У “днр” говорять про відставку пушиліна: що відомо

Валентина Твердохліб 11:00, 18 Лютого 2025
пушиліна
Денис пушилін / фото росджерела

У так званій “днр” активно обговорюють можливу відставку “голови республіки” дениса пушиліна. Невдоволення політикою пушиліна висловлюють і пересічні люди, і посадовці.

Що відомо про можливу відставку ватажка “днр”, розповідає Бахмут IN.UA.

Пушиліна відправлять у відставку?

На окупованій частині Донеччини активно обговорюють потенційну відставку дениса пушиліна. Цю інформацію передають активісти руху “Жовта стрічка” з Донецька та Макіївки.

Зокрема, студентам Донецького інституту державної протипожежної служби мчс росії викладачі порадили не йти на зустріч з пушиліним, яку ініціювала його команда. Молоді сказали, що зараз “позиція пушиліна при владі занадто хитка і зустріч з ним може вилізти боком”.

Невдоволення політикою ватажка “днр” висловлюють і мешканці ТОТ. Зокрема, люди жаліються на низькі зарплати, високі ціни і невиплату пенсій.

Мешканка Донецька записала звернення до пушиліна / скриншот

Нагадаємо, що денис пушилін виконує обов’язки “голови днр” з серпня 2018 року. На цій посаді він замінив вбитого олександра захарченка. Як колаборант пушилін будував кар’єру в “днр” і чим займався до призначення в органи окупаційної влади — читайте в нашому досьє.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть росіяни на окупованій частині Донеччини видобувати літій: пояснення експерта

Семаковська Тетяна 18:11, 20 Лютого 2025
Денис Пушилін
Ватажок “днр” / фото з росджерел

Днями ватажок “днр” денис пушилін заявив про можливість видобутку стратегічних корисних копалин, таких як літій і титану, на захоплених територіях Донеччини. Проте наскільки реальними є ці плани? Чи мають вони економічне та технологічне підґрунтя? 

Ми звернулися за коментарем до Андрія Локтєва, голови наглядової ради ТОВ “Інститут геології”, кандидата геологічних наук, щоб розібратися, чи можуть росіяни реалізувати свої заяви.

Пушилін заявив про “перспективу видобутку літію на ТОТ” / скриншот з росджерел

Що таке літій і уран, і для чого вони потрібні?

Літій та уран – це стратегічно важливі копалини, які використовуються у світовій енергетиці та технологічному виробництві.

Літій – основний елемент для виготовлення акумуляторів, що використовуються у мобільних телефонах, електромобілях та інших пристроях.

Титан – з цього елементу роблять насоси, електрофільтри, реактори, технологічне обладнання тощо.

Обидві копалини мають високу ринкову вартість і стратегічне значення для економіки. Саме тому їх видобуток на окупованих територіях може здаватися росії вигідним.

Про родовища літію на окупованих територіях

Андрій Локтєв / фото Українська енергетика

За словами Андрія Локтєва, окупаційна адміністрація вже запускала інформаційно-психологічні операції (ІПСО) про захоплення Шевченкового родовища літію. Однак ця інформація виявилася неправдивою, адже родовище знаходиться на підконтрольній Україні території.

На окупованих територіях справді є деякі прояви літію, але їх розробка є надзвичайно складною та дорогою. Будь-які спроби розпочати видобуток вимагатимуть значних фінансових інвестицій та передових технологій, яких у росії та її маріонеткових утворень немає.

Чому росії важко розробляти ці родовища?

Окапаційній владі невигідно вкладати кошти у видобуток копалина на ТОТ / фото, Pexel

У розмові з експертом ми визначили кілька головиних причин, чому ж окупаційній владі буде проблемно отримувати літій на ТОТ.

Нестача технологій. Видобуток і збагачення літію потребує сучасного обладнання та складних технологічних процесів. Росія не має необхідних ресурсів, щоб повноцінно запустити видобуток у складних геологічних умовах Донеччини.

Величезні фінансові витрати. Окупаційна адміністрація вже кілька років отримує дотації від російських регіонів, адже більшість підприємств на захоплених територіях не є прибутковими. Інвестувати у видобуток стратегічних копалин в умовах війни – занадто дорого.

Екологічні загрози. Видобуток літію передбачає значне втручання в довкілля, знищення земель та потенційну небезпеку для місцевого населення. Росія вже неодноразово демонструвала безвідповідальне ставлення до екологічних наслідків, що може спричинити екологічні катастрофи у регіоні. Проте, це одна з найменш вагомих причин для росії, аби відмовитися від видобутку, адже стан людей на ТОТ окупантів не цікавить.

Близькість до лінії фронту. Будь-яке велике гірничо-добувне підприємство потребує стабільного постачання електроенергії, води та залучення значної кількості робітників. У прифронтовій зоні забезпечити ці умови неможливо. Крім того, такі підприємства можуть бути знищені ракетними чи артилерійськими ударами.

Чи може окупаційна влада залучити іноземні компанії до видобутку копалин на ТОТ? 

Техніка для видобку літію дороговартісна, використовувати її поблизу лінії фронту невигідно окупаційній владі / фото з росджерел

На думку експерта, жодна велика міжнародна компанія не ризикне інвестувати у проєкти на окупованих територіях.

