В Україні побільшає поїздів із жіночими купе: перелік

Микола Ситник 14:40, 25 Жовтня 2023
Купе вагона
Купе вагона / фото «УЗ»

«Укрзалізниця» розширила пілотний проєкт жіночих купе у пасажирських потягах. Із 15 листопада спеціальні купе для жінок і дітей стануть доступні ще на чотирьох напрямках.

Про це повідомляє пресслужба національного перевізника.

В «Укрзалізниці» наголосили, що уважно стежать за попитом на такі купе та аналізують відгуки. Водночас компанія посилює охорону поїздів та впроваджує системи відеонагляду в усіх нових вагонах.

Актуальна послуга

Пілотний проєкт із жіночими купе продемонстрував, що ця послуга зараз потрібна та актуальна. За словами голови правління «УЗ» Євгена Лященка, в середньому такі купе заповнюються на 93%.

За 4 місяці ми реалізували вже 25 тисяч квитків. Тому, як і обіцяли, збільшуємо кількість поїздів, де буде доступна ця послуга. Обирали «довгі» рейси, де подорожує багато жінок із дітьми, а також підключили до проєкту нові напрямки: Одесу, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Рахів,

Євген Лященко // голова правління АТ «Укрзалізниця»

Нові напрямки

Із 15 листопада жіночі купе у пасажирських поїздах стануть доступні в поїздах: 

  • №17/18 Харків — Ужгород.
  • №29/30 Київ — Ужгород.
  • №3/4 Запоріжжя — Ужгород.
  • №26/236 Одеса — Рахів.

Як придбати квиток?

Придбати квитки у жіночі купе можна у застосунку «Укрзалізниці» з 27 жовтня. Місця в спеціальні купе відповідно маркуватимуться в застосунку, а посадка до таких купе буде відкрита тільки жінкам та дітям до п’яти років включно. 

Вартість проїзду в жіночих купе не відрізнятиметься від стандартної у вагонах аналогічного класу того ж поїзда. Глибина продажу квитків — 20 діб.

Нагадаємо, влітку «Укрзалізниця» запустила жіночі купе у чотирьох пасажирських поїздах: №81/82 Київ — Ужгород, №41/42 Дніпро — Трускавець, №75/76 Київ — Кривий Ріг та №15/16 Харків — Ясіня.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]