“Двір тоне у фекаліях”: в окупованій Макіївці жителі поскаржилися пушиліну

Семаковська Тетяна 12:49, 2 Липня 2024
Витік каналізації в Макіївці / фото росджерела

Макіївка, яку росіяни окупували у 2014 році регулярно фігурує у зведеннях ватажка псевдореспубліки “днр” дениса пушиліна. Містяни скаржаться на проблеми з водопостаченням та каналізацією. У пабліках жителі багатоповерхівок пишуть, що “їх двори тонуть у фекаліях”.

Про проблему з комунальними послугами на окупованих територіях повідомляє на пропагандистських ресурсах денис пушилін.

Макіївка Новини

Жителі тимчасово окупованої Макіївки поскаржилися псевдоочільнику “днр” на проблеми з каналізаціями у місті. Мешканці багатоповерхівок надсилають фото зі скаргами про те, що “їх двори тонуть у фекаліях”.

Жителі Макіївки скаржаться пушиліну / скриншот

“Наш двір тоне у фекаліях, які бурхливим потоком ллються з каналізаційних люків нашого двору. На вулиці літо. Ми, наші діти задихаємося від смороду, зарази і спеки”, — пишуть жителі Макіївки.

У відповідь на скаргу пушилін опублікував повідомлення, де пригрозив комунальним службам, втім жодних результатів не надав.

Повідомлення пушиліна / скриншот
Скарги на пушиліна / скриншот

У коментарях під дописами у місцевих пабліках жителі скаржаться, що влада так званого “днр” зайнята Маріуполем.

“Уже вся Макіївка в каналізаційних річках по місту, а Пушиліну і діла немає до цього. У них один Маріуполь головне місто, де має бути все на вищому рівні!”, — пише користувачка Лариса Курочкіна.

“Він зайнятий, він зайнятий Маріуполем або відпочиває де-небудь на Мальдівах. Навіщо йому думати про нас, у нього все добре, — додає інша користувачка.

Зазначимо, що росіяни намагаються відновити вщент зруйноване їх військами місто, водночас окупанти таким чином хочуть приховати сліди своїх воєнних злочинів. Також відомо про факти примусового відчуження майна, це житло українців, які встигли евакуюватися з міста, або ті, яких росіяни вбили у Маріуполі. Такі оселі окупанти привласнюють під виглядом “інвентаризації”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: на фоні відключень світла в Україні створили чат-бот з доносами на сусідів

Чорнойван Аліна 15:05, 4 Липня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Росіяни поширюють інформацію про те, що в Телеграм-боті можна поскаржитися на громадян, які “порушують” графіки відключень електроенергії. Втім, цей бот — фейковий. Подробиці — у матеріалі “Бахмут IN.UA.

Фейковий чат-бот “Знайти порушника”

Російський Телеграм-канал “Медведь” опублікував новину: буцімто в Україні створили чат-бот, завдяки якому можна робити доноси на сусідів, якщо у тих горить світло під час відключень.

Скриншот допису / Медведь

Як працює Телеграм-бот?

Ми здійснили пошук бота в телеграм, і вій справді існує. Тож вирішили перевірити принцип його роботи та чи його функціонал узагалі робочий. Для початку роботи з ботом необхідно зазначити скаргу на мешканця за певною адресою проживання. Після чого “запит” передається дільничному, котрий має перевірити так званих “порушників”.

Тож ми ввели дві адреси: одна умовна “вулиця Євгена Коновальця”, що у Києві, та назву вулиці російською — “уліца алтайская”. Остання, звісно ж, жодним чином не пов’язана зі стабілізаційними відключеннями електроенергії в Україні. Обидва запити бот прийняв і нібито передав “дільничному”.

Скриншоти чат-боту / Знайти порушника

Перше, що збентежило — це те, що бот не запитував ані місто, ані область. Що вже наводить на сумніви про його дієздатність. Адже в кожному місті діють різні графіки відключень, а назви вулиць можуть збігатися. Якби цей бот справді передавав інформацію так званому “дільничному”, він би обов’язково вимагав певної конкретики щодо локації. Отже, ми дійшли висновку, що боту неважливо, яку адресу вказує користувач, адже очевидно, що надана ним інформація йде “в нікуди”.

