У Києві відкриється друга амбулаторія з бахмутськими лікарями: деталі

Валентина Твердохліб 15:00, 11 Вересня 2024
амбулаторія
Перша бахмутська амбулаторія в Києві / фото facebook Олексія Реви

У Києві готується до відкриття нова амбулаторія з Бахмута. Це буде вже другий медзаклад, який відкрили у столиці за сприяння Бахмутського ЦПМД.

Коли відкриється амбулаторія та які лікарі там прийматимуть, редакції Бахмут IN.UA розповіла медична директорка Центру первинної медичної допомоги Бахмута Олена Сологуб.

Амбулаторія з Бахмута в Києві: коли відкриється

З квітня 2023 року в Києві працює релокована амбулаторія з Бахмута. Вона приймає пацієнтів у Дарницькому районі столиці по вул. Здолбунівська, 3Б. Як вона працює — дізнавайся за посиланням.

Друга амбулаторія з Бахмута відкриється на правому березі столиці. Це дозволить охопити медичною допомогою якомога більше пацієнтів.

“Відкриття нової амбулаторії планується приблизно через місяць. Вона розташовуватиметься у Солом’янському районі Києва. Планується, що тут вестимуть прийом троє лікарів: двоє терапевтів і один педіатр”, — розповіла Олена Сологуб.

До амбулаторії можуть звернутися як бахмутяни, так і кияни, і переселенці з різних регіонів України. Допомогу надаватимуть всім, хто має або хоче укласти декларацію з бахмутськими лікарями.

“В амбулаторії вестимуть прийом терапевти і педіатр, буде проводитися вакцинація дітей і дорослих. Також тут будуть доступні всі послуги, які надає сімейний лікар. Це виписка електронних рецептів і направлень до вузьких спеціалістів, огляд пацієнта, проведення кардіограми прямо в кабінеті у лікаря. Також медики можуть визначити артеріальний тиск пацієнта, рівень глюкози у крові, зробити швидкі тести на гепатити”, — розповідає Олена Сологуб.

Наразі амбулаторія на правому березі Києва готується до відкриття. Медичний заклад на стадії підготовки та оформленні документів.

“Відкриття цієї амбулаторії — це заслуга нашої директорки Світлани Вікторівни Шабаліної. Вона дуже активно шукала місця, де ми могли б її облаштувати. Головним питанням була оренда. Бо знайти приміщення, яке б підходило під умови для надання первинної медичної допомоги, не так вже й просто. І, звісно ж, оренда в Києві не мало коштує, а ми бюджетна організація, в якої обмежені кошти. Тому процес пошуку приміщення зайняв не один місяць. На щастя, знайти підходяще місце вдалося і зовсім скоро ми презентуємо наш новий медзаклад”, — зауважила Олена Сологуб.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Валентина Славінська Славінська Валентина 18:00, 15 Жовтня 2024
Довідка ВПО / фото ілюстративне

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік ВПО не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу. 

Про це пояснюють юристи проєкту “Юридичний порадник для ВПО”.

Робота для ВПО

Згідно з роз’ясненнями експертів, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний надати лише певні документи, перелік яких визначений Кодексом законів про працю України:

  • паспорт;
  • трудова книжка або відомості про трудову діяльність;
  • у деяких випадках — документи про освіту, стан здоров’я тощо.

Довідка ВПО не входить до переліку обов’язкових документів

“Важливо розуміти, що на сьогодні довідка внутрішньо переміщеної особи не є документом, який обов’язково слід надавати при прийнятті на роботу”, — наголошують правники.

Чому роботодавець може просити довідку переселенця

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №331 від 20.03.2022, за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни в Україні роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат у розмірі мінімальної заробітної плати протягом 3 місяців, а для осіб з інвалідністю – 6 місяців з дня працевлаштування.

“Серед документів, які подаються для отримання такої компенсації, вимагається також копія довідки про взяття на облік ВПО працевлаштованої особи”, — розповідають експерти.

Проте вони наголошують, що відмова у наданні цієї довідки не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

21 800 гривень на сім’ю: як ВПО у Нікополі отримати допомогу від ЮНІСЕФ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:15, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога для ВПО у Нікополі / фото з відкритих джерел

ВПО, які проживають у Нікополі, можуть отримати грошову допомогу в межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ. Розмір допомоги складає 21 800 гривень на сім’ю.

Про це повідомили в каналі Нікополь. Оперативна інформація.

Грошова допомога ВПО у Нікополі

В межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ громадянам, які проживають у Нікополі, надаватиметься грошова допомога в розмірі 21 800 гривень на сім’ю з дітьми. Кошти спрямовані на допомогу в підготовці до зими та опалювального сезону.

Отримати допомогу можуть як місцеві сім’ї з дітьми до 18 років, які зареєстровані та проживають у Нікополі, так і ВПО.

Які документи потрібні

Для реєстрації на отримання грошової допомоги необхідно мати при собі:

  • оригінали паспорта;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • банківський номер IBAN.

Зазначається, що допомогу не зможуть отримувати ті громадяни, які вже отримали грошову допомогу на зиму від інших гуманітарних організацій.

Як зареєструватися

Для отримання грошової допомоги необхідно зареєструватися з 16 по 25 жовтня включно в одному з п’яти пунктів:

  • клуб “Оберіг”, вулиця Нікітіна, 3;
  • клуб “Славутич”, проспект Трубників, 91;
  • Нікопольський культурно-дозвіллєвий центр, вулиця Патріотів України, 94;
  • Міський центр соціальних послуг, вулиця Електрометалургів 17/1;
  • стадіон імені Кунецко, проспект Трубників, 48.

Пункти працюватимуть з 8:00 до 16:00 у будні дні та з 8:00 до 15:00 у вихідні.

При виникненні додаткових питань варто зателефонувати за номером гарячої лінії ЮНІСЕФ: 0 800 600 017.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

21 800 гривень на сім’ю: як ВПО у Нікополі отримати допомогу від ЮНІСЕФ

ВПО, які проживають у Нікополі, можуть отримати грошову допомогу в межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ. Розмір допомоги складає 21 800 гривень на сім’ю. […]

17:15, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Бахмутян у Харкові прийматиме юрист: дата та адреса

У середу, 16 жовтня, у місті Харків відбудеться консультація для бахмутян з представником Міжнародного комітету порятунку (IRC). Усі охочі зможуть поставити питання, які стосуватимуться різноманітної […]

16:20, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

В наслідок російських обстрілів за добу 5 жителів Донеччини дістали поранення, – голова ОВА Філашкін

За минулу добу, 14 жовтня, в наслідок російських обстрілів постраждали 5 жителів Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в Telegram. Обстріли […]