Вигрібні ями — спеціалізована інженерна конструкція, яка являє собою поглиблення в землі для збирання та зберігання рідких відходів. Це гарна альтернатива на ділянках, де відсутня централізована каналізація. Втім, вона досить чутлива та потребує особливого догляду, зокрема, регулярної викачки.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чому важливо регулярно робити викачку вигрібних ям та як це зробити з мінімальними витратами.
Викачка вигрібних ям
Викачка вигрібних ям є важливим етапом у підтриманні чистоти та санітарії на ділянках, де відсутня централізована каналізація. Це дозволяє уникати великої кількості проблем, які можуть суттєво вплинути не тільки на якість життя людини, але й на навколишню середу. Ідеальним варіантом для очищування вигрібних ям у місті Київ та Київській області може слугувати компанія “Труболюб”: https://trubolub.com.ua/uslugi/vykachka-yam/.
Регулярність викачки залежить від об’єму ями та інтенсивності її використання. Експерти у багатьох випадках рекомендують робити це раз на 1-2 роки, але у випадку активного використання може знадобитися частіше обслуговування.
Чому важливо регулярно викачувати вигрібні ями
Процес видалення рідких та твердих відходів, які накопичуються у вигрібних ямах або септиках — це досить складним процесом, адже він потребує залучення спеціальної техніки. Проте, плюси значно переважають мінуси.
Наприклад, завдяки регулярному викачуванню можна запобігати переповненню та виконувати профілактику аварійних ситуацій, які здатні зберегти ефективність системи та її цілісність.
Серед інших плюсів слід виділити те, що регулярне викачування допомагає у захисті навколишнього ґрунту та підземних водних ресурсів, адже переповнені вигрібні ями можуть спричинити забруднення підземних вод, що небезпечно для здоров’я людей, які використовують колодязі чи свердловини.
Також гарний догляд за спеціалізованою інженерною спорудою для зберігання відходів може допомогти уникати накопичення стічних вод і та інших речовин, які виникають в результаті життєдіяльності, котрі можуть призводити до появи неприємного запаху та порушенню комфорту на території ділянки.
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!