У Львові відновив роботу Хаб Турботи, який надає допомогу переселенцям і переселенкам. Локація тимчасово не працювала через переїзд на нове місце. З 27 квітня прийом ВПО відновили.
З 27 квітня у Львові відновив роботу Хаб Турботи — центр, який надає допомогу ВПО з прифронтових та окупованих територій. Локація тимчасово не працювала через переїзд на нове місце.
Зараз Хаб Турботи, як і раніше, працює в ЦУМі “Львів” на першому поверсі. Однак, центр переїхав з минулого місця через два торгових контейнери праворуч.
Допомогу в Хабі Турботи можуть отримати ВПО, які належать до однієї з категорій:
родини, у складі яких є особа з інвалідністю;
багатодітні родини;
родини, в яких матір або батько самостійно виховує дітей;
родини військовослужбовців, де чоловік/дружина перебуває на службі поза межами Львова;
Як команда Молодіжної ради з Донеччини за два місяці створила гру, що не тільки навчає, а й об’єднує українську молодь — розповідає Світлана Асланова, членкиня Молодіжної ради при Донецькій ОДА.
Код Донеччини — ідея, що народилася зі спогадів про дім
Світлана Асланова представляє Молодіжну раду при Донецькій обласній державній адміністрації. Вона разом із командою однодумців розробила настільну гру, присвячену історії та культурі Донеччини.
“Ми хотіли, щоб молодь більше знала про Донеччину, руйнувала стереотипи і пишалася своїм краєм”, — ділиться Світлана.
Ідея виникла у межах програми ЮНІСЕФ у Донецькій області, що реалізується ГО «Заходи» за підтримки Донецької ОДА. Члени молодіжної ради отримали можливість реалізувати свою ідею за допомогою мінігранту в розмірі 80 тисяч гривень.
Команда із чотирьох осіб лише за два місяці не тільки розробила гру, а й знайшла партнерів — українське бюро ігор, яке допомогло з виробництвом. В грі є інтерактивні завдання: заспівати пісню про Донеччину, станцювати танець Сіртакі або продекламувати вірш.
Для прототипу зробили 20 примірників. Їх протестували у молодіжних просторах, і результати перевершили очікування.
“Нас вразило, що молодь не тільки хотіла відповідати на питання про знайомі райони, а прагнула дізнатися більше і про інші райони Донеччини”, — ділиться Світлана.
Питання, що відкривають нову Донеччину
Настільна гра “Код Донеччини” / фото надане Світланою
Особливу увагу приділили наповненню: питання базуються на реальних історичних фактах і культурних, промислових особливостях регіону. Для збору інформації залучили обласне управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання, управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації та істориків.
“Було важливо знайти не тільки достовірні, а й незвичайні факти, щоб молоді було цікаво грати”, — пояснює Світлана.
Наприклад, у одній з карток гри є факт про те, що у Соледарі відбувся перший політ на повітряній кулі під землею, і це навіть потрапило до Книги рекордів Гіннеса. Як каже Світлана, саме такі незвичайні факти вони з командою шукали про кожну громаду, яка є в грі, аби заохотити молодь грати.
Презентація гри / фото надане Світланою
Правила гри: індивідуально чи в команді
Гра “Код Донеччини” розрахована на молодь від 14 років, але далі вікових обмежень немає. За правилами, кожен гравець має заповнити власну картку, відповідаючи на питання про райони Донеччини. Перемагає той, хто правильно відповість на 20 запитань.
“Грати можна як індивідуально до шести осіб, так і командно — тоді залучатися може більше людей”, — зазначає Світлана.
Плани на майбутнє
Гра “Код Донеччини” / фото надане Світланою
Наразі команда працює над розширенням гри — планують виготовити щонайменше тисячу примірників і безплатно розповсюдити їх у молодіжних просторах, хабах та центрах підтримки переселенців з Донеччини. За потреби їх можуть отримати й Бахмутські центри підтримки.
“Ми хочемо, щоб ця гра була в кожному осередку молоді з Донеччини, де б вони зараз не були — і в Україні, і за кордоном”, — наголошує Світлана.
