Хто може отримувати гуманітарну допомогу в Україні: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 27 Квітня 2025
Гуманітарна допомога / фото ілюстративне, iStock

Гуманітарна допомога — це важлива підтримка для мільйонів українців і українок, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Вона охоплює широкий спектр потреб: від продуктових наборів і засобів гігієни до тимчасового житла. Особливо важливою така підтримка є для вразливих категорій населення — внутрішньо переміщених осіб (ВПО), людей з інвалідністю, пенсіонерів, багатодітних родин і тих, хто опинився без засобів до існування.

Детальніше про те, хто в Україні може отримувати гуманітарну допомогу — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Хто може отримувати гуманітарну допомогу в Україні

У 2025 році гуманітарну допомогу можуть отримувати всі громадяни України, які цього потребують. Проте донорські організації мають власні пріоритети та працюють з певними цільовими групами. Наприклад, благодійна організація Карітас зосереджена на підтримці малозабезпечених сімей та ВПО, тоді як ЮНІСЕФ — на допомозі родинам з дітьми.

Інколи організації орієнтуються на допомогу людям із певних регіонів. Наприклад, гуманітарна організація Елеос Донецьк, що працює в Дніпрі, надає допомогу переселенцям зі статусом ВПО з Донецької області.

Юридичний аспект

Юридичний аспект гуманітарної допомоги важливий, оскільки визначає, хто має право її надавати та отримувати.

Згідно з даними Міністерства соціальної політики, набувач гуманітарної допомоги — це особа, якій ця допомога безпосередньо надається. Набувачем може бути як фізична особа (громадянин), так і юридична особа (наприклад, реабілітаційний центр або лікарня).

Отримувач гуманітарної допомоги — це юридична особа, зареєстрована в Україні, яка має відповідний напрям діяльності, зазначений у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.

До організацій, що можуть отримувати гуманітарну допомогу для подальшого розподілу, належать:

  • підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці;
  • підприємства, установи та організації, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, а також уповноважені ними державні установи й органи місцевого самоврядування;
  • благодійні організації;
  • громадські організації осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, Товариство Червоного Хреста України та його обласні осередки, творчі спілки;
  • громадські організації, створені для здійснення статутної оздоровчої, екологічної, спортивної, аматорської, культурної, освітньої та наукової діяльності;
  • релігійні організації, зареєстровані відповідно до законодавства України;
  • реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають відповідну ліцензію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 1 Квітня 2025
Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям / фото ілюстративне, iStock

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році.

Детальніше про допомогу малозабезпеченим українцям та українкам — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям 2025

Наразі в Україні діє закон, який регламентує державний бюджет на 2025 рік. У ньому зазначено, що соціальні виплати в Україні для сімей, визнаних малозабезпеченими, зростуть на 5% і становитимуть 60% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 145% від цього самого показника для дітей.

Прожитковий мінімум 2025 року буде таким самим, як і минулого року та становитиме 3 028 гривень. Це означає, що соціальна допомога для малозабезпечених сімей буде наступною:

  • громадяни та громадянки, які можуть працювати — 1 816,8 гривні;
  • діти до 18 років — 4 634,2 гривні;
  • діти від 18 до 23 років, які здобувають освіту — 4 390,6 гривні;
  • громадяни та громадянки, які втратили можливість працювати — 2 361 грн.

Як знати, чи вийде малозабезпеченість

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається, якщо сукупний дохід не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для родини. Його можна визначити за наступною формулою:

Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для дітей до 6 років + Прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років.

Коли приходить виплата малозабезпеченим

Державна соціальна допомога призначається на 6 місяців з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Сама допомога надходить на рахунки голови домогосподарства в перших числах місяця.

Як отримати 6500 для малозабезпечених

В період зими 2024-2025 роках діяла програма, яка передбачала виплату дітям з малозабезпечених сімей у розмірі 6 500 гривень.

Станом на зараз, допомога не надається. Утім, в постанові про запуск програми передбачається можливість додаткових реєстрів осіб та заявок щодо додаткової потреби в бюджетних коштах для виплати одноразової грошової допомоги, яких не було включено до реєстрів осіб та заявок. Це означає, що органи соцзахисту населення можуть подати деякі сім’ї на додаткове фінансування пізніше. Це стосується тих домогосподарств, при оформленні яких виникли проблеми чи помилки при призначенні грошової виплати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російські удари по Донеччині: загинули мешканці Білицького й Нового Донбасу

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 8 липня, обстріли фіксували у 16 населених пунктах. Внаслідок атак є жертви серед мирного населення — троє загиблих […]

наступ

Наступ на Донеччині: у Торецьку йдуть бої, під Покровськом численні штурми

Російські війська збільшують кількість атак, щоб розвинути наступ на Донеччині. Спроби прорвати українську оборону фіксують на Покровському і Новопавлівському напрямках. Активні окупанти і в Торецьку, в […]

Прорив без втрат: бійці 31-ї ОМБр вийшли з тактичного “мішка” під Рівнеполем

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя, що на Донеччині. Про […]

Розвідницю з Бахмута засудили до 8 років за шпигунство на користь фсб рф

Жительку Бахмута засудили до 8 років позбавлення волі за співпрацю з фсб росії. Вона передавала ворогу відео з розташуванням українських військових у місті, прикидаючись, що […]

У “Дія”запустили цифровий простір для ветеранів та їх родин: які функції доступні

В Україні запустили новий цифровий сервіс — Ветеран PRO у застосунку “Дія”. Він дозволить ветеранам, ветеранкам і членам їхніх родин отримати найнеобхідніші державні послуги без […]

15:20, 08.07.2025 Скопіч Дмитро