Учениця бахмутської школи отримала Президентську стипендію: розповідаємо деталі

Семаковська Тетяна 13:19, 1 Листопада 2024
Бахмутська школа №18 / фото Донецька ОДА

Бахмутянка Руслана Чаленко, учениця ЗОШ №18, отримала стипендію Президента України. Дівчина навчається у 9 класі.

Про те, як Руслана Чаленко готувалась до конкурсу, розповіла пані Ірина Галюченко, наукова керівниця учениці.

Бахмутянка здобула Президентську стипендію

Двоє дівчат з Донеччини цьогоріч отримали Президентську стипендію, серед них й бахмутянка Руслана Чаленко. Ще одна донеччанка — це Марія Дігтяренко, дівчина навчалась у Великоновосілківській школі. Обоє дівчат захоплюються наукою.

Примітка. Стипендії юним науковицям призначали відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.10.2024 №1536 “Про призначення стипендії Президента України 2024 року переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та переможцям Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України”.

Бахмутянка Руслана Чаленко, яка здобула Призидентську стипендію / фото Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді

Бахмутянка Руслана Чаленко навчається у 9 класі Бахмутської школи №18 імені Дмитра Чернявського. Дівчина посіла ІІ місце в секції “Зоологія” відділення “Хімія та біологія”. Її наукова керівниця — Ірина Галюченко, учителька біології. За словами пані Ірини, її учениця ще в Бахмуті відмінно навчалась.

“Коли почалось дистанційне навчання, учениця переїхала в Польщу, але ми підтримували зв’язок. З собою Руслана вивезла своїх домашніх улюбленців — ящірок, з якими вона працювала. Темою нашої наукової роботи було “Розведення ящірок у домашніх умовах”. Ми два роки з нею писали роботу, у 8 та 9 класі. Вже закордоном ми продовжували роботу, на відстані скеровувались. Руслана розповідала про свої успіхи, а практичну частину вона створювала сама: тераріум, температурний режим, вологість. Згодом у цих умовах вилупились ящірки, Руслана фіксувала це на фото, відео”, — розповідає пані Ірина.

Вчителька додає, що допомагала учениці з висновками її науково-дослідницької роботи, а ще наголошує, що Руслана старанно навчається. Вона поєднує дві школи — за місцем знаходження і також продовжує навчатися у школі імені Дмитра Чернявського. Новина про отримання ученицею Президентської стипендії стало приємною несподіванкою, каже пані Ірина.

За словами вчительки, сьогодні багато дітей поєднують навчання онлайн та офлайн. Працювати у такому режимі нелегко, але діти мають успіхи, а викладачі школи роблять все можливе, аби забезпечити максимально комфортні умови для дітей. Крім того, школярі продовжують навчатися у бахмутських школах онлайн, адже так вони підтримують зв’язок з друзями та вчителями.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як повернутися із СЗЧ через “Армія+”: пояснення “Принципу”

Семаковська Тетяна 14:35, 26 Грудня 2024
Армія+ / фото Міноборони

В Україні запрацювала нова функція застосунку “Армія+”, яка дозволяє військовим, які здійснили СЗЧ, повернутися на службу.

Про це повідомили представники громадської організації “Принцип” в Facebook.

Як повернутися із СЗЧ

За даними “Принципу”, відтепер у застосунку “Армія+” можна сформувати цифровий рапорт та повідомити про своє бажання повернутися на службу.

Для цього потрібно зайти та авторизуватися у застосунку, після чого обрати розділ про повернення до служби. Далі треба скласти рапорт, де необхідно вказати причину залишення служби. Зазначається, що тут можна розповісти про некомпетентність командира, й зазначити про бажання перевестися до іншої військової частини.

Наступним кроком буде обрання відділу Військової служби правопорядку (ВСП ЗСУ), до якого військовому потрібно прибути протягом наступних 24 годин. Вже на місці військовому в СЗЧ оформлять документи та допоможуть дістатися до однієї із 17 військових частин із затвердженого списку.

Вже командир військової частини має 72 години для відновлення грошового забезпечення та соціальних гарантій військового, який повернувся із СЗЧ.

Зазначається що вже після повернення до служби, військовий зможе подати рапорт на зміну місця служби через “Армія+”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!


Бахмутський годинник “до” та “після”: фотофакт

Валентина Твердохліб 13:35, 26 Грудня 2024
годинник
Бахмутський Палац культури у грудні 2024 року / фото росджерела

Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час під музику.

Фото Палацу культури й бахмутського годинника до повномасштабної та під час окупації публікує “Бахмут IN.UA”.

Бахмутський годинник, Палац культури: нові фото з окупації

Палац культури імені Євгена Мартинова з годинником розташовувався в центрі міста. Щогодини бахмутян сповіщали про час під музику. Мелодію бахмутського годинника було чутно за кілька кілометрів — звучала пісня “Шахтарська лірична”.

Годинник, який сповіщав про час під музику / фото “Бахмут IN.UA”

Внаслідок бойових дій, які тривали в Бахмуті, будівля Палацу культури сильно постраждала. Сам годинник не вцілів, від нього лишилася тільки башта.

Руйнування Палацу культури / фото росджерела

Нагадаємо, що вперше бахмутський Палац культури постраждав від обстрілів 8 вересня 2022 року.

Бахмутський Палац культури, історія

Палац культури імені Євгена Мартинова був центром культурного дозвілля місцевих жителів. У ріні роки тут працювали театр, камерний музичний зал, лекторій, бібліотека, музей і танцювальний майданчик.

Палац культури в Бахмуті до війни / фото Вікіпедія

З початку повномасштабної війни в будівлі Палацу культури працював гуманітарний штаб. Тут жителі міста і переселенці отримували продукти харчування, хліб, засоби гігієни, речі першої потреби.

У середині 2000-х років відбулася капітальна реконструкція Палацу культури. Були відремонтовані фасад і внутрішнє оздоблення.

Башта з годинником / фото Вікіпедія

Будівля Палацу культури мала статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як повернутися із СЗЧ через “Армія+”: пояснення “Принципу”

В Україні запрацювала нова функція застосунку “Армія+”, яка дозволяє військовим, які здійснили СЗЧ, повернутися на службу. Про це повідомили представники громадської організації “Принцип” в Facebook. […]

годинник

Бахмутський годинник “до” та “після”: фотофакт

Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час […]

аеропорт

Окупанти заговорили про відбудову Донецького аеропорту: що у планах

Окупаційна влада Донеччини заговорила про “відновлення” знищеного Донецького аеропорту. Підготовчі роботи на летовищі планують розпочати у 2025 році. Про це повідомив ватажок “днр” денис пушилін. […]

вивезли

Росіяни стверджують, що вивезли 15 людей з Часового Яру: список

Росіяни, ймовірно, займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Наразі російські військові стверджують, що активно вивозять людей з Часового Яру — з територій, […]

Мешканці 4 областей зможуть отримати зимовий набір: що туди входить

Благодійна організація “Fight for Right” відкрила реєстрацію на отримання теплих гуманітарних комплектів. Гуманітарна допомога надаватиметься в Донецькій, Сумській, Харківській та Запорізькій областях. Про це повідомили […]

10:25, 26.12.2024 Скопіч Дмитро