Ветерани разом з дружинами можуть пройти безоплатну реабілітацію: як взяти участь

Валентина Твердохліб 12:05, 1 Лютого 2025
реабілітація
Реабілітація ветеранів у горах / фото Ukrainian Action

Ветеранам пропонують безоплатну 14-денну реабілітацію разом зі своїми дружинами. Вона спрямована на поліпшення психоемоційного стану подружжя й інтеграцію ветерана у цивільне життя. Участь у програмі безоплатна.

Про це повідомляє Управління з питань ветеранської політики Донецької ОВА.

Програма реабілітації ветеранів і їх дружин

Програма реабілітації ветеранів з дружинами реалізується американсько-британською благодійною організацією Ukrainian Action. Її мета — надати всебічну підтримку та психологічну реабілітацію ветеранам, які зіткнулися з викликами бойового досвіду.

У програмі передбачені різні терапевтичні, фізичні та соціальні активності, спрямовані на поліпшення психоемоційного стану, фізичного здоров’я і родинних зв’язків. У комплексі це має допомогти ветеранам інтегруватися в цивільне життя.

Програма реабілітації ветеранів з дружинами може включати:

  • щоденну групову психологічну терапію та індивідуальні сесії;
  • щоденне навчання гірськолижному спорту;
  • арт-терапію;
  • музичну терапію і саундхілінг (ред. звуковібраційна терапія);
  • чайні церемонії;
  • техніки усвідомлення (майндфулнес), медитації;
  • відвідування саун, чанів, басейнів, купання в ополонці;
  • йогу, фізичні заняття;
  • активності на свіжому повітрі.

Всі витрати на проїзд, проживання, харчування й участь заходах оплачують організатори.

Реабілітація ветеранів і їх дружин: умови

Критерії для кандидатів на програму реабілітації ветеранів з дружинами:

  • родини українських ветеранів бойових дій з 2014 та/або 2022 року;
  • ветерани, які завершили військову службу і повертаються до цивільного життя;
  • вік ветерана — 25-45 років;
  • здатність витримувати фізичне навантаження, наприклад катання на лижах до двох годин поспіль;
  • наявність психічної травми, отриманої під час служби, включаючи посттравматичний стресовий розлад;
  • ветерани, яким було рекомендовано психічну реабілітацію після військової служби для реінтеграції в суспільство та/або повернення на робоче місце;
  • ветерани, яким ніколи не було призначено та які не приймають психотропні медичні препарати на даний момент;
  • готовність протягом 10 днів інтенсивно працювати над своїм психологічним та фізичним станом;

Програма не може приймати кандидатів з досвідом вживання наркотиків, серйозного зловживання алкоголем, будь-якими судимостями чи незавершеними судовими справами.

Як зареєструватися на програму реабілітації ветеранів

Для реєстрації необхідно заповнити форму за посиланням.

Телефон для довідок: +380 (67) 350 5355 (Наталія). Електронна пошта: [email protected]

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Родинам ВПО Краматорського району видаватимуть гігієнічні набори: реєстрація

Валентина Твердохліб 14:05, 1 Лютого 2025
впо
Реєстрація на отримання допомоги / фото ГО “Аваліст”

Переселенцям і переселенкам Краматорського району видаватимуть гігієнічні набори. Допомогу можуть отримати родини зі статусом ВПО, у складі яких є не менше трьох людей.

Про це повідомляє громадська організація “Аваліст”.

Краматорський район, допомога ВПО

Громадська організація “Аваліст” відкрила попередню реєстрацію на отримання гігієнічних наборів. Їх можуть отримати родини ВПО, які зареєстровані у Краматорському районі. Допомогу надаватимуть мешканцям таких громад:

  • Словʼянська;
  • Краматорська;
  • Дружківська;
  • Черкаська.

Перевага буде в родин, у складі яких є не менше трьох осіб. Статус ВПО має бути оформлений з вересня 2024 року. В разі наявності категорії вразливості, вона має бути підтверджена відповідним документом.

Наразі проводиться попередня реєстрація на отримання гігієнічних наборів. Заповнити заявку можна за посиланням.

Заповнення анкети не гарантує отримання допомоги. У разі проходження відбору, вам зателефонують на номер, який ви вказали у формі реєстрації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Футболки, рюкзаки та новорічні іграшки на 970 тисяч: що купує Торецьк

Лященко Марія 14:00, 1 Лютого 2025

У січні на порталі Прозорро з’явилися закупівлі Торецької МВА на  фурнітуру, іграшки, браслети, шопери та іншу сувенірну продукцію.

