Втратили документи під час евакуації: як відновити та отримати виплати

Семаковська Тетяна 11:00, 21 Серпня 2024
Переселенцю з Торецька допомогли відновити втрачені документи / фото БФ “Право на Захист”

Нерідко під час евакуації люди можуть втрачати документи, такі як: паспорт, ідентифікаційний код чи свідоцтво про народження дитини. Водночас без документів не можливо отримати виплати ВПО 2024.

Фахівці БФ “Право на Захист” розповіли, як можна відновити втрачені документи.

Втрачені документи: куди звертатися

До БФ “Право на Захист” звернувся чоловік з Торецька, який під час евакуації втратив паспорт та інші документи. Через це він не міг оперативно отримати медичну послугу та адміністративну.

Чоловіка супроводили до Державної міграційної служби для виготовлення паспорта громадянина України. Однак у реєстрах ДМС не було інформації про місце реєстрації Владислава. У таких випадках, пояснюють юристи, отримати дублікат ідентифікаційного коду й оформити довідку ВПО, є неможливим.

Тому вас слід звертатися до своєї міської військової адміністрації для отримання інформації та документів, які підтверджують місце реєстрації. Після цього ви повинні відвідати Державну податкову службу для відновлення ідентифікаційного коду, а також прийти до ЦНАПу для отримання довідки ВПО та подання заяви про надання допомоги на проживання.

Згодом ви зможете отримувати виплати на проживання, а також без проблем отримувати послуги.

БФ “Право на захист” допомога

Для отримання допомоги телефонуйте за номерами:

  • +380 (99) 507 50 90;
  • +380 (68) 507 50 90;
  • +380 (93) 507 50 90.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:20, 25 Жовтня 2024
Скорботний шлях Бахмута / ілюстрація Бахмут IN.UA

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у Києві на виставці “Скорботний шлях Бахмута” у Великій лаврській дзвіниці Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”.

Детальніше про те, як пройшла виставка, присвячена народній творчості міста Бахмут, дивіться у відеорепортажі Бахмут IN.UA.

Мистецтво з Бахмута

Кімната-музей писанкарства та розвитку народних ремесел, яка знаходилась в Бахмутському народному домі — це унікальний культурний проєкт, який відкрив Дмитро Денисенко у 2008 році. Проте, війна змусила його та увесь музей евакуюватися з рідного міста. І ось, у Києві відкрили виставку експонатів “Скорботний шлях Бахмута”, які вдалося вивезти. Зокрема, це цикл барельєфів на шкаралупі страусиних яєць та графічні роботи Via Dolorosa.

За словами заступника міського голови Бахмута Сергія Родіна, який відвідав подію, ця виставка — це не проста мистецька ініціатива, а справжня спроба донести світові той біль, яку переживає кожен бахмутянин з початком війни.

Ворог зруйнував його, але не зруйнував наш дух, нашу волю“, — зазначив Сергій Родін.

Сам культурний діяч Дмитро Денисенко на відкритті зазначив, що Україна втратила найчудовіше місто Бахмут. Однак, він має надію на те, що його обов’язково відновлять.

Більше цікавинок про подію, думки гостей та виступи діячів Бахмута, дивіться у нашому репортажі за посиланням на платформі YouTube.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Омбудсмен України отримав листи військовополонених і списки зниклих безвісти

Семаковська Тетяна 16:00, 25 Жовтня 2024
Лубінець та Лолва Рашид Аль Хатер / фото Дмитра Лубінця

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець побував у Катарі, де зустрівся з міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид Аль Хатер. Він отримав від неї списки зниклих безвісти військових ЗСУ і листи військовополонених до близьких.

Про це Дмитро Лубінець повідомив у Telegram.

Списки військовополонених ЗСУ

За словами Лубінця, Катар — це основний посередник між українською та російською сторонами у питанні утримуваних на території рф.

Під час останнього візиту до країни та зустрічі з державною міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид Аль Хатер, Дмитро Лубінець отримав списки зниклих безвісти військових ЗСУ і листи військовополонених до близьких.

Крім цього, сторони напрацювали домовленості про надання допомоги цивільним, які опинилися у складній життєвій ситуації. Зокрема, держави сприятимуть відновленню документів цих людей.

Розстріл військовополонених українців на Донеччині

Нещодавно Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував розстріл 4 полонених військовослужбовців Національної гвардії України (НГУ) в районі Селидового, що на Донеччині. Він також повідомив, що вже розпочато розслідування за фактом порушення законів ведення війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у […]

18:20, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Омбудсмен України отримав листи військовополонених і списки зниклих безвісти

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець побував у Катарі, де зустрівся з міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид […]

“У нас різне минуле, але точно спільне майбутнє”: що спільного у Нарви та Бахмута

Нарва — невелике прикордонне місто в Естонії з населенням близько 50 тисяч людей. Нарва, як виявилося, має чимало спільного з Бахмутом. Це місто межує з […]

Сонячна площа та дім Котляревського: п’ять цікавих місць Полтави, які варто відвідати кожному

Полтава — старовинне українське місто, яке вважається рідною домівкою для багатьох діячів мистецтва. Це місто зараз є одним головних культурних центрів, який поєднав у собі […]

14:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Що смачного можна зробити з яблук: три рецепти, які запам’ятаються надовго

Яблука — це унікальний фрукт, який полюбляють мільйони українців за збалансований смак та загальну корисність для організму. Їх можна їсти у звичайному вигляді, втім повністю […]

13:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро