ВПО та місцеві жителі Харкова можуть отримати гуманітарну допомогу: реєстрація

Семаковська Тетяна 10:25, 18 Грудня 2024

Внутрішньо переміщені особи та мешканці Харкова можуть отримати гуманітарну допомогу в місті Харків. Йдеться про індивідуальний продуктовий набір, який ви зможете отримати за запрошенням на обраній вами точці видачі.

Допомогу надає гуманітарний та спортивний центр “Акварена”.

Допомога ВПО Харків

Отримання гуманітарної допомоги можливе після заповнення реєстраційної форми. У анкеті вказані різні точки видачі допомоги, ви обираєте одну локацію, яка вам підходить. Благодійники перетелефонують вам за шість годин до видачі допомоги. Якщо ви заповнили анкету, а вам не перетелефонували, варто дочекатися черги.

У роботу беруть тількі коректно заповнені заявки, на видачі потрібно буде представити оригінали документів. За умови, що у вказаний для вас день, ви не зможете отримати гуманітарну допомогу, інша особа з оригіналами ваших документів, може отримати продуктовий набір за вас.

Зверніть увагу, що один продуктовий набір може отримати одна людина, на кожну людину потрібно заповнювати окрему анкету.

Допомога в різних районах Харкова.

Список точки видачі, які вам запропонують в анкеті нижче:

  • Салтівський район, проспект Тракторобудівників, 164 (орієнтир “Чудо-Маркет”);
  • Салтівський район, проспект Ювілейний, 49/8 (орієнтир “Посад”);
  • Салтівський район, проспект Ювілейний, 89 (орієнтир “АТБ”);
  • Індустріальний район, вулиця Сергія Грицевця, 29 (орієнтир “Класс”);
  • Індустріальний район, проспект Архітектора Альошина, 8 (орієнтир “Класс”);
  • Немишлянський район, проспект Московський, 256-Б (орієнтир “Велмарт”);
  • Немишлянський район, вулиця Харківських Дивізій, 4 (орієнтир “Звезда”);
  • Слобідський район, бульвар Жасміновий;
  • Слобідський район, вулиця Плеханівська, 135-139 (орієнтир “РОСТ”);
  • Слобідський район, проспект Героїв Сталінграду, 136/8 (орієнтир “КЛАСС”);
  • Основ’янський район, проспект Гагаріна, 30 (орієнтир “Таврія Б”);
  • Основ’янський район, Мерефянське шосе, 32 (орієнтир “Щедрий кошик”);
  • Основ’янський район, проспект Гагаріна, 181-Б (орієнтир “напроти Классу”);
  • Новобаварський район, вул Шпейера, 4;
  • Новобаварський район, Профспілковий бульвар, 64 (орієнтир “АТБ”);
  • Новобаварський район, проспект Ново-Баварський, 77 (орієнтир “АТБ”);
  • Холодногірський район, вулиця Полтавський Шлях, 140 (орієнтир “РОСТ”);
  • Холодногірський район, вулиця Новий Побут, 32 (орієнтир “ДК”)
  • Холодногірський район, вулиця Беркоса, 30 (орієнтир “Пятачок”);
  • Шевченківський район, проспект Перемоги, 62, (орієнтир “Чудо-Маркет”);
  • Шевченківський район, вулиця 23-го Серпня, 61 (орієнтир “кінотеатр”);
  • Київський район, вулиця Академіка Проскури, 3-В (орієнтир “Чудо-Маркет”);
  • Київський район, вулиця Дарвіна, 6 (орієнтир Студентська лікарня);
  • Київський район, вулиця Академіка Павлова, 307 (орієнтир “метро Студентська, вихід №3”).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд виділив 15 мільярдів гривень на житло для ВПО: кому підуть гроші

Семаковська Тетяна 13:40, 18 Грудня 2024
500 гривень на столі
Гроші на столі / фото з відкритих джерел

Уряд схвалив постанову, за якою 15 мільярдів гривень бюджетних залишків 2024 року спрямують на фінансування житлових сертифікатів за програмою єВідновлення. Це в 3 рази більше ніж за весь час існування цієї програми. Однак для жителів, чиє майно наразі знаходиться на тимчасово окупованих територіях, ці гроші не передбачені.

