У Харкові відкрився Центр психологічної допомоги для родин загиблих воїнів

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:10, 11 Липня 2024
Підтримка / фото ілюстративне

Команда Depaul Україна започаткувала у Харкові Центр психологічної допомоги для людей, які постраждали від війни. Особливу увагу приділятимуть родинам, які втратили близьких на фронті. Центр пропонує безкоштовну програму психологічної підтримки в безпечному середовищі.

Про це повідомляє Depaul Ukraine.

Допомога родинам загиблих воїнів

  • безкоштовна психологічна програма для родин загиблих;
  • створення безпечного середовища для подолання травми;
  • допомога в опануванні себе та пошуку нових життєвих сенсів;
  • повна конфіденційність та повага до кожного учасника.

Взяти участь можливо, виконавши наступні дії:

  • зателефонувати за номерами: +380 (98) 467 8054 або +380 (66) 280 3410;
  • записатися на програму (обов’язкова попередня реєстрація);
  • отримати інформацію про розклад та місце проведення занять.

Команда Depaul Україна закликає родини, які втратили близьких на війні, не залишатися наодинці зі своїм горем та скористатися професійною психологічною допомогою. Участь у програмі – це крок до зцілення та відновлення життєвих сил.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які ліки можуть отримати бахмутяни у Вінниці

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:50, 30 Липня 2024
ліки допомога переселенцям
Ліки для ВПО / фото з відкритих джерел

Центр підтримки населення Бахмутської громади повідомляє про наявність безкоштовних лікарських засобів для мешканців. Доступні різноманітні препарати, включаючи ліки для лікування астми, діабету, серцево-судинних захворювань та інших станів.

Про це повідомляє Бахмутський район єднає місто Вінниця.

Ліки для бахмутян

В наявності наступні лікарські препарати:

  • сальбутамол (БУТО АСМА), дозований інгалятор, 100 мкг, 200 доз;
  • глібенкламід, 5 мг, таблетки;
  • метформін + Глібенкламід, 500/5 мг;
  • метформін, 500 мг;
  • тест-смужки для визначення глюкози Visio (50 шт.);
  • тест-смужки для глюкометра АККУ ЧЕК;
  • гліклада, 60 мг;
  • фуросемід Софарма, 40 мг;
  • нітросорбід, 10 мг;
  • вазиліп, 20 мг;
  • амітриптилін, 25 мг;
  • карбамазепін, 200 мг;
  • йодид калію, 65 мг;
  • прометазин гідрохлорид, 25 мг;
  • платогріл.

Як отримати ліки:

  • переконайтеся, що ви маєте призначення лікаря на необхідний препарат;
  • заповніть реєстраційну анкету за наданим посиланням;
  • очікуйте дзвінка від спеціаліста Центру підтримки населення.

Ліки надаються безкоштовно, але тільки за наявності призначення лікаря.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як лікують рак в Німеччині: досвід бахмутянки

Семаковська Тетяна 12:00, 28 Липня 2024
Робота лікаря / фото ілюстративне

Пані Альбіна — бахмутянка. Через повномасштабне вторгнення жінка разом з мамою та донькою були змушені евакуюватися з Бахмута, а далі й з України. Наразі родина живе в Німеччині, де Альбіна допомагає біженцям з України адаптуватися до нового життя. Мама героїні в минулому була онкохвора, її лікували в Краматорську, втім вже в Німеччині жінці стало погано, як з’ясувалося відбувся рецидив.

Про те як виглядає та працює медична система в Німеччині, які методи застосовують для лікування хворих та який досвід потрібно перейняти Україні — читайте в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Лікування українців в Німеччині

Альбіна разом з мамою вже не вперше проходить шлях лікування.  Чотири роки тому, мама бахмутянки дізналася про рак. Жінка лікувалась в Краматорську, їй допомогли й хвороба перебувала в стані ремісії.

В Німеччині ми були проїздом, не планували тут лікуватись, збирались повертатись в Україну. У нас було 90 днів шенгену, й матусі на десятий день перебування в Німеччині стало погано. Її забрала швидка допомога й через два дні мені повідомили, що є метастази в печінці. Я медичний працівник і я розуміла, що метастази в печінці це все, лімфа розганяється організмом і людина помирає,

Альбіна // бахмутянка, яка проживає в Німеччині

Після госпіталізації мама Альбіни опинилася в незнайому середовищі. Жінка не розуміла де вона, й що з нею коїться. На щастя у медзакладі були працівники, які володіли мовою й змогли заспокоїти пацієнта. Перевагою медичної клініки є те, що персонал велику увагу приділяє не лише пацієнту, але і його родичам. Людям за потреби надають навіть психологічну підтримку.

В Україні коли людині діагностують таке захворювання родина повністю прив’язана до хворого. Догляд, фінанси, ліки — це все бере на себе родина. Тут мене ніхто в лікарні не зрозумів, коли я прийшла з передачкою, з постіллю, з грошима та була готова все купувати,

Альбіна // бахмутянка, яка проживає в Німеччині

Незвичний сервіс та курці-онкохворі

В Німеччині, розповідає пані Альбіна, її вразила технологічність медзакладу:

Тут все на кнопочках, на пультах, є безплатна кава і їжа. Є люди, які сидять в лікарні з хворим, тобто тобі не потрібно кардинально міняти своє життя. В Краматорську нам було легко, бо ми з сестрами чергували з мамою по черзі. А тут мені навіть одній з дитиною було легко,

Альбіна // бахмутянка, яка проживає в Німеччині

зображення viber 2023 02 09 15 52 29 330 39da2Мама пані Альбіни під час лікування / фото з особистого архіву героїні

Хіміотерапія, яку проходила мама Альбіни є дороговартісною, але родина отримала її безплатно, як й всі громадяни країни. Під час хіміотерапії, мама Альбіни навіть могла їсти.

