Нові критерії інвалідності: МОЗ додало ще одну підставу

Семаковська Тетяна 10:42, 28 Лютого 2025
Статус інвалідності можуть отримати люди, які мали досвід полону / фото ілюстративне, Pexel

У МОЗ повідомили, що відтепер причиною встановлення інвалідності може бути позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Тобто, отримати інвалідність зможуть люди, які мали досвід полону.

Про це повідомляє МОЗ.

МОЗ, встановлення інвалідності

Відтепер люди, які пережили незаконне утримання, катування або зазнали інших ушкоджень здоров’я внаслідок перебування в полоні, можуть отримати статус інвалідності. Також вони можуть претендувати на відповідну державну підтримку.

Така підстава отримання інвалідності в 2025 дійсна згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” та постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338,

Ця підстава поширюється, як на цивільних осіб, так і на військовослужбовців.

Як пройти оцінювання для встановлення інвалідності?

команди
Лікар / ілюстративне фото Pexels

Зверніться до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи при Міністерстві розвитку громад та територій України. Якщо рішення щодо вашого звернення буде позитивним, то ваші дані вносяться до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Після цього ви отримаєте відповідний документ.

Далі лікуючий лікар або голова військово-лікарської комісії (ВЛК) сформує для вас електронне направлення на оцінювання. Спеціальна експертна комісія оцінить стан вашого здоров’я.

Згодом ви отримаєте витяг із рішення експертної команди. У випадку встановленя інвалідності, ви отримаєте рекомендації індивідуальної програми реабілітації. Там буде зазначено, наприклад, вашу потребу в допоміжних засобах реабілітації, медичних виробах тощо. Вони діють протягом усього строку, на який встановлено інвалідність.

Яка допомога при інвалідності

З цим статусом ви можете претендувати на допоміжні засоби реабілітації через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Також маєте право оформити пенсію по інвалідності або соціальну допомогу.

Крім того, є можливість отримати безоплатне санаторно-курортне лікування, якщо така потреба визначена експертною командою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Юристка Олександра Аврамчук про мобілізацію, аліменти та сімейні справи

Семаковська Тетяна 14:22, 26 Лютого 2025

Юристка Олександра Аврамчук з 2019 року працює у правовій сфері. Її основна спеціалізація — мобілізаційні питання, а також сімейне та цивільне право. Як подати на аліменти, як домогтися виплат на дитину при розлученні, як отримати законну відстрочку від мобілізації або як отримати відстрочку по хворобі — з усіма питаннями Олександра працює не перший рік. За роки роботи вона змогла допомогти десяткам клієнтів.

Послуги юриста для військовозобов’язаних

Олександра Аврамчук допомагає у кількох сферах, це зокрема питання військовозобов’язаних. Йдеться про ті випадки, коли людина має законне право на відстрочку від мобілізації.

“Я допомагаю військовозобов’язаним розібратися у своїх правах, підготувати документи для відстрочки, оскаржити незаконні рішення ТЦК. Зараз є випадки, коли військовозобов’язаних забирають не проводячи належного медогляду. Ми збираємо медичні документи, консультуємося з військовими лікарями та добиваємося справедливого рішення. Завдяки цьому десятки клієнтів отримали законну відстрочку або були визнані обмежено придатними”, — пояснює фахівчиня.

Куди звертатися для подачі на аліменти?

Також юристка працює з сімейним та цивільним правом. Найчастіше — із запитами клієнтів та клієнток щодо розлучення чи виплати аліментів на дитину. Стягнення аліментів відбувається у законному порядку, однак, як ділиться адвокатка, не всі батьки це роблять, тому нерідко жінки звертаються за її послугами.

“Коли один із батьків ухиляється від виконання своїх зобов’язань, важливо мати сильного юридичного представника. Мої клієнти отримували аліменти навіть із великими заборгованостями, які перевищували 20 тисяч гривень. Ми використовуємо всі законні механізми, щоб дитина не залишилася без фінансової підтримки”, — додає вона.

Крім того, є запити й по розподілу майна подружжя після розлучення.

Скільки коштує консультація з юристом?

Першочергова консультація юриста відбувається онлайн, пояснює Олександра Аврамчук. Фахівчиня узгоджує зручний для людини та час. Первинна консультація, де людина описує проблему, а спеціалістка пояснює можливий хід подальших дій, триває орієнтовно від 40 до 60 хвилин.

Щоб записатися на консультацію до Олександри Аврамчук, потрібно зв’язатися з нею за номером телефону у месенджерах:

  • контакти юриста онлайн +380 (93) 252 6253 (Telegram, Viber, WhatsApp);
  • електронна пошта: [email protected];
  • Instagram: @avramchuk.legal.

Вартість консультацій адвоката:

  • усна консультація – 1500 гривень;
  • письмова консультація – від 2000 гривень.

Ексклюзивно для читачів та читачок цього матеріалу — діє знижка розміром 10% на консультацію. Просто вкажіть промокод “Право10” при записі!

Яку дату та час руйнації житла вказувати, якщо ваше майно на ТОТ: пояснення

Мешканці та мешканки, майно яких розташовано та тимчасово окупованих територій, при заповненні заявки стикають з пунктом про дату та час руйнації. Втім такі дані можуть […]

302678288 477380981063667 558807119301064047 n bd022

Історичні перемоги українців: як Святослав прогнав 12 тисяч половців

Чернігівський князь Святослав, відомий своїми військовими походами, здобув чергову перемогу в битві на річці Снові у листопаді 1068 року. Це зіткнення стало важливим етапом у […]

11:00, 22.03.2025 Безмен Микита

Сакури та нарциси: 3 місця в Україні, які необхідно відвідати весною

Весна в Україні — це найкращий час для подорожей, коли природа розквітає, а мальовничі локації зачаровують своєю атмосферою. Якщо ви шукаєте ідеї для весняного відпочинку, […]

Водій, який збив вагітну бахмутянку з дітьми у Дніпрі, перебуває під вартою: нові деталі справи

17 березня у Дніпрі на нерегульованому пішохідному переході водій збив вагітну жінку з двома дітьми. Постраждала Анастасія Становська жителька Бахмута перебуває у вкрай важкому стані, […]

НМТ і ЗНО: в чому різниця між фінальними іспитами для школярів

НМТ і ЗНО — це стандартизовані іспити, які мають пройти учні для вступу до закладів вищої освіти на території України. Вони мають на меті оцінити […]

16:00, 21.03.2025 Скопіч Дмитро