Також готуються до презентації гри у Києві, Вінниці, Одесі та інших містах.
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні нерідко змушені жити у складних умовах — у тимчасових притулках чи гуртожитках. Щоб покращити свої житлові умови та отримати власне помешкання, переселенці можуть стати на квартирний облік за місцем проживання, що дає змогу надалі отримати власне житло.
Детальніше про те, як ВПО стати на квартирний облік, — у матеріалі Бахмут IN.UA.
Як ВПО стати на квартирний облік у 2025 році
Внаслідок повномасштабного вторгнення внутрішньо переміщені особи в Україні переживають важкі часи, адже багато хто був змушений залишити свої домівки та переїхати до безпечніших регіонів. На новому місці вони можуть отримати безоплатне тимчасове житло, але для цього потрібно стати на облік.
Як оформити тимчасове проживання
Безоплатне житло для переселенців надається з комунальної власності громади, де вони зареєстровані у Єдиній базі даних ВПО. Житло надається безплатно строком на один рік із можливістю подовження.
Скористатися цією можливістю можуть ВПО, які не мають власного житла або чия житлова площа становить менше ніж 13,65 м² на одну особу або 35,22 м² на домогосподарство (відповідно до Постанови №409). Винятком є житло, розташоване на тимчасово окупованих територіях або в районах активних бойових дій.
Право на безоплатне користування житлом зберігається на час дії воєнного стану та ще шість місяців після його завершення. Переселенці оплачують лише комунальні послуги.
Місця тимчасового проживання надаються переважно таким категоріям громадян:
багатодітним сім’ям;
сім’ям із дітьми;
вагітним жінкам;
непрацездатним особам;
пенсіонерам, чиє житло зруйноване або стало непридатним для проживання.
Перебування на обліку ВПО, які потребують тимчасового житла, не є підставою для відмови у подальшому взятті їх на соціальний квартирний облік.
Як стати на квартирний облік 2025
Для ВПО квартирний облік став одним із реальних способів отримати власне житло. Стати на облік у 2025 році можна за місцем фактичного проживання, виконавши певні умови та зібравши необхідний пакет документів.
Для цього потрібно подати заяву до органу місцевого самоврядування або до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем своєї реєстрації як ВПО.
До заяви необхідно додати копії таких документів:
документ, що посвідчує особу та громадянство України (паспорт громадянина України або інший офіційний документ);
довідку про статус ВПО;
довідки про статус ВПО членів сім’ї (за наявності);
документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб тощо);
документ, що підтверджує опікунство чи піклування (якщо є неповнолітні або недієздатні особи під опікою);
ідентифікаційний код (РНОКПП).
Також слід надати довідки, що підтверджують підстави для пріоритетного надання житла (наприклад, багатодітність, вагітність, інвалідність, пенсійний вік або втрата житла через бойові дії).
Після подання всіх необхідних документів відповідний орган ухвалює рішення про взяття заявника та його сім’ї на квартирний облік.
Скільки чекати на житло для ВПО
Тривалість очікування житла залежить від наявності відповідних приміщень у житловому фонді громади.
Час очікування житла для безстрокового користування також визначається черговістю, за якою переселенці були поставлені на квартирний облік. Ця процедура застосовується і до надання соціального житла.
Як команда Молодіжної ради з Донеччини за два місяці створила гру, що не тільки навчає, а й об’єднує українську молодь — розповідає Світлана Асланова, членкиня […]
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні нерідко змушені жити у складних умовах — у тимчасових притулках чи гуртожитках. Щоб покращити свої житлові умови та отримати […]
41-річний водій таксі з Краматорська передавав росіянам локації мінних полів ЗСУ та чекав на окупацію Донеччини. Чоловіка затримали. Про це повідомляє Служба безпеки України. Таксист […]
Що задекларувала Олена Данько, голова Іванівського старостинського округу Бахмутської громади? Про наявне майно і доходи посадовиці читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Олена Данько, староста Іванівського: […]
Підприємці та підприємиці, включно з ВПО, з міста Лебедин, що на Сумщині мають можливість отримати фінансування до 50 тисяч гривень для старту або відновлення власної […]