Верховна Рада може зберегти виплати всім ВПО: що відомо

Семаковська Тетяна 13:44, 19 Грудня 2023
Верховна Рада України розроблює рішення аби продовжити виплати ВПО
Верховна Рада працює над рішенням щодо виплат / фото ілюстративне

У Верховній Раді працюють над законопроектом, який має забезпечити гарантовану компенсацію ВПО за житло до завершення воєнного стану. Нагадаємо, що з лютого 2024 року влада планує у 15 разів зменшити кількість переселенців, які будуть отримувати виплати.

Про це повідомив член Комітету з питань прав людини Максим Ткаченко.

Виплати ВПО до кінця воєнного стану

Через повномасштабну війну мільйони українців втратили свої домівки та постійне місце проживання. Тож, уряд дає виплати переселенцям:

  • для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень;
  • для інших осіб — 2000 гривень.

Втім, з 1 серпня 2022 року виплати ВПО почали поступово скорочувати, а з 1 лютого 2024 року майже в 15 разів зменшується кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримуватимуть компенсацію на проживання. Фактично, цих людей позбавлять державних виплат.

Втім, серед ВПО є чимало осіб із вразливої категорії населення, яким фінансова підтримка від держави вкрай важлива. Тому в уряді розпочали роботу над законопроєктом, який допоможе зберегти переміщеним особам щомісячну допомогу.

Забирати ці виплати не можна, адже житло людям не надано. Тому на рівні парламентського контролю та координаційного штабу вирішується питання внесення змін до урядової постанови, щоб зберегти виплати з лютого,

Максим Ткаченко // член Комітету з питань прав людини

Кого хочуть позбавити виплат з 1 лютого

Постанова № 709 передбачає, що з 1 лютого припиняють виплати наступним категоріям ВПО:

  • особа придбала транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації, з року випуску якого минуло менш як п’ять років (крім мопеда або причепа);
  • особа здійснила покупку на суму, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • особа має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тисяч гривень, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • особа здійснила операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • особа має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташовані на територіях, не включених до переліку територій, або на територіях, включених до переліку територій, щодо яких визначено дату завершення бойових дій або тимчасової окупації;
  • особа перебувала та після переміщення перебуває на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті тощо;
  • особа перебувала та після переміщення перебуває на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

Валентина Твердохліб 15:25, 21 Листопада 2024
Такий вигляд можуть мати будинки для бахмутян у Гощі / скриншот

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції Rebuild Ukraine, присвяченій відбудові України. Для реалізації проєкту тепер необхідне схвалення Гощанської громади та залучення донорів, які забезпечать фінансування

На якому етапі ухвалення проєкту в Гощі, редакції “Бахмут IN.UA” розповів очільник Гощанської громади Микола Панчук.

“Бахмут-Гоща”, презентація проєкту

Наразі в Гощанській громаді проводять презентації проєкту “Бахмут-Гоща”. Його вже представили виконавчому комітету й освітянам. Після цього, за потреби, презентації проведуть у старостинських округах.

“Презентація і обговорення проєкту вже відбулися для виконавчого комітету селищної ради, всіх освітян, директорів нашої територіальної громади. Також презентація запланована для депутатів громади і керівників комунальних установ. Далі, якщо буде потрібно, ми поїдемо в старостинські округи, щоб показати проєкт там і презентувати з перших вуст від представників Бахмута і мене, як селищного голови. Наприклад, якщо буде потреба в медиків почути це, то ми поїдемо й до них. Будемо максимально публічно висвітлювати все”, — розповів Микола Панчук.

Окремо селищна рада збиратиме думки та зауваження від громадськості та бізнесу.

“Буде зроблена анкета, яку ми надамо для опитування людей. Туди наші мешканці зможуть надавати свої пропозиції й рекомендації, розповісти, що, можливо, вони бачать по-іншому. Також зараз ми робимо зріз по бізнесу — їхні потреби, кількість працівників у нашій громаді, кількість працівників, які ще потрібні”, — розповідає очільник громади.

