В Україні запрацювала програма “єКнига” у “Дія”: як отримати кошти

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 18 Грудня 2024
Книги / фото ілюстративне, iStock

В застосунку “Дія” запрацювала державна програма “єКнига”, яка дозволяє молоді отримати 908 гривень. Ці кошти можна витратити на купівлю книжок українською мовою.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як працює ця програма та як молоді отримати кошти на купівлю книг.

“єКнига”: як працює програма

В Україні стартувала державна програма “єКнига”. Вона передбачає державні виплати у розмірі 908 гривень на придбання книг. Її можуть отримати ті, кому виповнилося 18 років у 2024 році, або ж виповниться у 2025 році.

В рамках програми “єКнига” можна придбати паперові, електронні чи аудіокниги українською мовою у книгарнях-учасниках за посиланням. Книжки можуть бути будь-яких жанрів — від художніх творів до повноцінної документальної літератури.

Як зареєструватися

Подати заявку для участі в програм можна протягом одного року з дати, коли громадянинові України виповнилося 18 років. Для цього йому потрібно:

  • відкрити та авторизуватися в застосунку “Дія”;
  • обрати послугу “єКнига”;
  • відкрити спеціальну віртуальну банківську картку “єКнига” в одному із банків-партнерів;
  • подати заявку;
  • очікувати на зарахування допомоги. 

Зазначається, що для участі у програмі необхідно мати паспорт (ID-картку або закордонний) і податковий номер (РНОКПП) у застосунку “Дія”. 

Після отримання грошей на книги українці можуть витратити їх протягом трьох місяців після зарахування. Невикористані кошти повернуться на рахунок Українського інституту книги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити, якщо не прийшла субсидія: корисний алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:10, 13 Грудня 2024
Грошова субсидія / фото ілюстративне, Depositphotos

В Україні бувають випадки, коли людям, які від держави, не приходять гроші в межах цієї програми. Це може бути пов’язано з великою кількістю проблемних питань, серед яких і проблеми з документацією, і наявність боргів. 

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що робити, якщо не прийшла субсидія.

Житлова субсидія 2024-2025

Субсидія — особливий вид соціальних виплат, який покриває певну частину витрат домогосподарства на оплату житлово-комунальних послуг. Вона розраховується індивідуально для кожної сім’ї.

У 2024-2025 роках загальний розмір субсидій буде перерахований в автоматичному порядку, адже жодних змін у процедурі їх призначення не відбувалось. Це означає, що більшості українців, яким призначали субсидію, не потрібно нікуди додатково звертатися з приводу її продовження. Водночас звернутися за призначення субсидій потрібно:

  • громадянам, які раніше не одержували допомоги від держави та планує вперше оформити субсидію ;
  • тим, кому не була призначена субсидія у попередньому періоді через наявну заборгованість, проте її вдалося погасити;
  • громадянам, які отримували допомогу, але в сім’ях яких відбулися зміни у майновому стані чи складі, змінився соціальний статус чи перелік житлово-комунальних послуг, потрібно подати інформацію про такі зміни упродовж 30 днів.

Що робити, якщо не прийшла допомога у 2024-2025

Головною причиною, через яку можуть відмовити в наданні відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, є знайдена помилка у документаціях. Якщо громадянин зіштовхнувся з подібною проблемою, то у нього є 14 днів на те, щоб доповнити або виправити дані з офіційних джерел інформації. 

Вже після оновлення документів, представники Пенсійного фонду Україні (ПФУ) можуть призначити виплати, повідомивши про нове рішення.

Іншою проблемою, через яку субсидія може не прийти — це наявність боргу. Для того, щоб вирішити цю ситуацію, потрібно поступово його погасити, регулярно сплачуючи борг і не пропускаючи поточні платежі. У такому разі можна розраховувати на державну пільгу. Тоді під час звернення за субсидією потрібно буде додати копію договору про реструктуризацію з надавачем послуги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Соціальна допомога замість пенсії: що це та як її оформити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:35, 5 Грудня 2024
Соціальна допомога / фото ілюстративне, Pexels

Українця можуть отримувати соціальну допомогу замість пенсії. Вона призначена тим громадянам, хто не має достатнього страхового стажу для виходу на пенсію за віком.

Детальніше про те, що таке соціальна допомога та як вона заміняє пенсію, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

Соціальна допомога замість пенсії у 2024

Вихід на пенсію — це важлива частина трудової діяльності будь-якого громадянина, яка має чіткий регламент та порядок. Її призначення залежить від віку громадянина та його стаж у роках:

  • при виході на пенсію у 60 років потрібно мати 31 рік стажу;
  • при виході на пенсію у 63 років потрібно мати від 21 до 31 року стажу;
  • при виході на пенсію у 65 років потрібно мати від 15 до 21 року стажу.

Якщо громадянин має стаж, який менше ніж 15 років, то громадянин може отримувати пенсію. Утім, згідно з Постановою Кабінету міністрів України №1098, вони можуть розраховувати спеціальну соціальну допомогу.

У 2024 році вона становить 2361 гривні на місяць. При цьому її збільшили на 12,8%, адже раніше виплати становили 2093 гривні.

Як оформити соціальну допомогу

Для того, щоб почати отримувати соціальну допомогу від держави. потрібно звернутися до будь-якого ЦНАПу за місцем проживання та написати відповідну заяву. До неї потрібно додати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • трудову книжку;
  • документ, який засвідчує, що людина дійсно зареєстрована у державному реєстрі фізичних осіб платників податків;
  • довідку з Пенсійного фонду про наявність певного страхового стажу;
  • якщо потенційний отримувач соціальної допомоги мешкає не сам, то потрібно додати декларацію про доходи кожного члена сім’ї за останні пів року;
  • якщо людина недієздатна, то потрібно додати до переліку документів копію рішення про призначення опікуна.

Тимчасову фінансову допомогу призначають від наступного дня після дати досягнення громадянином пенсійного віку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1000 гривень у руках

ВПО, які переїхали на Дніпропетровщину, можуть отримати 10 800 гривень допомоги

ВПО, які евакуювалися до міста Павлоград або Павлоградського району Дніпропетровщини, можуть отримати грошову допомогу від благодійної організації “Карітас-Спес”. Родинам виплачуватимуть по 10 800 гривень на […]

зеленський

Україна не має сил, щоб повернути Крим і Донбас воєнним шляхом — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Україна не має сил, щоб повернути Крим і Донбас воєнним шляхом. Деокупувати ці території наразі можливо лише шляхом дипломатичних […]

подушки

У Хмельницькому роздаватимуть подушки для ВПО: як отримати

У місті Хмельницький роздаватимуть допомогу для ВПО. Переселенці можуть безоплатно отримати подушки. Допомога призначена людям, які евакуювалися протягом 2024 року. Про це повідомляє громадська організація […]

500 гривень на столі

Уряд виділив 15 мільярдів гривень на житло для ВПО: кому підуть гроші

Уряд схвалив постанову, за якою 15 мільярдів гривень бюджетних залишків 2024 року спрямують на фінансування житлових сертифікатів за програмою єВідновлення. Це в 3 рази більше […]

дніпрі

Яка допомога є для ВПО у Дніпрі: житло і можливості працевлаштування

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]