Росіяни просунулися до шахти “Центральна” в Торецьку: деталі

Валентина Твердохліб 09:50, 8 Жовтня 2024
Торецьк, обстріли міста / фото 32 ОМБр

У Торецьку тривають вуличні бої. Воїни ЗСУ намагаються відбити окупантів, які зайшли у східну частину міста.

Яка ситуація в Торецьку станом на 8 жовтня, пише “Бахмут IN.UA”.

Торецьк: бої в місті

Наразі ситуація в Торецьку нестабільна. Бої йдуть у східній частині міста, ЗСУ боряться з окупантами буквально за кожен під’їзд.

Точно сказати, яку частину міста зараз контролюють окупанти, дуже важко. Адже в ході боїв ЗСУ контратакують і повертають втрачені позиції. Про це повідомляє речниця ОТУ “Луганськ” Анастасія Бобовнікова в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Росіяни зайшли на східну околицю міста та дещо просунулися по вулиці Центральній в напрямку шахти “Центральна”. Але ситуація постійно змінюється — то ми відбиваємо у них вогневі пункти, то вони десь знищують наші. Але ми постійно відновлюємо позиції та намагаємося повертати те, що захопили окупанти, не даємо їм просунутися”, — зазначила речниця ОТУ “Луганськ”.

Про ситуацію в Торецьку повідомляє і військовий “Айдару” Станіслав Бунятов. За його словами, наразі ініціатива на боці росіян. Вони просуваються в напрямку центру міста, намагаючись розширити зону впливу.

“В Торецьку п*д*ри віддають пріоритет центру і попри те, що групи часто потрапляють в скрутне становище, намагаються розширювати свою зону впливу в напрямку північно-східної частини міста, обходячи агломерацію. ДРГ ворога часто просочуються зі східної частини міста, але їх ліквідують. Якщо брати загалом, без врахування фактору втрат з обох сторін, ініціатива за п*д*рами”, — пише Станіслав Бунятов.

Нагадаємо, що інформація про те, що росіяни зайшли в Торецьк з’явилася 29 вересня. Тоді окупанти просунулися на захід по вулиці Дружби в центрі Торецька.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маки на маршруті: як студенти Бахмутського ЦПТО змінили зупинку в Гощі

Валентина Твердохліб 14:05, 9 Квітня 2025
студенти
Студентки і викладачка, які займалися розписом зупинки / фото Бахмутський ЦПТО

Студентки та студенти Бахмутського центру професійно-технічної освіти долучилися до благоустрою Гощанської громади Рівненщини. Учениці навчального закладу привели до ладу місцеву зупинку громадського транспорту. Її прикрасили розписами з маками.

Про ініціативу і процес створення розпису редакції Бахмут IN.UA розповіла студентка Бахмутського ЦПТО Вікторія Кузьмич.

Зупинку в Гощі прикрасили маками

У Гощанській громаді проходить весняна акція “Чисте довкілля”, щоб облагородити громадські локації. До акції долучилися студентки й викладачі Бахмутського ЦПТО, який з 2023 року працює в селищі Гоща.

Студенти ініціювали проведення благоустрою зупинки громадського транспорту на Воскодавському повороті. У ньому брали участь і хлопці, і дівчата. Хлопці прибирали територію біля зупинки, а дівчата зробили розпис самої споруди.

“Спочатку наші хлопці — зварники та слюсарі — прибрали територію зупинки. Вони зібрали сміття і вирізали порослі дерева. Все зібране гілля і непотріб вони вивезли. Після цього хлопці-маляри зафарбували зупинку в білий колір, щоб у нас був ґрунт для роботи. Наступного дня приїхали ми і почали створювати ескіз”, — розповіла студентка Вікторія Кузьмич.

Розпис зупинки громадського транспорту / фото Бахмутський ЦПТО

Розписом займались троє студенток разом зі своєю викладачкою.

