Відкрите звернення: «бахмутяни усвідомили масштаби катастрофи» і мають питання до міськради

Семаковська Тетяна 15:14, 26 Вересня 2023
Бахмут до 24 лютого, 2022 року/ Олександр Сотніков

Бахмутянка Юлія Самофалова, яка є підприємицею, опублікувала питання у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”. Цей канал створили самі бахмутяни для обміну інформацією щодо проблем з житлом для переселенців, а саме не можливість отримати компенсацію за зруйноване житло. Бахмутянка склала питання до секретаря Бахмутського міської ради Ганни Петриєнко-Полухіної. Її підтримали реакціями інші бахмутяни.

Ми вирішили опублікувати ці питання у вигляді відкритого звернення і також передали через пресслужбу до міської ради.

Питання від бахмутян

Бахмутяни підтримують реакціями питання пані Юлі/ скріншот

1. Чи є зараз депутатський корпус Бахмутської міської ради? Де зараз перебувають депутати Бахмутської міськради? Яка їх функція наразі, над чим працюють? Окрім Олександра Бабенка та Всеволода Сабаєва нічого не відомо про діяльність інших. А саме зараз вони мають обстоювати права та поглиблюватися у проблеми громадян міста які їх обрали.

2. Чому міська рада не ініціює питання додаткових виплат пенсіонерам з Бахмута, які залишились на території України та отримують лише пенсію, виплати ВПО. Втім, цих коштів цих не вистачає на оренду житла. Ці виплати можуть бути як з місцевого бюджету та й з державного.

3. Які кроки зробила Бахмутська міськрада для того, аби домогтися результатів з питання зміни коефіцієнта 0.5 (ред. компенсації за житло по Донецькій області) його збільшенню по місту Бахмут? Не доречно порівнювати міста Донецької області з містом Бахмут, де все зруйновано.Оскільки ми втратили не тільки нерухомість, а й ще її наповнення потребуємо збільшити коефіцієнт до максимуму. 

4. Які кроки робить міськрада на підтримку підприємців міста, які зараз знаходяться в інших регіонах? Чи очікувати ініціативи від влади про скасування або зменшення податків та оренди приміщень для бізнесу. Можливо,  щось влада і намагається зробити, але про це нікому не відомо, зовсім немає зворотнього зв’язку з громадянами міста. 

5. Терміни відновлювання міста невідомі, тому люди потребують виплати за своє втрачене майно, аби купити житло на не окупованій території України.

Нагадаємо, що раніше редакція «Бахмут. IN. UA» ініціювала обговорення щодо компенсації із народною депутаткою Оленою Шуляк, переглянути ефір можна нижче:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пріоритетна компенсація за знищене майно: що чекає на ВПО в новому законопроєкті

Валентина Твердохліб 18:00, 18 Листопада 2024
Зруйнований будинок. Часів Яр, ВПО
Знищений будинок у місті Часів Яр / фото 93 ОМБр

ВПО можуть додати до категорій, які мають пріоритетне право на отримання компенсації за знищене майно. Ухвалити відповідний законопроєкт №11028 рекомендував комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку на засіданні, яке відбулося сьогодні, 18 листопада.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Законопроєкт №11028, що передбачено для ВПО

Законопроєкт №11028 розроблено Спеціальною комісією з питань захисту ВПО. Його мета — підтримати вразливі категорії переселенців, які втратили власні оселі та потребують першочергової допомоги від держави.

Серед ВПО, яким пропонують надати пріоритетне право на компенсацію за знищене житло, є:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю ІІІ групи;
  • люди, які виховують дитину до 6 років або дитину з інвалідністю;
  • одинокі матері або батьки, які самостійно виховують малолітню дитину до 14 років;
  • люди, які мають на утриманні двох дітей;
  • усиновлювачі, опікуни та піклувальники дитини;
  • хворі на тяжкі форми деяких хронічних захворювань за переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я;
  • люди, які утримують дитину з тяжкими ураженнями нервової системи, вродженими вадами розвитку, орфанними захворюваннями або іншими тяжкими хворобами.

Окрім цього, комісія із захисту ВПО працює над збільшенням фінансування Фонду ліквідації наслідків російської агресії. Це необхідно, щоб збільшити кількість українців, які отримають кошти на ремонти пошкодженого житла та житлові сертифікати на нові оселі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Семаковська Тетяна 14:20, 15 Листопада 2024
Акція на підтримку законопроєкту 11161 / фото Асоціація молодих ВПО України

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) отримати компенсацію за зруйновані домівки. Перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

Про це редакції повідомив Аркадій Петросян, голова Асоціації молодих ВПО, бахмутський активіст, який ініціював законопроєкт.

Уряд розгляне компенсацію за житло на ТОТ

За законопроєкт №11161 від 10.04.2024 року попередньо планують проголосувати у другому читанні, 20 листопада, 2024 року. Аркадій Петросян пояснив, що перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

“Ми розраховуємо, що в цей день законопроєкт внесуть у порядок денний, а також він буде підтриманий Парламентом вже у другому читанні. Далі важливо, щоб його підписав президент, через 4 місяці механізм компенсації (ред. для жителів житло, яких розташоване на ТОТ) запрацює”, — каже Аркадій Петросян.

Асоціація молодих ВПО на чолі з Аркадієм Петросяном закликають бахмутян доєднуватися до акції, 20 листопада, у місті Київ, щоб продемонструвати важливість ухвалення законопроєкту.

“Це важливо для допомоги мільйонам ВПО, які втратили власні домівки і лишилися напризволяще”, — пишуть організатори акції.

Акція відбудеться в Києві, о 08:50, точне місце проведення повідомлять зареєстрованим учасникам.

Зареєструватися на акцію за посиланням.

Хронологія законопроєкту

4 червня 2024 року, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який має допомогти українцям, чиє житло зараз на ТОТ отримати компенсацію. Парламент проголосував за основу.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

7 листопада 2024 року до законопроєкту надали порівняльну таблицю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник

Компенсація за зруйнований бізнес: чи розглядає уряд таку можливість?

Чимало українців після початку повномасштабного вторгнення втратили не тільки житло, але приміщення, які вони використовували для підприємництва. За оцінкою KSE Institute переважна кількість зруйнованих та […]

Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

Screenshot 235 636f3

Купили генератор? Держава пропонує компенсацію — розповідаємо хто та як може її отримати

Через стабілізаційні відключення світла чимало українців придбали генератори. Раніше ми писали, як правильно вибрати подібну техніку, а сьогодні розповідаємо, як отримати за неї компенсацію. Станом […]