вад 

Якісні ягоди черешні повинні мати рівненьку, блискучу шкірочку без тріщин чи плісняви. Одразу відкиньте ягоди з пошкодженнями.

Як зберігати черешню?

Якісну і стиглу червону черешню можна зберігати в холодильнику до 10 днів, тоді як жовті та рожеві сорти краще з’їсти якнайшвидше, оскільки вони не зберігаються так само довго.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 11 Травня 2024
Допомога переселенцям / фото ілюстративне

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.

Центри допомоги переселенцям у Львові

Арена Львів 

На території стадіону “Арена Львів” працює центр для прийняття та координації переселенців. Сюди вони можуть приїхати на безкоштовних шатл-басах з Головного залізничного вокзалу Львова. Телефони гарячої лінії: +380 (68) 414 7963, +380 (97) 182 1860, +380 (96) 232 8193.

Гуманітарний штаб Львівського Палацу мистецтв 

Штаб збирає та розповсюджує гуманітарну допомогу (одяг, медикаменти, їжу) для військових, переселенців та дитячих будинків. Адреса штабу —  вулиця Коперника, 17. Телефон: +380 (98) 941 6236.

Житло для переселенців

Переселенці можуть отримати тимчасовий прихисток у Центрі підтримки, за адресою вулиця Князя Романа, 6  Графік роботи: 10:00 – 20:00.

Храм Святого Лазаря Костел на вулиці Коперника, 27 облаштував притулок для понад 50 сімей переселенців. Телефон: +380 (68) 227 4324.

Дім Милосердя святого Миколая (вулиця Короленка, 7), це ще один пункт тимчасового поселення для вимушених переселенців.

Гуманітарна допомога у районах міста 

Координацію допомоги у різних районах Львова здійснюють місцеві адміністрації:

  • Залізничний район — вулиця Виговського, 34;
  • Личаківський район — вулиця Костя Левицького, 67;
  • Шевченківський район —  вулиця Липинського, 11;
  • Галицький район — вулиця Ференца Ліста, 1;
  • Сихівський район —  проспект Червоної Калини, 66.

Також у Львові працює Центр підтримки бахмутян за адресою проспект  В’ячеслава Чорновола, 45а, корпуc 6 (з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00). Реєстрація здійснюється за номером: +380 (99) 195 2156.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від […]

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.

Лимонна кислота та окріп: топ дієвих засобів від ягідних плям

Літом діти та дорослі полюбляють смакувати свіжими ягодами. Крім користі вони приносять ще й плями на одязі, які важко відіпрати. Вивести забруднення від ягід — […]

money g1c2412616 1920 f9b22

Інвестиція в Перемогу: навіщо купувати військові облігації?

Військові облігації не нова ініціатива, їх застосували для підтримки економіки ще в часи Першої Світової війни. Американський фінансист Джей Кук був першим, хто почав продавати […]

Як зберігати внутрішню стійкість під час війни: поради бахмутського психолога 

Психолог Андрій Кузнєцов розповів про те, як зберігати психологічну стійкість серед постійних викликів і тривоги війни. Його рекомендації допоможуть бахмутянам знайти баланс між надією та […]