“Наша викладачка історії Ольга В’ячеславівна зробила нарис. Потім ми розводили фарби, створюючи різні відтінки, аби наші маки виглядали більш об’ємно. Після цього ми стали до роботи. Спочатку малювали маки за референсом, а потім творили так, як відчуваємо. Насправді сам процес роботи був цікавим та веселим, ми багато сміялись та розмовляли. Тому це було не тільки корисно для самої громади, а й веселим дозвіллям для нас. Також ми отримали дуже корисний досвід”, — ділиться у розмові дівчина.

Студентка малює маки / фото Бахмутський ЦПТО

Дівчина каже, що в майбутньому плануються ще подібні проєкти. Втім, сьогодні вони на стадії розробки.

“Я вважаю, що наш малюнок вийшов чудовим. Впевнена, що він радує не тільки нас, а й жителів Гощі. У майбутньому ще плануються подібні проєкти, але коли їх втілюватимемо в життя я ще не знаю. Поки що ці ідеї розробляємо”, — каже Вікторія Кузьмич.

Нагадаємо, що Бахмутський ЦПТО активно допомагає розвиватися Гощанській громаді, в яку переїхав у 2023 році. Нещодавно в центрі профтехосвіти відкрили сучасну лабораторію зварювальних робіт. Тут відточуватимуть навички учні навчального закладу, а в майбутньому — і доросле населення громади. Про інші здобутки Бахмутського ЦПТО для Гощанської громади читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“До нас приходять жінки, які не були у лікаря з початку війни”: як працюють мобільні гінекологічні бригади на Донеччині

Семаковська Тетяна 13:00, 9 Квітня 2025

Шахове, Михайлівка, Олексієво-Дружківка, це лише останній перелік сіл, де надають допомогу лікарі мобільної бригади. У прифронтових регіонах Донецької області доступ до медичної допомоги часто залишається обмеженим або й повністю відсутнім. Саме тому в регіоні діє спеціальна програма. Це мобільні гінекологічні бригади — ініціатива, що дозволяє мешканцям навіть найвіддаленіших сіл отримати базову діагностику та консультації вузьких спеціалістів. 

Про свою щоденну роботу редакції Бахмут IN.UA розповів Олександр Колесник, лікар-гінеколог, фахівець з ультразвукової діагностики на базі КНП “Обласний перинатальний центр м. Краматорськ”.

Як працюють мобільні бригади на Донеччині?

Пан Олександр працює в проєкті мобільних гінекологічних бригад із самого його запуску, з 2022 року. Щодня команда вирушає на заплановані маршрути — по Краматорську району, іноді майже до меж Харківської чи Дніпропетровської областей. В основному, це невеликі населені пункти, інколи лише дорога в один бік займає 2 години, але мешканці таких сіл так отримають консультації, які їм недоступні. 

Лікарі розуміють ризики. У разі загрози безпеці виїзд скасовується або змінюється маршрут. У бригади є засоби захисту: шоломи та бронежилети.

Команда бригади. Зліва направо: водій Андрій, лікарка хірургиня та УЗД Ганна Колеснік та лікар акушер гінеколог Олександр Колеснік / фото надане героєм

“Починаємо робочий день близько восьмої години ранку, і зазвичай до 16:00-17:00 години вже повертаємось на місце дислокації. Це не екстрена допомога, тому в комендантську годину ми не працюємо”, – розповідає лікар.

Які послуги надають?

Гінекологічні бригади можуть надати такі послуги:

  • консультація акушера-гінеколога;
  • ультразвукова діагностика органів малого таза;
  • ультразвукова діагностика органів черевної порожнини, поверхневих органів;
  • ультразвукова діагностика щитоподібної залози;
  • ультразвукова діагностика чоловічих внутрішніх органів, статевих органів.
  • огляд хірурга;
  • огляд кардіолога;
  • огляд терапевта;
  • огляд гастроентеролога. 

Хто входить у мобільну бригаду?