Презентувати проєкт і збирати думки громадськості планують протягом двох тижнів. Після цього буде ухвалене юридичне рішення щодо виділення землі під будівництво.

“Нам важливо почути думки всіх людей, які тут проживають, врахувати їхні зауваження. Тільки після цього буде затверджено генплан у цьому році та ухвалене рішення про виділення земельної ділянки”, — розповідає Микола Панчук.

Будівництво житла для бахмутян: реакція громади

Звести житло для переселенців у Гощі планували вже давно. Адже сюди релокувалося Бахмутське професійно-технічне училище, і для викладачів немає житла.

Очільник громади каже, що спочатку місцеві жителі з обережністю ставилися до нових жителів громади. Однак вже зараз їхня думка змінилася.

“Коли релокувалося Бахмутське училище (Бахмутський центр професійно-технічної освіти — ред.), громада ставилася дуже з обережністю. Але всі освітяни, які сюди приїхали, дуже гарно себе зарекомендували. Вони професійно, відповідально та якісно надають свої послуги. Але вони не мають тут власного житла. І за цей період я, як голова, і мої представники, які їздять по Україні, шукали всі можливості для того, щоб десь знайти фінанси на житло”, — розповідає голова селища.

Збудувати житловий квартал для бахмутян у Гощі запропонувала Бахмутська міська рада. На цю пропозицію схвально відреагувало керівництво громади і бізнес. Більшість жителів селища також позитивно сприйняли новину.

“Я скажу чесно, цей проєкт нам точно цікавий, бо нам не вистачає дуже багато людей для бізнесу”, — зауважив селищний голова Микола Панчук.

Ознайомитися з проєктом “Бахмут-Гоща” можна в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Семаковська Тетяна 13:58, 21 Листопада 2024
Реєстрація на грошову допомогу від УВКБ ООН / фото УВКБ ООН

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на одного члена домогосподарства складає 10 600 гривень за 3 місяці.

Про реєстрацію в місті Обухів інформує команда УВКБ ООН у місті Київ та області.

Хто допомагає ВПО в Обухові

У сісто Обухів, 26 та 27 листопада (вівторок, середа), приїде мобільна команда УВКБ ООН, яка реєструватиме внутрішньо переміщених осіб на грошову допомогу. Під час запису буде жива черга, попередній запис непотрібний.

Візит відбудеться за адресою вулиця Київська, 117 (будинок культури), а години прийому з 10:00 до 16:00.

Хто може отримати грошову допомогу від ООН

Грошову допомогу можуть отримати переселенці протягом 6 місяців з моменту переміщення та люди, які повернулися в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни. При цьому вони мають відповідати одному з критеріїв:

  • родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дітьми віком до 18 років або з людьми похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня або кілька самотніх людей похилого віку (55 років і старше);
  • людина похилого віку з однією або кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома людьми з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо).

При цьому люди, які відповідають критеріям вразливості, повинні мати місячний дохід менше 5 400 гривень на одного члена родини.

Якщо ви вже отримували допомогу від УВКБ ООН, іншої агенції чи гуманітарної організації ООН, то вам можуть відмовити у виплаті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога, соціальні виплати

500 доларів для українців, що постраждали від мін: як отримати

Громадська організація “Асоціація саперів України” (АСУ) відкрила реєстрацію заявок на отримання грошової допомоги для постраждалих від вибухонебезпечних предметів. Про це АСУ повідомляє на сторінці в […]

17:29, 27.11.2023 Микола Ситник
Допомога одиноким мамам

Для мам-ВПО у Полтаві запустили фінансову допомогу: яку суму можна отримати

Самотні мами-ВПО у Полтаві можуть отримати 10 800 грн виплати на 1 члена домогосподарства, але не більше 4 осіб. Кошти надають благодійники. Про це повідомляє […]

Виплати родинам захисників

Допомога бахмутянам: сім’ї загиблих захисників можуть отримати 5000 грн

Члени сімей загиблих українських захисників, зареєстровані в Бахмутській міській територіальній громаді, можуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 5 тисяч гривень. Прийом заяв триватиме до 1 […]

10:50, 19.11.2023 Микола Ситник