У Верховній Раді не внесли в порядок деннний законопроєкт №11161

Валентина Твердохліб 15:00, 20 Листопада 2024
акція
Акція на підтримку законопроєкту №11161 / фото “Бахмут IN.UA”

Сьогодні, 20 листопада, у Києві відбулася акція на підтримку законопроєкту №11161 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України”, який передбачає компенсацію за житло на ТОТ. Активісти вимагали, щоб Верховна Рада внесла законопроєкт у порядок денний та проголосувала за нього. Втім, у порядок денний його так і не внесли.

Про це в коментарі кореспондентці “Бахмут IN.UA” розповів Аркадій Петросян — бахмутський активіст, голова Асоціації молодих ВПО, яка ініціювала законопроєкт.

Законопроєкт №11161, акція в Києві

Активісти очікують, що сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада України розгляне законопроєкт №11161 у другому читанні. Перед голосуванням його мають внести до порядку денного.

Перед голосуванням у Верховній Раді в Києві відбулася акція на підтримку законопроєкту. На неї зібралися понад десяток людей. Активісти закликають включити законопроєкт у сьогоднішній порядок денний.

“Ми вимагаємо, щоб Верховна Рада внесла законопроєкт №11161 у порядок денний і найближчим часом за нього проголосувала. Тому що на цьому тижні законопроєкт не внесений, і ми не розуміємо чому. Він був підтриманий профільним комітетом з питань економічного розвитку, він підтриманий у першому читанні. Також команда нашої Асоціації раніше зробила Всеукраїнську акцію, де зібрала 25 тисяч живих підписів. Люди прийшли на акцію і вимагають від депутатів, щоб цей законопроєкт був прийнятий”, — каже Аркадій Петросян.

законопроєкт
Аркадій Петросян / фото “Бахмут IN.UA”

Ухвалення законопроєкту №11161 дуже важливе для переселенців з окупованих територій. Адже він передбачає можливість отримати компенсацію за втрачене майно, яке лишилося на окупованих територіях.

Якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкт, компенсацію за втрачене житло зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Редакція “Бахмут IN.UA” стежитиме за рішенням Верховної Ради.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Семаковська Тетяна 16:30, 3 Грудня 2024
Район Нового ринку в Бахмуті, листопад 2024 року / фото росджерела

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

Репарації за злочини РФ 2024-2025

За словами міністра цифрової трансформації, вже у 2025 році запрацюють всі 45 категорій заяв про відшкодування збитків для громадян, які постраждали в наслідок дій росії на території України. Наразі ж йде активна робота над фінальним етапом розробки функції, яка включає юридичні й технічні.

Зараз посилюватимемо команду та фіналитимемо всі юридичні й технічні питання, щоб уже в першій половині 2025 року були доступні всі категорії заяв до Реєстру“, — написав Федоров.

Коли функція офіційно запрацює, то громадяни України зможуть оформити заяву про відшкодування збитків, які завдала рф, в застосунку “Дія”.

Він також додав, що збір інформації про знищене житло до Реєстру збитків почався ще у квітні 2024 року. З того часу найбільше заяв надійшло з Донецької, Харківської та Херсонської областей.

Це важливий механізм, по суті, основа для майбутніх репарацій. Чим більше заяв, тим чіткіше розуміння світу про шкоду, якої завдала росія Україні“, — наголосив міністр.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Законопроєкт №11161 можуть внести в порядок денний до нового року

Валентина Твердохліб 17:00, 25 Листопада 2024
законопроєкт
Акція на підтримку законопроєкту №11161 / фото Асоціація молодих ВПО

Асоціація молодих ВПО України продовжує роботу щодо ухвалення законопроєкту №11161, який передбачає компенсацію за житло на ТОТ. Активісти разом з переселенцями вимагають, аби проєкт закону якнайшвидше внесли у порядок денний Верховної Ради. В цьому напрямку вже є деякі успіхи — депутати налагодили робочу комунікацію з ініціаторами законопроєкту.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповів Аркадій Петросян — бахмутський активіст, голова Асоціації молодих ВПО, яка ініціювала законопроєкт.