Про це йдеться у повідомленні Павла Фролова, голови Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Компенсація за житло

15 мільярдів гривень бюджетних залишків 2024 року передадуть на фінансування житлових сертифікатів. Як стверджує Павло Фролов, за ці кошти понад 10 тисяч родин ВПО зможуть придбати нові оселі замість зруйнованих і розпочати нове життя. Загалом, щонайменше 30 тисяч людей будуть забезпечені якісними умовами для проживання.

Нові квартири отримають переселенці, житло яких зруйновано на підконтрольній території України. Жителі, майно яких, опинилося на тимчасово окупованих територіях, наразі не можуть отримати компенсацію.

“Завдання нашої ТСК зробити можливим компенсації і для ВПО з Бахмута, Маріуполя та інших окупованих населених пунктів”, — пише голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Нагадаємо, що уряд розглядав можливість надання компенсацій за зруйноване майно мешканцям, чиє житло розташоване на ТОТ, в межах Мелітопольського експерименту

Тривав Мелітопольський експеримент з листопада 2023 року до лютого 2024 року. Цей проєкт визнали успішним, тому його можна поширювати й на інші окуповані міста. Планувалося, що після Мелітополя проєкт поширять на Бахмут, однак до сьогодні цього так і не сталося. Питання у браку коштів.

“Він (ред. Мелітопольський експеримент) пройшов вдало. Все можна зафіксувати, внести до відповідних баз даних, реєстрів тощо. Станом на сьогодні немає нічого, що технічно не дозволяє цей експеримент розповсюдити на територію Маріуполя в тому числі. Але Уряд не робить кроків до ухвалення відповідної постанови. Я думаю, що тут причина банальна і проста — це якраз і відношення до програми “єВідновлення”, і брак коштів. Технічна можливість є — перші житлові сертифікати в Маріуполі люди отримали. Там, мені здається, два сертифікати. Небагато, але все одно є можливість це масштабувати”, — зазначила Олена Шуляк, голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Яка допомога є для ВПО у Дніпрі: житло і можливості працевлаштування

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Грудня 2024
Місця для проживання ВПО / фото Департамент соціальної політики Дніпровської міськради

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Дніпро.

Редакція звернулася за інформацією до Департаменту соціальної політики Дніпровської міськради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у місті.

Дніпро, житло для ВПО

У місті Дніпро створені місця для тимчасового проживання ВПО. Їх облаштували у приміщенях приватної та комунальної власності, координаторами яких є громадські або благодійні організації, а також на базі гуртожитків. 

Для тимчасового проживання ВПО пропонують гуртожитки за адресами:

  • місто Дніпро, провулок Архітектурний, 2;
  • місто Дніпро, провулок Ялицевий, 5.

Наразі вони є заселеними.

Також для проживання ВПО доступний Центр тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок. Ним опікується громадська організація “Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан Добра”.

У цьому прихистку можуть проживати близько 150 людей. Мешканцями можуть бути люди з інвалідністю разом із супроводжуючими. Центр тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок працює за адресою: проспект Сергія Нігояна, 53 Ж.

Прихисток для людей з інвалідністю / фото Департамент соціальної політики Дніпровської міськради

Ще один шелтер для ВПО працює на проспекті Сергія Нігояна, 32. Кількість вільних місць тут постійно змінюється. Для уточнення інформації щодо можливого розміщення звертайтесь за телефоном: +380 (68) 176 0302. Дзвінки приймають з понеділка по четвер о 09:00-18:00 та у п’ятницю о 09:00-16:45.

