У Києві організують розважальну програму на ковзанці для ВПО з Покровська: як відвідати

Валентина Твердохліб 12:25, 4 Січня 2025
ковзанка
Ковзанка / ілюстративне фото Pexels

У Києві для ВПО з Покровська працюватиме ковзанка з безоплатною розважальною програмою. Програма дозвілля передбачена для дітей та їхніх батьків.

Про це повідомляє Покровська МВА.

Ковзанка для ВПО в Києві

Переселенців із Покровської громади, які переїхали до Києва, запрошують на ковзанку. Для дітей і їхніх батьків підготували безоплатну програму дозвілля.

Розважальна програма на ковзаці запланована на понеділок, 6 січня. Вона передбачає:

  • 14:30-15:20 — сеанс на льодовій ковзанці; 
  • 15:00-17:00 — турнір “Хрестики VS Нулики” для найсміливіших бешкетників;  
  • 15:00-17:00 — майстер-клас із виготовлення кишенькової гри.

Розважальна програма для ВПО відбудеться за адресою: місто Київ, Оболонський проспект, 1Б (ТРЦ DREAM, льодова козванка на трьому поверсі).  

Відвідати ковзанку можна за попереднім записом. Для цього телефонуйте за номером +380 (99) 771 7419 (Олена). Дзвінки приймають з 09:00 до 11:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як написати заяву на зняття з обліку ВПО

Семаковська Тетяна 18:00, 6 Січня 2025
ВПО можуть самостійно знятися з обліку / фото ілюстративне, Pexel

Довідка внутрішньо переміщеної особи дає рад переваг, проте людина може самостійно знятися з обліку ВПО. Для цього потрібно написати заяву із вказанням відповідних підстав.

Як зробити це самостійно, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як знятися з обліку ВПО

Якщо ви ухвалили рішення знятися з обліку ВПО ви повинні повідомити про це місцевий ЦНАП або орган соціального захисту. Зверніть увагу, що знятися з обліку ВПО в Дії наразі неможливо.

У ЦНАП вам потрібно принести з собою паспорт або інший документ, який підтверджує ваш статус. Повідомте працівників, яку послугу ви хочете отримати та напишіть заяву. У заяві потрібно вказати:

  • ПІБ;
  • дату народження;
  • у разі наявності Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • номер довідки ВПО;
  • підставу для скасування — наприклад, повернення до попереднього місця проживання.

Протягом трьох днів рішення про скасування довідки ухвалює керівник/ця відповідної установи і вносить цю інформацію до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО.

Коли ВПО знімається з обліку?

Водночас довідку ВПО можуть анулювати, якщо ви поїхали й не повідомили про зміну місця проживання. Інформацію про тривалу відсутність особи (понад 60 днів), відповідні органи отримують з реєстрів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

Семаковська Тетяна 17:00, 6 Січня 2025

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби оформити інвалідність потрібно буде пройти обстеження експертної команди.

Як оформити інвалідність в 2025 році для людини старшого віку — читайте в матеріалі.

Як оформити інвалідність пенсіонеру в Україні

Оформити інвалідність в 2025 році стане простіше. Прозорість процедури мають забезпечити новостворені експертні команди, які будуть працювати замість МСЕК. За інформацією Міністерства охорони здоров’я людині потрібно пройти кілька етапів для оформлення інвалідності.

Примітка. Важливо, що для осіб, які отримали від МСЕК до 31 грудня 2024 року, довідки, акти, висновки, індивідуальні програми реабілітації), усі ці документи залишаються чинними та є підставами для отримання визначених законодавством гарантій, пільг, виплат, допомоги, відстрочок тощо.

Ось перелік дій:

  • зверніться до лікуючого лікаря, він оцінить стан вашого здоров’я, а за необхідності проведе необхідні обстеження та сформує направлення на оцінювання до експертної команди;
  • підготуйте документи для повсякденного функціонування особи (паспорт, РНОКПП (за наявності), військово-обліковий документ (за наявності, медичні документи, що підтверджують діагноз та в яких відображено актуальний стан здоров’я, зокрема документи про раніше встановлену інвалідність, документи, що засвідчують причини інвалідності (за наявності);
  • разом із лікарем оберіть заклад та форму проведення оцінювання, зверніть увагу, що вона обирається залежно від ваших потреб та стану з урахуванням низки критеріїв: очно, заочно, дистанційно;
  • очікуйте поки адміністратор закладу, який ви обрали, перевірить ваше направлення та документи;
  • на вашу електронну пошту надійде повідомлення про час та дату оцінювання.

Оцінка інвалідності

У визначений час та дату відбудеться оцінювання експертною командою. Під час нього члени експертної команди розглядають вашу справу. Якщо особі встановлюють інвалідність, вона отримує рішення та рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації.

Після цього, інформація з рішення буде передаватися через електронну систему до Міністерства соціальної політики України. Її будуть використовувати для призначення пенсії або соціальних виплат, послуг тощо.

Водночас експертна команда може направити особу на додаткове медичне обстеження. Це можливо лише один раз. Розгляд справи експертною командою не має тривати понад 30 днів. Зазначимо, що у випадку, коли особа не згодна з рішенням команди вона може поскаржитись на результати через лікуючого лікаря або подати скаргу до Центру оцінювання функціонального стану особи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як написати заяву на зняття з обліку ВПО

Довідка внутрішньо переміщеної особи дає рад переваг, проте людина може самостійно знятися з обліку ВПО. Для цього потрібно написати заяву із вказанням відповідних підстав. Як […]

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби […]

Переселенців прирівняли до мешканців громад: що це їм дає

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №7283. Він офіційно прирівнює переселенців до мешканців громад, до яких вони переїхали. Про це повідомив голова Спеціальної комісії з […]

Юнак із Часового Яру знявся у сюжеті пропагандистів: деталі

Російські пропагандистські джерела опублікували ролик зі свідченнями юнака, якого, нібито, вивезли з міста Часів Яр. “Евакуйований“ підігрує росіянам і поширює фейк про “Правий сектор”. Про це йдеться […]

загиблих

Жінки-ВПО, які проживають на Чернігівщині, можуть отримати грант на бізнес

На Чернігівщині стартує грантова програма з відновлення і створення бізнесу. Вона передбачена для місцевих мешканок регіону, в тому числі і для переселенок. Жінки матимуть можливість […]