Окрім того, жодна з офіційних структур не заявляла про створення такого бота: ні поліція, ні Міністерство енергетики тощо.

Хто розробник чат-бота?

Важлива деталь: бот створено за підтримки Chatforma, сервісу для розробки чат-ботів у Телеграм, Вайбер та ВКонтакте. На сайтах, де є інформація про сервіс, зазначено дані, що вказують на російське походження платформи. Офіс розробників розташований у москві: геолокація відмічена в шапці їхнього профілю в Інстаграм.

Колаж Бахмут IN.UA

Отже, ймовірно, чат-бот справді створено самими росіянами задля поширення ІПСО про так звані “доноси” українцями на українців. Окрім цього, пропагандисти упустили при розробці пункт із зазначенням певної області та назви населеного пункту. Через що функціонал боту взагалі не має сенсу.

Кому не вимикають світло?

Електроенергію не вимикають у 4% будинків, оскільки вони під’єднані до об’єктів критичної інфраструктури. Про це повідомляє енергетична компанія ДТЕК: 

“На початку застосування графіків відключень, багатоповерхівки, що знаходилися на одних лініях з лікарнями та іншими критичними об’єктами, не відключалися. У жовтні 2022 року таких будинків було 1 497 або 12% від загальної кількості. Ми працювали над цим, і тепер таких будинків лише 510, або ж 4%”, – зазначає ДТЕК.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

24 ОМБр відкриває гарячу лінію для родичів полонених військових

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:20, 4 Липня 2024
Військові на завданні / фото 24 ОМБр імені короля Данила

24-та окрема механізована бригада імені короля Данила започаткувала централізовану гарячу лінію для надання інформації та підтримки родинам військовослужбовців, які потрапили в полон. Ініціатива покликана забезпечити оперативний зв’язок та допомогу близьким полонених бійців.

Про це повідомляє 24 ОМБр імені короля Данила.

Гаряча лінія для поранених військових 

Гаряча лінія для родичів полонених військовослужбовців 24 ОМБр працює за номером +380669415929. Наразі лінія доступна щодня з 09:00 до 21:00. У неробочі години працює автовідповідач, який записує звернення, і оператори зв’язуються з абонентами наступного дня. В майбутньому планується перехід на цілодобовий режим роботи гарячої лінії для забезпечення постійної підтримки родинам полонених військових.

Процедура звернення

  • зателефонувати на вказаний номер;
  • надати інформацію про полоненого військовослужбовця;
  • отримати доступну інформацію та консультацію.

Старший лейтенант Михайло Галущак, керівник групи по полоненим військовослужбовцям, зазначив: “Ми не забуваємо про своїх побратимів та робимо все можливе, аби повернути їх додому”.

Бригада планує розширювати підтримку родин полонених та працює над вдосконаленням системи комунікації та допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: на фоні відключень світла в Україні створили чат-бот з доносами на сусідів

Росіяни поширюють інформацію про те, що в Телеграм-боті можна поскаржитися на громадян, які “порушують” графіки відключень електроенергії. Втім, цей бот — фейковий. Подробиці — у […]

24 ОМБр відкриває гарячу лінію для родичів полонених військових

24-та окрема механізована бригада імені короля Данила започаткувала централізовану гарячу лінію для надання інформації та підтримки родинам військовослужбовців, які потрапили в полон. Ініціатива покликана забезпечити […]

Сад Бернацького в Краматорську очима місцевого фотографа

Краматорська міська рада поділилася чудовими світлинами саду Бернацького, зробленими місцевим фотографом Сергієм Сергєєвим. Ці фотографії демонструють красу та затишок одного з найулюбленіших місць відпочинку мешканців […]

Родина з Бахмута створює світильники з соледарської солі

Родина Букрей з Бахмута, евакуювавшись через війну, змогла відновити свій 16-річний бізнес з виготовлення соляних світильників у Дніпрі.  Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація. […]

“Жінок в армії не завжди сприймають серйозно”: про стереотипи в ЗСУ розповідають військовослужбовиці

Понад 62 тисячі жінок служать в українській армії — це на 16 тисяч осіб більше, ніж у жовтні 2023 року. З них 13 487 мають […]