До складу мобільної бригади входить середній медперсонал — медсестра або акушерка — та один або кілька вузьких спеціалістів: гінеколог, хірург, гастроентеролог, кардіолог. Після прибуття на локацію бригада приймає в середньому 30 пацієнтів. 

“Є ті, хто роками не бачив лікаря. Бувають люди, які з 2022 року жодного разу не зверталися до фахівців. А є й такі, що й 10 років не були. Іноді до нас приводять навіть дітей, хоч це виняток”, – ділиться Олександр Колесник.

Найчастіше до мобільної бригади звертаються жінки — переважно у віці 50+. З огляду на спеціалізацію лікаря, це здебільшого гінекологічні проблеми. Але бувають і молодші жінки — у віці від 17 до 30 років.

Проблеми, з якими часто звертаються жінки: новоутворення, клімактеричні розлади, запальні хвороби, порушення менструального циклу, безпліддя, вагітність, контрацепція, планування вагітності, а також для планового гінекологічного огляду.

“Часто люди не звертаються по допомогу через байдужість, бо нічого не болить, це їх вибір”, – пояснює лікар.

Мовчазна проблема: ожиріння

Олександр Колеснік / фото Facebook

Під час консультацій лікар також звертає увагу на індекс маси тіла пацієнтів. За його словами, ожиріння — ще одна суттєва проблема, про яку часто не говорять.

“Це не просто супутня патологія, а причина багатьох хвороб. Люди мало рухаються, харчуються абияк, а далі — серцево-судинні захворювання, гормональні збої, діабет”, – каже Олександр. 

Він зазначає: лікар може лише звернути увагу на проблему, а далі — це відповідальність самого пацієнта і його сімейного лікаря.

“Ми повністю забезпечені. Усе необхідне обладнання та розхідники у нас із собою. Ми навіть не просимо паспорт”, – зазначає лікар.

Огляд у межах мобільної бригади — повністю безплатний. Пацієнту не потрібно мати з собою ні грошей, ні документів. Якщо є медична картка або попередні результати аналізів — добре, але й без них людину приймуть.

Примітка: Мобільні гінекологічні бригади функціонують у рамках гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Іспанії, Норвегії, Швеції, Ірландії та Австрії. Географія проєкту: Загалом 28 мобільних гінекологічних бригад працює у 23-ох регіонах України. З підтримкою БО “100% Життя” – у 12-ти регіонах (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернігівська області).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

студенти

Маки на маршруті: як студенти Бахмутського ЦПТО змінили зупинку в Гощі

Студентки та студенти Бахмутського центру професійно-технічної освіти долучилися до благоустрою Гощанської громади Рівненщини. Учениці навчального закладу привели до ладу місцеву зупинку громадського транспорту. Її прикрасили […]

“До нас приходять жінки, які не були у лікаря з початку війни”: як працюють мобільні гінекологічні бригади на Донеччині

Шахове, Михайлівка, Олексієво-Дружківка, це лише останній перелік сіл, де надають допомогу лікарі мобільної бригади. У прифронтових регіонах Донецької області доступ до медичної допомоги часто залишається […]

паспортизація

Авдіївка повністю паспортизована: як проходить видача російських паспортів на ТОТ

На тимчасово окупованих територіях України росіяни паспортизують місцеве населення. Людям, які залишились в окупації, оформлюють документи російського зразка. З листопада 2024 року окупаційна влада, нібито, […]

пам'ятники

Росіяни заявили про “відновлення” пам’ятників Другої світової війни у Бахмуті

Російські окупанти продовжують так звану підготовку до 9 травня в Бахмуті. Зруйноване місто готують до “свята”, показово завішуючи банерами. Окрім цього, росіяни заявили про “відновлення” […]

Допомога у працевлаштуванні від Червоного Хреста в Україні: повний перелік, хто має право

Для ВПО та інших вразливих верств населення діє програма “Перезавантаження” вона дозволяє людині безплатно отримати нову професію та знайти роботу. Фахівці допоможуть із резюме та […]