У Хмельницькому відкрили виставку художниці з Бахмута: фото

Микола Ситник 17:22, 11 Листопада 2023
Картини
Виставка живопису «Бахмут. Не віддамо!» / фото Facebook

Напередодні в Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки живопису «Бахмут. Не віддамо!». На заході презентували роботи української художниці з Бахмута Катерини Руденко.

Хмельницький обласний художній музей оприлюднив світлини з відкриття виставки.

Роботи художниці

Твори Катерини Руденко зберігаються в Бахмутському краєзнавчому музеї та міській бібліотеці, в приватних колекціях України та Сполучених Штатів Америки.

Художниця працює в різних жанрах. «Український натюрморт» написаний в імпресіоністичній манері чистими яскравими кольорами. Твір на історичну тематику «Сон Роксолани» в дусі символізму відтворює пам’ять полонянки про втрачену Батьківщину. «Площа Свободи», зимовий краєвид центру Бахмута у нічному освітленні, також виконаний в імпресіоністичній манері.

Картини
Відвідувачі на відкритті виставки «Бахмут. Не віддамо!» / фото Facebook
Картини
Відкриття виставки живопису / фото Facebook

Роботи останнього року: диптихи «Не віддамо!» і «Заплющити очі». Вони побудовані на протиставленні образів колишнього мирного міста й сучасного Бахмута, що впродовж року стояв незламною фортецею проти ворожої навали, а нині окупований і зруйнований російською агресією.

Картини
Відвідувач дивиться на картину Катерини Руденко / фото Facebook
Картини
На задньому плані зображені вулиці Бахмута / фото Facebook
Картини
Відвідувачі на відкритті виставки експозиції / фото Facebook

Коли можна відвідати виставку?

Всі охочі можуть побачити картини бахмутянки Катерини Руденко у Хмельницькому обласному художньому музеї. Він розташований за адресою: вулиця Проскурівська, 47.

Ознайомитись із виставкою «Бахмут. Не віддамо!» можна до 3 грудня 2023 року, з 10:00 до 17:45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:50, 20 Травня 2024
“Виставка “Скорботний шлях Бахмута” / фото Мінкульт

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в умовах війни.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада

Виставка у Чернігові

Виставка в Чернігові / фото Бахмутської міської ради

Попередньо виставка вже відбулась у Києві, де було представлено унікальну колекцію барельєфів “Різьбленка” майстра традиційних народних ремесел із Бахмута Дмитра Денисенка.

Дмитро Денисенко, майстер народної творчості з писанкарства, чиї роботи відомі по всій Україні.

Ініціатори заходу, це Управління культури Бахмутської міської ради та благодійний фонд “Бахмут. Допомога. Відродження” разом з МВА. Організатори пишуть, що прагнуть популяризувати творчі таланти мешканців Бахмута та розповісти про трагедії, яких зазнало місто від російської агресії.

Експозиція триватиме до 2 червня. Відвідати виставку можна за адресою вулиця Музейна, 6.

Автор виставки / фото Бахмутської міської ради

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни заявляють про нібито просування у Часів Ярі: що кажуть в ЗСУ

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:00, 20 Травня 2024
Українські військові / фото Генштаб

Російські сили нещодавно підтвердили інформацію про нібито обмежене просування в районі Часового Яру за 17 та 18 травня на схід від мікрорайону Канал. Однак українські військові заявили про те, що ворог просування не мав.

Дані про просування військ рф передав Інститут вивчення війни, а спростували їх у ГУР МО “KRAKEN”

Карта боїв Часів Яр

Згідно з геолокаційними кадрами, опублікованими 18 травня, російські війська нібито зуміли просунутися під час механізованих штурмів 17 та 18 травня в межах та на південний схід від мікрорайону Каналу, що є найсхіднішою частиною Часового Яру.

Російські воєнкори стверджували, що нібито 19 травня їхні війська також зайняли позиції в самому мікрорайоні Канал. Водночас деякі російські джерела повідомляли про просування біля Нового мікрорайону (східний Часів Яр) та з боку Іванівського (на схід від Часового Яру), однак Інститут вивчення війни не знайшов візуального підтвердження цим твердженням.

Деталі відбитого штурму 

За словами підрозділу ГУР МО “KRAKEN”, 17 травня ворог справді здійснив спробу штурмувати Часів Яр, кинувши у наступ близько 20 одиниць техніки. Однак силами “KRAKEN” та суміжних підрозділів цей наступ було відбито. Станом на 20:00 (18 травня) у Часів Ярі не залишилося жодного окупанта.

Після оприлюднення відео з відбиттям штурму, російські ресурси почали поширювати фейкові новини про нібито успішне просування в Часів Ярі Український підрозділ спростував ці твердження, наголосивши: 

“Можемо запевнити — єдине, що ви змогли зайняти, це місце в українській землі.”

Зони активних боїв 

Бойові дії тривають на північ від Часів Яру біля Василівки та Калинівки; біля мікрорайонів Новий і Канал (східний Часів Яр); на схід від Часів Яру біля Іванівського; на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки; та на південь від Часів Яру поблизу Шумів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в […]

Росіяни заявляють про нібито просування у Часів Ярі: що кажуть в ЗСУ

Російські сили нещодавно підтвердили інформацію про нібито обмежене просування в районі Часового Яру за 17 та 18 травня на схід від мікрорайону Канал. Однак українські […]

Евакуація з Торецької громади до Дніпра: як записатися

На території Торецької громади продовжується обов’язкова евакуація населення до більш безпечних регіонів України. Організацією займається місцева влада за підтримки благодійних організацій з Дніпра. Найближча дата […]

09:25, 20.05.2024 Скопіч Дмитро
Пакунок малюка 2024

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, […]

У Кам’янець-Подільську обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян, які зараз проживають у місті Кам’янець-Подільський, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 28 травня о 13:00. […]

12:00, 19.05.2024 Скопіч Дмитро