В Україні побільшає поїздів із жіночими купе: перелік

Микола Ситник 14:40, 25 Жовтня 2023
Купе вагона
Купе вагона / фото «УЗ»

«Укрзалізниця» розширила пілотний проєкт жіночих купе у пасажирських потягах. Із 15 листопада спеціальні купе для жінок і дітей стануть доступні ще на чотирьох напрямках.

Про це повідомляє пресслужба національного перевізника.

В «Укрзалізниці» наголосили, що уважно стежать за попитом на такі купе та аналізують відгуки. Водночас компанія посилює охорону поїздів та впроваджує системи відеонагляду в усіх нових вагонах.

Актуальна послуга

Пілотний проєкт із жіночими купе продемонстрував, що ця послуга зараз потрібна та актуальна. За словами голови правління «УЗ» Євгена Лященка, в середньому такі купе заповнюються на 93%.

За 4 місяці ми реалізували вже 25 тисяч квитків. Тому, як і обіцяли, збільшуємо кількість поїздів, де буде доступна ця послуга. Обирали «довгі» рейси, де подорожує багато жінок із дітьми, а також підключили до проєкту нові напрямки: Одесу, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Рахів,

Євген Лященко // голова правління АТ «Укрзалізниця»

Нові напрямки

Із 15 листопада жіночі купе у пасажирських поїздах стануть доступні в поїздах: 

  • №17/18 Харків — Ужгород.
  • №29/30 Київ — Ужгород.
  • №3/4 Запоріжжя — Ужгород.
  • №26/236 Одеса — Рахів.

Як придбати квиток?

Придбати квитки у жіночі купе можна у застосунку «Укрзалізниці» з 27 жовтня. Місця в спеціальні купе відповідно маркуватимуться в застосунку, а посадка до таких купе буде відкрита тільки жінкам та дітям до п’яти років включно. 

Вартість проїзду в жіночих купе не відрізнятиметься від стандартної у вагонах аналогічного класу того ж поїзда. Глибина продажу квитків — 20 діб.

Нагадаємо, влітку «Укрзалізниця» запустила жіночі купе у чотирьох пасажирських поїздах: №81/82 Київ — Ужгород, №41/42 Дніпро — Трускавець, №75/76 Київ — Кривий Ріг та №15/16 Харків — Ясіня.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Програма Acted з ремонту пошкодженого внаслідок війни житла: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 21 Січня 2025
Пошкодження будинку внаслідок бойових дій / фото ілюстративне, Нацполіція

Французька гуманітарна організація Acted продовжує реалізацію проєкту, в межах якого надається допомога в ремонті пошкодженого житла внаслідок бойових дій. Вона діє в семи областях України, включно з Донецькою.

Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Допомога з ремонтом пошкодженого житла від Acted

Програма ремонту житла, яке було пошкоджене внаслідок бойових дій, вже давно реалізовується в Україні. Наразі скористатися нею можуть жителі семи областей України, а саме у наступних регіонах:

  • Миколаївська область — Шевченківська громада, Березнегуватська громада, Миколаїв;
  • Донецька область — Святогірська громада;
  • Сумська область — Сумська громада;
  • Харківська область — Харків, Ізюмська громада, Лозівська громада;
  • Херсонська область — Чорнобаївська громада, Високопільська громада, Великоолександрівська громада, Херсон;
  • Чернігівська область — Сновська громада, Менська громада;
  • Дніпропетровська область — Зеленодольська громада.

Отримати допомогу можуть громадяни, чиї будинки отримали:

  • незначні пошкодження внаслідок бойових дій (необхідна заміна 1-3 вікон, влаштування віконних укосів, заміна одних дверей, ремонт або заміна даху до 20 м² даху чи інші дрібні ремонтні роботи) — легкий ремонт
  • середні пошкодження внаслідок бойових дій (необхідна заміна 1-5 вікон, влаштування віконних укосів, заміна декількох дверей, ремонт або заміна від 20 м² даху, ремонт внутрішніх стін або стель чи інші ремонтні роботи) — середній ремонт.

Як зареєструватися

Для того, щоб отримати допомогу з ремонтом, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням. В ній потрібно обрати пункт “Гуманітарна допомога”, а далі “Я хотів би отримати від Acted допомогу по ремонту житла пошкодженого внаслідок військових дій”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російська піхота зменшила атаки біля Покровська: яка ситуація на фронті

Валентина Твердохліб 09:54, 21 Січня 2025
покровська
Покровський напрямок на мапі DeepState / скриншот

Росіяни продовжують наступ на Покровському напрямку. Останнім часом активність ворожих військ біля самого Покровська зменшилась, але окупанти поступово просуваються вперед.

Про ситуацію на Покровському напрямку розповідає “Бахмут IN.UA”.

Актуальна ситуація біля Покровська

За даними аналітиків DeepState, минулої доби, 20 січня, росіяни просунулись біля Успенівки та Слов’янки.

Також в Інституті вивчення війни (ISW) стверджують, російські війська просунулися до шахти №2 шахтоуправління “Покровське” та в селищі Котлине. Росіяни вже звітують, що захопили шахту, але в ISW це спростовують. Бої в північній частині Котлиного, де розташована шахта, ще тривають.

покровська
Селище Котлине на мапі DeepState / скриншот

ISW з посиланням на речника угруповання військ “Хортиця” Віктора Трегубова повідомляє, що російські війська зменшили кількість ударів піхоти на Покровському напрямку. Причина — нестача особового складу. Армія ворога намагається зайти до Покровська із заходу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Програма Acted з ремонту пошкодженого внаслідок війни житла: як долучитися

Французька гуманітарна організація Acted продовжує реалізацію проєкту, в межах якого надається допомога в ремонті пошкодженого житла внаслідок бойових дій. Вона діє в семи областях України, […]

10:25, 21.01.2025 Скопіч Дмитро

Російська піхота зменшила атаки біля Покровська: яка ситуація на фронті

Росіяни продовжують наступ на Покровському напрямку. Останнім часом активність ворожих військ біля самого Покровська зменшилась, але окупанти поступово просуваються вперед. Про ситуацію на Покровському напрямку […]

Росіяни вдарили по Костянтинівці з артилерії та авіації

Сьогодні, 20 січня, росіяни завдали ударів з авіації й артилерії по Костянтинівській громаді. Внаслідок атак постраждали житлові й нежитлові будівлі в Костянтинівці та Іванопільський старостинський […]

лікарня

Бахмутська лікарня придбала обладнання для виявлення неврологічних хвороб

Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування (БЛІЛ) придбала нове меличне обладнання — електронейроміограф. При діагностиці на цьому обладнанні лікарі можуть виявити неврологічні хвороби на ранніх стадіях. […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

22 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]