Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт під номером 11161, який може допомогти переселенцям з ТОТ отримати компенсацію за зруйновано житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій Петросян, бахмутський активіст.
Законопроєкт під номером 11161 опублікований на сайті ВРУ.
Компенсація за зруйноване майно
Сьогодні отримати компенсацію за зруйноване майно можуть українці, житло яких не розташоване на ТОТ. Натомість переселенці, оселі яких зруйнувала росія, залишаються без такої підтримки. 8 квітня 2024 року редакція дізналась, що бахмутський активіст Аркадій Петросян на чолі з “Асоціацією молодих ВПО” подав у Верховну Раду законопроєкт, який має на меті допомогти отримати компенсацію тим переселенцям, чиє житло сьогодні знаходиться на окупованій території. На реєстрацію законопроєкту було заплановано 5 днів.
10 квітня законопроєкт під номером 11161 зареєстрували. У пояснювальній записці вказано, що прийняття проєкту Закону спрямоване на підтримку соціальноекономічного становища ВПО, покращення їхніх умов життя та подальшої адаптації і швидшої інтеграції в нові територіальні громади.
15 квітня 2024 року законопроєкт “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” було надано для ознайомлення, а днем раніше направлено на розгляд Комітету.
Що пропонує законопроєкт
Якщо законопроєкт підтримають народні обранці, то він полегшить процедуру отримання компенсації за зруйновані або пошкоджені об’єкти нерухомого майна для ВПО, які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово
окупованих рф.
Одна з головних норм у законопроєкті дозволятиме не проводити процедуру обстеження знищеного або пошкодженого нерухомого майна, яке розташоване на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих
рф, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.
Таким чином не потрібна буде робота Комісії, яка визначатиме зруйноване чи не зруйноване майно.
Читайте також:
- Бахмутянин ініціював петицію щодо звільнення Верещук та Жолнович
- Адвокатеса пояснила, як оформити факт пошкодженого або зруйнованого житла
- Коли бахмутяни зможуть отримати компенсації за знищені домівки
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!