Законопроєкт №11161, внесення в порядок денний

Законопроєкт вже ухвалили в першому читанні. Тепер його мають внести до порядку денного Верховної Ради, щоб народні депутати проголосували за нього у другому читанні.

Передбачалося, що це станеться 20 листопада. Цього дня перед засіданням Верховної Ради активісти та переселенці вийшли на акцію з вимогою внести законопроєкт до порядку денного. Однак, внесення не відбулося. Законопроєкт №11161 ще не розглянули у другому читанні.

Та попри це акція, на яку зібралися десятки людей, мала позитивний ефект. Депутати дослухалися до активістів і розпочали з ними робочу комунікацію. Очікується, що до нового року законопроєкт №11161 все ж внесуть у порядок денний.

“Якби не наша акція, то взагалі б не йшлося про те, щоб найближчим часом внести законопроєкт у порядок денний. Завдяки тому, що ми робимо такі адвокаційні заходи й зібралися люди — депутати це побачили і в нас є комунікація. Я впевнений на 90%, що до нового року відбудеться внесення (ред. законопроєкту) у порядок денний. Ми зараз про це комунікуємо з депутатами”, — каже Аркадій Петросян.

Планується, що компенсація для переселенців з ТОТ відбуватиметься за рахунок міжнародних коштів. Наразі головне питання — створити механізм для цього.

Перед тим, як законопроєкт внесуть у порядок денний, у Києві проведуть громадське обговорення. Воно має відбутися наступного тижня.

“Також ми будемо робити одне громадське обговорення закопроєкту. Воно проходитиме у двох форматах: офлайн і онлайн. Це буде на наступному тижні, ми якраз починаємо над цим працювати. Обговорення буде в Києві, але де саме стане відомо трохи згодом”, — повідомляє Аркадій Петросян.

Про дату і формат проведення обговорень “Бахмут IN.UA” проінформує окремо.

Законопроєкт №11161, правки

Перед голосуванням у другому читанні законопроєкт №11161 поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за житло на ТОТ, має прожити в Україні протягом двох останніх років.

Проживання в Україні для цілей цього закону означає:

  • проживання на території в межах державного кордону України;
  • перебування у плаванні на судні під прапором України;
  • перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах;
  • перебування на полярній станції України;
  • перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межі України.

Детальніше про умови отримання компенсації дізнавайтеся в нашому матеріалі.

Основна мета законопроєкту №11161 — юридично прирівняти житло на тимчасово окупованих територіях до знищеного. Це дозволить людям, які залишили житло в окупації, отримати компенсацію від держави. Якщо Верховна Рада прийме законопроєкт, компенсацію зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

акція

Законопроєкт №11161 можуть внести в порядок денний до нового року

Асоціація молодих ВПО України продовжує роботу щодо ухвалення законопроєкту №11161, який передбачає компенсацію за житло на ТОТ. Активісти разом з переселенцями вимагають, аби проєкт закону […]

Бахмут

Зміни в законопроєкті №11161: яку умову додали для отримання компенсації

Законопроєкт №11161, який передбачає можливість отримати компенсацію за житло на ТОТ, поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за […]

компенсацію

Мешканці Часового Яру в очікуванні компенсацій: що стоїть на заваді

Українці, які втратили житло внаслідок війни, можуть звернутися за компенсацією від держави. Гроші передбачені як за пошкоджене, так і за повністю зруйноване житло. Проте на […]

акція

“Прийміть 11161”: у Києві відбулась акція на підтримку законопроєкту про компенсацію за житло на ТОТ

Сьогодні, 20 листопада, у Києві відбулася акція на підтримку законопроєкту №11161 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, […]