Коли сусіди дізнались, що мама приймає хіміотерапію, сказали що я не маю сама возити маму на візку. Мені розповіли про послугу, яку надає медзаклад. Це спеціальне таксі, яке надають онкохворим, що проходять курс хіміотерапії. Мені тут наразі не страшно, я знаю, що мені допоможуть, що я не одна, що мамі не боляче,

Альбіна // бахмутянка, яка проживає в Німеччині

Наразі, мама Альбіни приймає ліки, які отримують ще десять людей в відділені. Це вже не хіміотерапія, зауважує героїня, це інноваційна генетична терапія на відновлення клітин, переродження з поганих в корисні. 

Тут безплатне все лікування, бо мама на рівні з усіма громадянами Німеччини. Ми оформили параграф 24 (ред. дозвіл на перебування в ФРН “для тимчасового захисту” обмежений двома роками та може бути продовжений), хоча не планували. Лікарі тут мені сказали, що для терапії потрібен цей параграф. 90 днів безвізу ми також будемо лікувати безкоштовно, але лікування потребує більше часу, тому оформили”

Альбіна // бахмутянка, яка проживає в Німеччині

В Німеччині родина живе у квартирі, а за потреби сім’я може звертатися за допомогою до волонтерів. 

Досвід, який може перейняти Україна

зображення viber 2023 02 09 15 53 03 503 770ac
Бахмутянка під час лікування / фото з особистого архів героїні

За час лікування в Німеччині, пані Альбіна, побачила чимало нового для себе. На думку жінки, Україна після війни може перейняти подібний досвід, за умови, що лікарні будуть фінансуватися на належному рівні.

В Бахмуті я часто сварилась з водіями таксі, бо вони не допомагали мені складати візок дитини. Тут все уточнюють, скільки людей, чи є візок, і водій самостійно все вкладає. Навіть, матусю я сама не маю права садити, він сам її підтримує й допомагає сідати. Бо якщо з мамою щось трапиться, відповідати буде він,

Альбіна // бахмутянка, яка проживає в Німеччині

Окремої уваги заслуговують й ліфти, вони дуже великі й доступні. В лікарні є туалет, душ, виклик медсестри, загалом все необхідне.

Все, що для мене космос, для них буденність. Тільки я привожу маму, вони перекладають з візка маму в ліжко, яке повністю функціональне, підключають до крапельниці, а мені радять піти попити каву або дивитися телевізор. Пам’ятаю, як я везла маму після інсульту в Бахмуті два квартали додому по снігу, прив’язувала її шарфом, щоб вона не падала. Й все це через те, що нас не хотіли брати в таксі з візкомї,

Альбіна // бахмутянка, яка проживає в Німеччині

Пані Альбіна зауважує, що в Німеччині дуже делікатно ставляться до хірургічного втручання, навіть до уколів. Відтак, важливо, щоб кров у пацієнта брали, коли той у спокійному стані. 

зображення viber 2023 02 09 15 52 29 895 b244c
Снеки та напої в лікарні / фото з особистого архів героїні

Крім того, вражають й методи здачі крові, наприклад, у матері Альбіни кров для аналізів брали не з вени, а з мочки вуха. Також пацієнтам за необхідності надають морфій, адже процедури дуже болючі, а морфій допомагає пацієнту легше перенести лікування.

Для пацієнтів, які проходять курс хіміотерапії препарат колять не внутрішньовенно, а вшивають під ключицю спеціальний порт, який нагадує невелику коробочку десь половина сірникової.

Людина з нею ходить скільки потрібно і через цей порт капає лікування. Це менш травматично для пацієнтів і дуже класно для лікарів, моя мама з портом живе з липня,

Альбіна // бахмутянка, яка проживає в Німеччині

Альбіна також розповіла й про те, що її шокувало найбільше. Мова йде те, що курці-онкохворі в лікарні можуть спокійно виходити на перекур.

Загалом же бахмутянка щиро вірить, що медицина в Україні теж зможе вийти на подібний рівень, а онкохворі пацієнти зможуть комфортно лікуватися, адже в нас багато першокласних фахівців. Допоможе відбудовувати країну й персональний досвід кожного біженця, який докладеться до загальної справи, вважає пані Альбіна.

Читайте також:

  • БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися
  • Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід
  • Бахмутський краєзнавець написав книгу про Бахмут: як отримати

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ліки допомога переселенцям

Які ліки можуть отримати бахмутяни у Вінниці

Центр підтримки населення Бахмутської громади повідомляє про наявність безкоштовних лікарських засобів для мешканців. Доступні різноманітні препарати, включаючи ліки для лікування астми, діабету, серцево-судинних захворювань та […]

doctor g669bb4a73 1920 f6946

Як лікують рак в Німеччині: досвід бахмутянки

Пані Альбіна — бахмутянка. Через повномасштабне вторгнення жінка разом з мамою та донькою були змушені евакуюватися з Бахмута, а далі й з України. Наразі родина […]

“Це ок, коли тобі не ок”: як гендерні стереотипи впливають на життя чоловіків

Гендерні стереотипи нерідко стають проблемою, яка негативно позначається на якості життя як жінок, так і чоловіків. Стійкі патріархальні думки щодо гендерних ролей в сучасному суспільстві […]

12:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро

Бодкін, Шершні та Тіла: які серіали подивитися на вихідних

Трилер — це специфічний жанр кіно та літератури, який повинен викликати у глядачів або читачів почуття співпереживання, пов’язане з емоціями тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи […]

11:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро
Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]