Працевлаштування ВПО у Дніпрі

Допомогу з працевлаштуванням у Дніпрі надає Інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради.

Для пошуку роботи та розміщення роботодавцями інформації про актуальні вакансії у Дніпрі працює спеціальний Viber-чат Work_DniproUA.

Якщо роботу за профілем знайти не вдалося, у Дніпрі працюють програми з перенавчання. Одна з таких реалізується за підтримки ООН. У межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Німеччини у Дніпрі працює програма перенавчання, в тому числі й людей з інвалідністю: як цивільних, так і військових, інвалідність яких настала внаслідок бойових дій. 

У межах проєкту спеціалісти Інспекції з питань праці та зайнятості населення регулярно збирають інформацію щодо вільних посад, на які можуть бути влаштуватися люди, які пройшли навчання. Також проводиться робота з інформування охочих перенавчитись та формування майбутніх груп за різними напрямками.

Перенавчання в межах програми безоплатне. Всі курси фінансуються ООН. 

Навчання для жінок-ВПО / фото Інспекція з питань праці та зайнятості населення

За час роботи проєкту:

  • пройшло навчання на перукарів, швачок, електрозварювальників;
  • кондитери, піцайоло, касири, кравці, які пройшли курси перенавчання та стажування, отримали сертифікати та працевлаштовуються до роботодавців міста;
  • завершилось навчання людей, інвалідність яких настала внаслідок ведення бойових дій. Вони опанували професію системного адміністратора.

Наразі очікується узгодження міжнародних партнерів на фінансування проєктів з перекваліфікації водіїв категорій D, Е та перенавчання на майстрів б’юті-індустрії, швачок і кондитерів.

Окремо у Дніпрі проводиться робота щодо працевлаштування педагогічних працівників у місцеві заклади освіти. Інформацію про наявні вакансії щомісячно публікують на сайті та Facebook-сторінці Департаменту гуманітарної політики. З метою підвищення престижності педагогічної професії молодим педагогам, у тому числі й ВПО, протягом перших трьох років роботи щомісячно виплачують матеріальну допомогу в розмірі 5 тисяч гривень. 

За допомогою у працевлаштуванні переселенці можуть звернутися до Інспекції з питань праці та зайнятості населення за телефоном: +380 (56) 720 9058. Спеціалісти також проводять прийом громадян кожного четверга з 10:00 до 13:00 і з 14:00 до 17:00.

Для працевлаштування людей, які тимчасово перемістилися у Дніпро і втратили роботу, розроблена спеціальна анкета. Ваші відповіді будуть проаналізовані та надані роботодавцям для розгляду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

500 гривень на столі

Уряд виділив 15 мільярдів гривень на житло для ВПО: кому підуть гроші

Уряд схвалив постанову, за якою 15 мільярдів гривень бюджетних залишків 2024 року спрямують на фінансування житлових сертифікатів за програмою єВідновлення. Це в 3 рази більше […]

дніпрі

Яка допомога є для ВПО у Дніпрі: житло і можливості працевлаштування

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

Олексій Рева

Бахмутяни можуть поспілкуватися з Ревою: дата та контакти

19 грудня з 12:00 до 13:00 відбудеться “Пряма лінія” з начальником Бахмутської міської військової адміністрації (МВА) Олексія Реви для бахмутян. Громадяни зможуть отримати відповіді на […]

берестове

Село Берестове в окупації: росіяни показали кадри біля Бахмутської птахофабрики

На російських пропагандистських пабліках публікують кадри з села Берестове Бахмутського району. Росіяни показали, який вигляд мають будинки в районі Бахмутської птахофабрики. Редакція публікує вибрані кадри. […]

Воїни ЗСУ

Ворог стягує резерви на Курахівський напрямок: яка ситуація на фронті

Росіяни продовжують наступ на Курахівському напрямку. Вони мають успіхи як у самому Кураховому, так і навколишніх населених пунктах. Для подальшого просування ворог стягує сюди частину […]