У Хмельницькому відкриють виставку, присвячену фотоательє Бахмута: деталі

Валентина Твердохліб 12:05, 28 Листопада 2024
Експонат виставки “Фотографи старовинного Бахмута” / фото Хмельницький обласний художній музей

Сьогодні, 28 листопада, у Хмельницькому обласному художньому музеї відкриється виставка “Фотографи старовинного Бахмута”. Експозиція буде присвячена роботі бахмутських ательє, які працювали до 1930-х років. Відвідувачам покажуть оцифровані копії старовинних фотопортерів, листівок і фотографій з видами Бахмута.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповіла Олена Михайловська — заступниця директора Хмельницького обласного художнього музею.

Виставка присвячена Бахмуту в Хмельницькому: що цікавого

На виставці “Фотографи старовинного Бахмута” будуть представлені близько 100 робіт. Це цифрові копії старих фотографій з Бахмута. Серед них — портрети містян і селян, представників різних професій і суспільних станів, дорослих і дітей, родинні групові фото. Окрім цього, в експозиції є видові фотографії різних куточків Бахмута та його історичних будівель, частина з яких знищена в роки Другої світової війни і сучасної російської агресії.

Також для відвідувачів підготували цікаву історичну довідку про роботу старовинних бахмутських ательє.

“Нам вдалося частково оцифрувати архів колекції Бахмутського музею. Це старі фотографії кінця 19 — початку 20 століття. Деякі цифрові копії фотографій збільшені, і в цьому є велика цікавинка. Завдяки цьому можна добре розглянути фотографії і деталі, які на форматі листівки складно роздивитися. Окрім портретів людей, будуть представлені й види Бахмута до того, як він зазнав руйнувань за часів СРСР у 1930-х роках і під час Другої світової війни. Ігор Корнацький (ред. виконувач обов’язків директора Бахмутського краєзнавчого музею) також підготував дослідницький текст до виставки. У ньому розповідається, які фотоательє працювали в Бахмуті, як вони працювали та як фотографували людей у той період часу”, — розповідає Олена Михайловська.

Портрети дітей, зроблені в фотоательє Бахмута / фото Хмельницький обласний художній музей

Виставка про бахмутські ательє: як готувалися

Виставка “Фотографи старовинного Бахмута” — це спільний проєкт Бахмутського краєзнавчого музею, Хмельницького обласного художнього музею і Центру міської історії (місто Львів). У співпраці музейникам вдалося оцифрувати роботи, що були вивезені з Бахмута.

“Виконувач обов’язків директора Бахмутського краєзнавчого музею Ігор Корнацький привіз ці фотографії з місця, куди були евакуйовані музейні фонди з Бахмута. Тут, у нашій фотолабораторії, їх оцифрував наш фотограф з партнерами з Центру міської історії”, — розповіла Олена Михайловська.

Монтаж виставки / фото Хмельницький обласний художній музей

Виставка “Фотографи старовинного Бахмута” у Хмельницькому: як відвідати

Відкриття виставки відбудеться сьогодні, 28 листопада, у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею за адресою: місто Хмельницький, вулиця Проскурівська, 47. Початок заходу о 18:00.

Експозиція працюватиме до 19 січня 2025 року. Графік роботи: вівторок-неділя з 10:00 до 17:45.

На відкриття виставки вхід безоплатний. В інші дні — за вхідним квитком до музею, вартість якого складає 50 гривень.

Також під час роботи виставки заплановані кілька кураторських екскурсій від Ігоря Корнацького. Про їхній розклад музей повідомлятиме додатково.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Релокувати заклади немає можливості”: як працюють дитячі садочки Бахмута

Валентина Твердохліб 14:00, 3 Грудня 2024
Заняття з дошкільнятами / фото Управління освіти Бахмутської міськради

Дошкільні заклади освіти Бахмута продовжують працювати. З вихованцями займаються онлайн, а також проводять для них очні заходи в осередках підтримки бахмутян. Відвідувати бахмутські дитсадки продовжують і діти, які наразі проживають за кордоном.

Як організована робота бахмутських дитячих садків, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла заступниця начальника Управління освіти Бахмутської міської ради Анна Артюхіна.

Дитячі садки Бахмута, як працюють

Дошкільні заклади освіти Бахмута частково продовжують свою роботу. Наразі із 20 дитячих садочків працюють 10. Вихователі навчають дітей за сімейною формою з використанням дистанційних технологій.

“Складається розклад синхронних і асинхронних занять. Для цього проводиться опитування батьків, щоб розробити зручний для них розклад, адже батьки теж присутні на заняттях. Потім призначаються заняття на платформі, якою дітям зручно користуватися, здебільшого це Google Meet. Всі заняття проводяться в дистанційному форматі. А у дні, коли в дітей асинхронне навчання, виставляються консультації, цікаві ігри, пізнавальний матеріал відповідно до їхнього віку”, — зазначає Анна Артюхіна.

На сьогодні в бахмутських дошкільних закладах освіти навчаються 861 вихованець. Близько 190 з них — діти, які наразі проживають за кордоном.

