У Донецькій області працює соціальне таксі: хто і як може скористатися

Валентина Твердохліб 13:35, 15 Січня 2025
таксі
Соціальне таксі / фото проєкт “Дорога життя”

У Донецькій області працює соціальне таксі. Скористатися ним можуть маломобільні люди. Ця послуга для них безоплатна і проводиться за попереднім записом.

Як працює соціальне таксі на Донеччині, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла представниця волонтерського проєкту “Дорога життя”.

Соціальне таксі у Донецькій області

Соціальне таксі — це послуга для маломобільних людей. Нею можуть скористатися:

  • люди похилого віку;
  • люди, які пересуваються на кріслі колісному;
  • люди, які перенесли операції.

Послуга соціального таксі передбачає довезення людей до державних установ. Вона повністю безоплатна. Працює соціальне таксі в містах, де не ведуться активні бойові дії і куди мають можливість заїхати волонтери.

“Ми працюємо всюди, де є можливість туди заїхати. Це Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ, Лиман, Святогірськ. Тобто покриваємо всю частину області, яка не є окупованою і де не ведуться активні бойові дії. Здебільшого ми перевозимо маломобільних людей. Це, зокрема, люди після операцій, на кріслах колісних тощо. Їх ми підвозимо в держустанови: лікарні, банки і всі інші державні заклади”, — розповідає представниця проєкту “Дорога життя”.

Допомогу можуть отримати як самотні люди, так і ті, в кого є родичі.

“Ми перевозимо всіх, хто звертається за допомогою, зокрема і самотніх людей. Але якщо людина лежача, то ми попередньо просимо, щоб хтось допоміг її перенести в машину та винести по приїзду. Адже якщо ми маємо дуже багато заявок, то в машині є лише один водій, і сам він це не зможе зробити”, — зазначають волонтери.

Послуга соціального таксі має великий попит. Тому інколи можливі незначні черги.

“Цією послугою жителі Донеччини користуються часто. Й інколи навіть черга є. За день ми можемо виконати десь 5-6 заявок. Але буває й таке, що звертаються більше людей. У такому разі ми просто фізично не встигаємо це зробити і просимо людину стати в чергу. Але все одно запити обробляємо швидко”, — зазначили у волонтерській ініціативі “Дорога життя”.

Як викликати соціальне таксі в Донецькій області

Викликати соціальне таксі можна за телефоном: +380 (50) 734 3081.

Послуга безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

25 захисників повернули додому, серед них оборонці “Азовсталі”: фото

Валентина Твердохліб 16:25, 15 Січня 2025
полонених
Полонені, яких повернули додому / фото Telegram-канал Володимира Зеленського

Сьогодні, 15 січня, відбувся обмін військовополоненими між Україною та рф. Додому повернулися 25 українців. Серед колишніх полонених — військові і один цивільний.

Про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський.

Повернення полонених 15 січня

15 січня пройшов обмін полоненими між Україною і рф. Обмін склав 25 на 25.

Обмін відбувся на кордоні України і білорусі / фото Telegram-канал Володимира Зеленського

Додому повернулися 24 українських військових і один цивільний, які довгий час перебували у полоні. Серед військових — захисники Маріуполя й “Азовсталі”, Харківської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей. Цивільний чоловік — мешканець Київщини, якого окупанти незаконно захопили і утримували.

Повернені бійці / фото Telegram-канал Володимира Зеленського
Українці, яких вдалося повернути додому / фото Telegram-канал Володимира Зеленського
Повернений додому полонений / фото Telegram-канал Володимира Зеленського

Повернені українці мають важкі поранення та хвороби. Після обміну кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу, зокрема операції та реабілітацію.

Поверненим бійцям надають медичну допомогу / фото Telegram-канал Володимира Зеленського

Сприяння в сьогоднішньому обміні Україні надали Об’єднані Арабські Емірати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які критерії для отримання виплат ВПО встановлені у 2025 році

Валентина Твердохліб 15:30, 15 Січня 2025
Допомога, соціальні виплати
Виплати для ВПО / фото Мінсоцполітики

В Україні продовжують виплачувати матеріальну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. При цьому критерії для оформлення виплат вперше і для їх продовження суттєво відрізняються.

Які критерії для отримання виплат ВПО встановлені у 2025 році, редакції “Бахмут IN.UA” розповіли у благодійному фонді “Право на захист”.

Критерії для оформлення виплат ВПО вперше

Допомогу на проживання призначають тим, хто за нею звернувся вперше, у разі якщо:

  • родина перемістилася (у тому числі повторно) з територій бойових дій чи тимчасово окупованих територій або її житло знищене чи пошкоджене до ступеня непридатного для проживання;
  • родина відповідає так званим “майновим критеріям”, зокрема не придбала житло, транспортні засоби, не здійснювала операцій на суму в понад 100 тисяч гривень.

При цьому непрацюючі працездатні члени родини повинні сприяти своїй зайнятості. Зокрема, працевлаштуватися або стати на облік у центр зайнятості. Якщо цього не зробити, виплати припинять через 3 місяці.

Загалом допомога призначається на шість місяців. Після цього її треба продовжувати.

Продовження виплат ВПО: критерії у 2025 році

Для продовження виплат після спливу перших шести місяців встановлюються специфічні правила. Держава повторно підтримує лише тих ВПО, які належать до найбільш вразливих груп:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю;
  • діти з інвалідністю або важкими захворюваннями;
  • діти-сироти;
  • діти, переміщені без супроводу дорослих;
  • вагітні з 30-го тижня;
  • люди пенсійного віку, які не мають права на пенсію;
  • сімʼї з дітьми за особливих обставин із урахуванням середньомісячного сукупного доходу, зайнятості працездатних дорослих, формату навчання дітей тощо.

Цієї зими для сімей-ВПО, які раніше вже отримували виплати, допомогу продовжать автоматично на шість місяців. Додатково звертатися в органи соцзахисту не потрібно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

полонених

25 захисників повернули додому, серед них оборонці “Азовсталі”: фото

Сьогодні, 15 січня, відбувся обмін військовополоненими між Україною та рф. Додому повернулися 25 українців. Серед колишніх полонених — військові і один цивільний. Про це повідомляє […]

Допомога, соціальні виплати

Які критерії для отримання виплат ВПО встановлені у 2025 році

В Україні продовжують виплачувати матеріальну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. При цьому критерії для оформлення виплат вперше і для їх продовження суттєво відрізняються. Які […]

Рада ВПО при Бахмутській МВА: хто туди входить та що робили за 2023-2024 роки

Рада ВПО — це консультативно-дорадчий орган. Ради почали активно створювати з 2023 року. Вони об’єднують між собою внутрішньо переміщених осіб з проактивною громадянською позицією, відповідними […]

Росіяни вдарили по багатоповерхівці в Краматорську: серед поранених є діти

Зранку 15 січня, о 09:33, росіяни завдали удару по багатоповерхівці у Краматорську. Відомо, що поранено щонайменше вісьмох цивільних, серед яких двоє дітей. Про це повідомляє […]

Олексій Рева

Бахмутяни можуть поспілкуватися з Ревою: дата та контакти

16 січня з 11:00 до 12:00 відбудеться “Пряма лінія” з начальником Бахмутської міської військової адміністрації (МВА) Олексія Реви для бахмутян. Громадяни зможуть отримати відповіді на […]