Аналізуємо закупівлі Торецька за січень у матеріалі.

Брендовані сувеніри

Закупівлі на сувенірну продукцію опублікували на порталі Прозорро 22 та 24 січня.  200 значків з українською символікою вартували 12 тисяч гривень. Крім того, придбали ще  500 брендованих значків, які обійшлися вже у 27,5 тисячі гривень. 

Сувеніри, а саме: парасольки, магніти, наліпки, ручки, синьо-жовті стрічки, декоративні дзвіночки, лампадки та свічки до них разом обійшлися у 54 тисячі гривень.

Крім того, придбали 200 штук приладдя з логотипами: чашки, брендовані термогорнятка й тарілки загальною вартістю 77,5 тисячі гривень. Іграшки: конструктори, ялинкові іграшки, повітряні кульки з патріотичними написами разом коштували 87,5 тисячі гривень. 600 штук браслетів  вартували ще 34 тисячі гривень. 100 штук футболок поло з логотипом коштували відомству ще у 75 тисяч гривень. 

Ілюстративне фото: футболка поло / з відкритих джерел

525 блокнотів і датованих щоденників коштували 70 тисяч гривень.  500 брелоків та 50 пляшок для води вартували ще 52,5 тисячі гривень.  На 83 тисячі гривень придбали рюкзаки та брендовані пакети. Придбали також сумки-бананки, вартістю 250 гривень за одиницю, їх у закупівлі 20 штук.   Шопери та спортивні сумки з логотипом обійшлися ще у 51 тисячу гривень. 

Сувенірні статуетки “Торецьк” та “Стела Донецької області” вартували 58,5 тисячі гривень. Також придбали 150 пам’ятних знаків та стільки ж сертифікатів до них, що разом коштувало понад 29 тисяч гривень. Придбали у МВА також прапори: у закупівлях на більш як  54 тисячі,  майже 38 тисяч гривень.  та понад 21 тисячі гривень. 

Йдеться про прапорці та прапори Торецька, Донецької області, а також Євросоюзу та  кримськотатарського народу. Рекламні матеріали, як банери та постери вартували ще 49 тисяч гривень, також придбали 1500 штук флаєрів, їхня вартість склала 4,5 тисячі гривень. У 19 тисяч також обійшлося канцелярське приладдя.

Меблі та устаткування

Інформаційні дошки, а саме 15 штук, вартістю 1,6 тисячі гривень за одну дошку, разом обійшлися МВА Торецька у 24 тисячі гривень. 5 штук закритих скляних вітрин вартували ще 35 тисяч гривень. Стійки-сітки в рамі на ніжках вартували 2 тисячі гривень, їх придбали 5 штук. Також 4 тисячі гривень вартували 5 великих букетів штучних квітів

Вартість 20 штук алюмінієвих складних мольбертів для малювання склала ще 24 тисячі гривень.  15 стендів з державною символікою коштували військовій адміністрації ще 27 тисяч гривень.

Разом ці закупівлі Торецької МВА складають понад 973 тисячі гривень. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

впо

Родинам ВПО Краматорського району видаватимуть гігієнічні набори: реєстрація

Переселенцям і переселенкам Краматорського району видаватимуть гігієнічні набори. Допомогу можуть отримати родини зі статусом ВПО, у складі яких є не менше трьох людей. Про це […]

Футболки, рюкзаки та новорічні іграшки на 970 тисяч: що купує Торецьк

У січні на порталі Прозорро з’явилися закупівлі Торецької МВА на  фурнітуру, іграшки, браслети, шопери та іншу сувенірну продукцію. Аналізуємо закупівлі Торецька за січень у матеріалі. […]

14:00, 01.02.2025 Лященко Марія
мирноград

Ситуація в Мирнограді: скільки лишаються людей і як проходить евакуація

У місті Мирноград Покровського району зберігається важка ситуація. Місто постійно обстрілюють росіяни, використовуючи при цьому весь наявний арсенал озброєння. Попри це в місті продовжують лишатися […]

В Одесі відкрили центр підтримки ВПО з Торецька: які послуги доступні

В Одесі відкрили центр підтримки мешканців Торецької громади. Він складається із двох основних локацій — освітньої та медичної. Про роботу центру розповіли в Донецькій ОВА. […]

росіяни

Росіяни хочуть захопити трасу на Покровськ, щоб блокувати місто — військовий

Росіяни безуспішно намагаються захопити Покровськ. Місто обороняють українські військові, окупантам не вдається зайти в нього. Розуміючи, що атакувати “в лоб” не вдається, ворожа армія намагається […]