Уряд ухвалив зміни до постанов, які регулювали порядок виплат військовослужбовцям та їх сім’ям. Алгоритм запрацює найближчим часом та значно спростить процедуру подачі документів.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Постанова полегшить процес отримання виплат та взаємодію між ТЦК, військовослужбовцями та членами їх сімей щодо грошових виплат родинам захисників, які потрапили в полон, стали заручниками, інтернованими (військові, яких вимушено переселили на певну територію, яку забороняється покидати), зниклими безвісти або загинули.
Виплати родичам військових: як їх отримати
Родини військовослужбовців, які зникли безвісти, потрапили в полон чи загинули мають право на виплати від держави. Пріоритетними категоріями є дружина або чоловік військовослужбовиці/вця.
Другими в черзі є повнолітні діти, які проживали разом з військовослужбовцем/цею, або законні представники (опікуни, піклувальники) чи усиновлювачі неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства – незалежно від їх віку), а також особи, які перебувають на утриманні захисника. Також на виплати можуть подати батьки військовослужбовця/ці
Кожна наступна черга набуває права на виплату лише при відсутності осіб, зазначених у попередніх чергах. При наявності декількох осіб, зазначених в одній черзі, проводиться належна їм виплата різними частинами.
Родичі військовослужбовців визначаються відповідно до норм чинного законодавства України або у судовому порядку. Зверніть увагу, що виплати не передбачені членам родин тих захисників, які добровільно здалися в полон або залишили місця служби без наказу.
Виплата грошового забезпечення здійснюється у сумі, яка залишилась після сплати аліментів та зборів (у разі наявності). Щоб отримати виплати потрібно виконати наступні дії:
- подати заяву та документи в районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання;
- дочекатися листа від військової частини про призначення або відмову виплати грошового забезпечення.
Які документи потрібні для виплат: список
- Копії сторінок паспортів усіх повнолітніх членів сім’ї;
- довідки про реєстрацію місця проживання членів родини;
- копії свідоцтва про шлюб (за наявності);
- копії свідоцтва про народження дітей (за наявності);
- копію довідки про ідентифікаційний код або копію сторінки паспорта з відміткою про його відсутність.
Законом України передбачено, що члени родини військовослужбовця, який перебуває у полоні, мають право на виплату щорічної грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень.
Читайте також:
- Які виплати матимуть військові у 2024 році
- Що треба знати військовому про виплати за поранення
- Які документи потрібні військовому для призначення пенсії: список
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!