У Тайвані звели сучасний житловий комплекс з міською фермою, екоставком та зоною поводження з відходами. Це перший житловий проєкт у Тайвані, розроблений навколо ідеї циклічної економіки.
Житловий комплекс Taisugar Circular Village надає 351 орендований будинок навколо міської ферми, екоставка та зони поводження з відходами, що дозволяє задовольняти всі основні потреби мешканців.
“Це перетворює мешканців на невід’ємну частину спільної місцевої екосистеми, сприяючи відновленню зв’язку між людьми та природою, а також споживанням із виробництвом”, — зазначають архітектори.
Апартаменти розташовані в трьох L-подібних будівлях, кожна з яких складається з двох окремих блоків, з’єднаних зовнішніми мостами.
Поруч із входом до ЖК є додаткова будівля, яка забезпечує різні зручності для мешканців. Там працюють пральня, тренажерний зал, бібліотека, магазин інструментів і кафе. А в центрі комплексу є загальна кухня, де люди можуть готувати їжу з продуктів міської ферми.
Будинки житлового комплексу були збудовані із збірних модулів для мінімізації відходів. Після завершення терміну служби комплексу їх можна буде повторно використати. Кожному елементу конструкції присвоїли унікальний ідентифікатор, щоб можна було відстежувати повторне використання матеріалів у майбутньому.
У Варшаві проходить захід Rebuild Ukraine присвячений відбудові України, тут буде представлений й проєкт житла для бахмутян. Його розробила компанія Метінвест, вона опублікувала проєкт “Бахмут — Гоща”. Цей населений пункт розташований у Рівненській області й тут планують звести житловий квартал для бахмутян. Раніше ми повідомляли, що 25 жовтня 2024 на сторінці Rebuild Ukraine опублікували допис, де йшлося про те, що проєкт для бахмутян буде зведений у Баришівській громаді Київської області. Але на виставці представлена саме Рівненська область (н.п. Гоща), а на мапі презентованій Метінвестом ми побачили ще 9 областей, крім Київської та Рівненської, де ймовірно будуть квартали для бахмутян.
Детальніше про проєкт житла для бахмутян — читайте в матеріалі Бахмут IN.UA
Житло для ВПО з Бахмута
Сьогодні, 13 листопада, у Варшаві розпочався захід Rebuild Ukraine, на якому буде представлений й проєкт побудови житла для бахмутян від Бахмутської громади. Раніше на сторінці заходу опублікували анонс, що Бахмут представлятиме ідею кварталу для ВПО в Баришівці.
На заході журналісти редакції побачили, що сьогодні, 13 листопада, представлений саме проєкт “Бахмут — Гоща” про який не було відомо раніше. Можливо проєкт у Баришівці представлять завтра або ж організатори внесли зміни у програму. Водночас у презентації Метінвесту опублікували мапу України, де у різних областях є маркування, тут ймовірно планують створювати нові квартали для бахмутян. Це наступні області:
Київська;
Черкаська;
Полтавська;
Кіровоградська;
Одеська;
Харківська;
Чернігівська;
Житомирська;
Вінницька;
Франківська / Тернопільська (маркування є на перетині двох областей);
Волинська / Рівненська (маркування є на перетині двох областей).
Зазначимо, що комунікації з бахмутянами щодо побудови житла для них у цих громадах, ми не знайшли.
Бахмут-Гоща
У проєкті Метінвесту вказано, що на існуючій ділянці громади планують зробити міні копію плану Бахмуту, з поділеними районами в невеликих масштабах або планування з вираженим поділом.
Офіційного поділу не було, але за інформацією Метінвесту, серед людей виділяли такі райони:
Район Літака (Район 1);
Цветмет (Район 2);
Комарівка (Район 3);
Забахмутка (Район 3);
Садибна забудова (Район 4).
Проєкт кварталу
В кожний з умовних районів планують додати символ, який був притаманний та впізнаваний. У Гощі площа ділянки складає 20 гектарів.
Тут планують звести чотириповерхові будинки площею від 2 210 метрів квадратних за 5 місяців.
Двоповерхові будівлі зведуть за 4 місяці, їх площа сягатиме від 630 метрів квадратних.
Також на території кварталу буде освітній комплекс, де зможуть здобувати освіту 400 дітей. Школу планують звести за 12 місяців.
У планах є й амбулаторія площею від 235 метрів квадратних, яку можуть звести терміном від 2 місяців.
Згідно з інформацією Метінвесту, за варіанту, що знайдуться донори для будівництва житла, за 3 роки зможуть збудувати:
20 будинків (2-поверхові);
15 будинків (4-поверхові);
освітній заклад на 500 місць;
амбулаторію.
Таким чином домівку зможуть отримати понад 3 людей. Бюджет проєкту складає 111.2 м доларів.
Нагадаємо, що у Варшаві міська влада Бахмута презентуватиме проєкт побудови житла для бахмутян, аби залучити донорів.
Український виробник модульних будинків Scandi створює енергоефективні та екологічні оселі. Компанія зводить будинки із “зеленими” дахами, які допомагають скорочувати викиди вуглецю в повітря.
Про це виданню “Віледж” розповів засновник компанії Scandi Сергій Лоцман.
Екологічні будинки в Україні
Екологічні модульні будинки Scandi поєднують у собі простий дизайн та екологічну відповідальність. Філософія цих будинків базується на скандинавському принципі lagom — життя в міру, з фокусом на те, що дійсно важливо. Житло спроєктовано так, щоб бути достатньо просторим для комфортного життя, але водночас не надто великими, що дає змогу зменшити споживання ресурсів.
Модульні будинки Scandi виготовляють з мінімальним споживанням ресурсів. Їх збирають у майстерні, а потім транспортують у модулях до місця розташування. Це рішення дає мінімальні будівельні відходи на ділянці.
Для виробництва будинків використовують натуральні матеріали — інтер’єр складається з дерев’яних балок, а ізоляція виготовлена з базальтової та мінеральної вати.
Одна з екологічних інновацій будинків — це “зелений” дах. Він складається з шару рослинності, висадженого прямо на даху будівлі. Для цього використовують спеціально підібрані рослини з Нідерландів, які мають високу стійкість до висушування й можуть рости в умовах обмеженого ґрунту.
“Зелені” дахи покращують теплоізоляцію будинку, що дає змогу зменшити витрати на опалення взимку та кондиціонування влітку. Також рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, що сприяє покращенню якості повітря навколо будинку. Вони також здатні затримувати пил та інші шкідливі частинки.
У Варшаві проходить захід Rebuild Ukraine присвячений відбудові України, тут буде представлений й проєкт житла для бахмутян. Його розробила компанія Метінвест, вона опублікувала проєкт “Бахмут […]
Український виробник модульних будинків Scandi створює енергоефективні та екологічні оселі. Компанія зводить будинки із “зеленими” дахами, які допомагають скорочувати викиди вуглецю в повітря. Про це виданню “Віледж” […]
23 жовтня 2024 року редакція опублікувала новину “Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів”. Тоді ми повідомили бахмутянам, що […]
Міжнародні партнери надали місцевим та обласним організаціям мільйони гривень (у вигляді майна) на облаштування Офісів відновлення та розвитку у різних частинах України. Ці гроші пішли […]
Нарва — невелике прикордонне місто в Естонії з населенням близько 50 тисяч людей. Нарва, як виявилося, має чимало спільного з Бахмутом. Це місто межує з […]