Насамперед тому, що такі компанії дотримуються міжнародного права і не хочуть ризикувати своєю репутацією. Також це було б економічно невигідно їм, оскільки розробка таких родовищ потребує стабільності, якої немає на окупованих територіях.

Й на останок міжнародне право забороняє розробку корисних копалин на окупованих територіях без дозволу законного уряду країни. Ризики для інвесторів настільки високі, що жодна серйозна компанія не піде на такі проєкти, адже це означало б порушення міжнародних норм та можливість потрапити під санкції.

Чому росія не зацікавлена вкладати гроші у видобуток на окупованих територіях?

шахтарська
Ватажок так званої “днр” / фото з росджерел

Росія володіє значними запасами корисних копалин на власній території, включно з великими родовищами урану та літію. Проте через політичні рішення та війну вона навіть не розвиває ці власні ресурси.

Прикладом є ситуація з вугіллям: хоча росія має великі запаси, через падіння попиту з боку Китаю та логістичні проблеми вони закривають вугільні шахти, а не відкривають нові.

Тому заяви про майбутній видобуток урану та літію на окупованій частині Донеччини – це лише елемент російської пропаганди, який не має під собою реального підґрунтя.

Росія й справді окупувала українські території, на яких є родовища літію та урану, проте їх видобуток у нинішніх умовах – це фантастика. Окупаційна адміністрація не має технологій, ресурсів та фінансів для повноцінного запуску видобутку.

Навіть якщо росія спробує залучити донорів, то великі міжнародні компанії не ризикнуть працювати на окупованих територіях через санкції та репутаційні ризики. Видобуток літію та урану в умовах війни – це нерентабельно, небезпечно та технологічно майже неможливо.

Тому заяви росіян про видобуток стратегічних копалин у Донецькій області – це лише спроба створити ілюзію розвитку та обманути місцеве населення. Реальних підстав для цього немає.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Від 3 до 6 тисяч гривень: три категорії бахмутян можуть отримати грошову допомогу

Семаковська Тетяна 16:44, 20 Лютого 2025
прожитковий
Виплати / ілюстративне фото Pexels

Мешканці та мешканки Бахмутської міської територіальної громади можуть отримати матеріальну допомогу. Йдеться про три категорії громадян, це люди старшого віку (від 70 років), люди з інвалідністю I та II групи, а також діти до 18 років. Розмір виплат залежить від віку та стану здоров’я заявника.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Хто може отримати грошову допомогу від Бахмутської міськради?

Допомога надається один раз на рік мешканцям та мешканкам Бахмутської міської територіальної громади, які під час воєнного стану виїхали до безпечніших регіонів України.

Розмір виплат:

  • 3000 грн – людям старшого віку (від 70 років), особам з інвалідністю I підгрупи “Б” та II групи;
  • 6000 грн – дітям віком від 0 до 3 років та дітям з інвалідністю підгрупи “А”;
  • 3000 грн – дітям віком від 3 до 18 років;
  • 6000 грн – особам з інвалідністю I групи підгрупи “А”.

Як подати документи на отримання виплати?

Для отримання допомоги необхідно подати скан або фотокопії документів на електронну адресу: [email protected].

Документи для людей старшого віку (70+) та людей з інвалідністю І та ІІ групи або законних представників таких осіб: :

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • пенсійне посвідчення або посвідчення отримувача соціальної допомоги;
  • довідка МСЕК або витяг з рішення експертної комісії;
  • довідка про взяття на облік ВПО;
  • документ з реквізитами банківського рахунку.

Документи для батьків дитини або іншого законного представника/ці дитини, що має право представляти її інтереси, який постійно проживає разом з дитиною:

  • паспорт заявника, ідентифікаційний код заявника та дитини;
  • свідоцтво про народження (для дітей до 14 років) або паспорт дитини (з 14 років);
  • довідка про взяття на облік ВПО заявника та дитини;
  • документ про встановлення опіки (якщо є);
  • медичний висновок про інвалідність (для дітей з інвалідністю);
  • довідка з місця навчання (для дітей, які навчаються);
  • документ з реквізитами банківського рахунку.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: +380 (66) 1916 648 (з 09:00 до 17:00).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Денис Пушилін

Чи можуть росіяни на окупованій частині Донеччини видобувати літій: пояснення експерта

Днями ватажок “днр” денис пушилін заявив про можливість видобутку стратегічних корисних копалин, таких як літій і титану, на захоплених територіях Донеччини. Проте наскільки реальними є […]

прожитковий

Від 3 до 6 тисяч гривень: три категорії бахмутян можуть отримати грошову допомогу

Мешканці та мешканки Бахмутської міської територіальної громади можуть отримати матеріальну допомогу. Йдеться про три категорії громадян, це люди старшого віку (від 70 років), люди з […]

Як в бахмутських школах вшановують День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. В бахмутських школах сьогоднішній ранок розпочався з хвилини мовчання о 9 ранку. Її дотримуються кожного дня. […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

26 лютого представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

звання

Соледарська громада проголосувала за надання “Почесного громадянина” загиблим воїнам: результати

Соледарська громада оголосила результати громадського обговоренння щодо присвоєння звання “Почесного громадянина” двом військовим. Один із них соледарець, який загинув у 2019 році в боях на […]