Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Після повномасштабного вторгнення росії український прапор став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу. Редакція «Бахмут. IN. UA» пригадує, в яких куточках світу можна було побачити прапор України з Бахмута.
Сполучені Штати Америки
У грудні 2022 року президент України Володимир Зеленський відвідав захисників на Бахмутському напрямку. Тоді українські військовослужбовці передали йому державний прапор зі своїми підписами для американських високопосадовців.
Вже за кілька днів президент виступав у Вашинґтоні перед американськими конгресменами. У столиці США він згадав воїнів, які захищають суверенітет України на фронті, і передав від них подарунок — український бойовий прапор із підписами бійців із Бахмута.
Благодійний аукціон
До слова, в червні цього року прапори України з Бахмута та Гостомеля продали в США на аукціоні за 500 тисяч доларів.
Міжнародна організація «HealthRigh International», яка допомагає вразливим групам населення, зазначає, що загалом на торги були виставлені три лоти. Мова йде про прапори України з підписами військових з Бахмута та Мощуна, а також прапор Гостомельської громади.
Кошти з цього аукціону спрямують на реалізацію проєктів представництва «HealthRight» в Україні для подолання наслідків війни.
Литва
У липні цього року в Києві стартував українсько-литовський марафон під назвою «Я піднімаю прапор України за НАТО». Акція мала на меті привернути увагу світової спільноти до війни в Україні та її потенціалу стати 33 членом Північноатлантичного альянсу. Саме тому у марафоні символічно брали участь 33 учасники з двох країн.
Маршрут забігу пролягав через Київщину, Житомирщину, Рівненщину та Волинь. Українські марафонці несли національний прапор, переданий військовими з Бахмута, до державного кордону. Потім литовські спортсмени доставили прапор до Вільнюса, де розпочинався саміт країн НАТО.
11 липня Президент України Володимир Зеленський та Президент Литви Гітанас Наусєда підняли цей синьо-жовтий прапор. До слова, стяг підписали бійці 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», яка воює під Бахмутом.
Читайте також: Бахмутський краєзнавець Ігор Корнацький розповів історію міського прапора та його значення
Нагадаємо, у Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрилася виставка «Незламний Бахмут». Експозиція покаже місто та його мешканців, що стали символами нескореності українців.
Фото: Держприкордонслужба України
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!