Бахмутські дитячі садки продовжуватимуть працювати в дистанційному форматі. Адже релокувати заклади для організації очного або змішаного формату роботи неможливо.

“На жаль, для закладів загально-середньої та дошкільної освіти немає умов, щоб ми могли релокуватися. Тому що нам потрібна будівля з укриттям, щоб ми могли працювати в очному або змішаному форматі. Наразі, наскільки я знаю, не лише в Бахмутській громаді, а й по Донецькій області немає релокованих закладів загально-середньої чи дошкільної освіти”, — повідомила заступниця начальника Управління освіти Анна Артюхіна.

Заходи для дошкільнят з Бахмута

Для дітей також проводять офлайн-зустрічі. Вони відбуваються в центрах підтримки “З Бахмутом у серці” у семи містах:

  • Дніпро;
  • Київ;
  • Жовті Води;
  • Кривий Ріг;
  • Полтава;
  • Одеса;
  • Харків.
Діти займаються творчістю на офлайн-зустрічах в осередках підтримки бахмутян / фото Управління освіти Бахмутської міськради

Заняття для школярів і дошкільнят на цих освітніх локаціях проводять щомісячно.

“У цих семи містах працюють освітні локації на базі осередків підтримки бахмутян. Там і для дошкільнят, і для школярів проводяться заходи, консультації та зустрічі в очному форматі. Також у нас є такий формат як “День директора”, на якому збираються керівники закладів дошкільної освіти і проводять зустрічі з батьками — розповідають про роботу, роз’яснюють турбуючі питання, надають необхідні консультації. А загалом на цих освітніх локаціях щомісяця проводяться один, два, а то і три заходи для дітей, залежно від того, який місяць”, — каже Анна Артюхіна.

Раніше редакція “Бахмут IN.UA” розповідала як зараз працюють бахмутські школи. Цього навчального року з 12 бахмутських шкіл працюють 8. Як школи організували роботу, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Троянди та бензин: що купували для Бахмутської військової адміністрації восени 2024 року

Лященко Марія 13:00, 3 Грудня 2024
Будівля міськради / фото Бахмутська міська рада

Бензин, зарядні станції й троянди — аналізуємо найбільші закупівлі Бахмутської МВА за осінь 2024 року на порталі Прозорро. 

Закупівлі Бахмута

У вересні Бахмутська міська військова адміністрація придбала 2 400 літрів бензину загальною вартістю 145 тисяч гривень. 

Того ж місяця МВА закупила 2 зарядні станції Bluetti AC180P/1800 Вт/1440 Вт⋅год /LiFePO4, загальною вартістю у понад 99 тисяч гривень.

У жовтні вже Бахмутська міська рада закупила 5 зарядних станцій Ecoflow, це вартувало 223 тисячі гривень. 

Ecoflow /скриншот договору

У вересні Бахмутська міська рада також закупила 160 штук троянд, що вартувало майже 15 тисяч гривень. 

Наприкінці жовтня міськрада також придбала державну символіку — 541 штуку прапорців України. 

У листопаді міськрада придбала 400 сувенірів, а саме: блокноти, ручки та пакети з логотипом міста, це вартувало понад 20 тисяч гривень.

Сувеніри / скриншот договору

Управління освіти Бахмутської міської ради замовило у жовтні послуги з програмного забезпечення, саме — “Комплексну систему автоматизації підприємства (“IS — pro”), це вартувало майже 47 тисяч гривень.

Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради придбало 3 235 штук новорічних подарунків, це обійшлося у 650 тисяч гривень. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

дитсадки

“Релокувати заклади немає можливості”: як працюють дитячі садочки Бахмута

Дошкільні заклади освіти Бахмута продовжують працювати. З вихованцями займаються онлайн, а також проводять для них очні заходи в осередках підтримки бахмутян. Відвідувати бахмутські дитсадки продовжують […]

Троянди та бензин: що купували для Бахмутської військової адміністрації восени 2024 року

Бензин, зарядні станції й троянди — аналізуємо найбільші закупівлі Бахмутської МВА за осінь 2024 року на порталі Прозорро.  Закупівлі Бахмута У вересні Бахмутська міська військова […]

13:00, 03.12.2024 Лященко Марія

У Києві анонсували запуск безплатної ковзанки для ВПО: деталі

4 грудня 2024 року у Києві відкриється безплатна ковзанка для ВПО. Вона працюватиме на Льодовому стадіоні, що біля станції метро Іподром. Про це редакції Бахмут […]

12:25, 03.12.2024 Скопіч Дмитро
бахмута

Шампанське зі сховищ і вуличні дороговкази: росіяни продають крадені речі з Бахмута

Російські окупанти займаються мародерством на тимчасово окупованих територіях. Вони обкрадають частково вцілілі квартири місцевих мешканців, підприємства, адмінбудівлі тощо. Крадені речі з Бахмута можна знайти на […]

У 2 містах Черкаської області реєструватимуть ВПО на грошову допомогу

5 та 6 грудня 2024 року в Черкаській області, в місті Городище та Чигирин буде відбуватися реєстрація внутрішньо переміщених осіб на грошову допомогу. Про це […]