Завтра, 29 листопада, внутрішньо переміщені особи з Бахмутської громади, які тимчасово мешкають у Дніпрі, можуть отримати гуманітарну допомогу у вигляді дитячого харчування. Для отримання потрібно показати довідку ВПО та свідоцтво про народження дитини.
Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.
Допомога бахмутянам
Видача дитячого харчування відбудеться 29 листопада, з 10:00 до 14:00, в Центрі підтримки бахмутян. Осередок у Дніпрі розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б.
До гуманітарної акції запрошують долучитися всіх ВПО, які мають відповідну потребу в дитячому харчуванні. Переселенці зможуть отримати одразу упаковку — 12 баночок по 400 грамів (термін придатності до 7 січня 2024 року).
Допомогу можуть отримати ВПО, які мають довідку внутрішньо переміщеної особи та свідоцтво про народження дитини. Під час видачі пред’явіть оригінал довідки або покажіть її в мобільному застосунку “Дія”.
Торецьк та Часів Яр, саме тут попередньо просувань ворога немає. Карта бойових дій залишається без змін.Російські війська просунулися біля Катеринівки, Водяного, Вугледару, а також у Спірному та Українську.Водночас росіянам вдалося окупувати Галицинівку.
За останні дні карта Deep State зафіксувала просування росіян у кількох ділянках фронту, зокрема біля Спірного та Українського. Останній населений пункт важливий для росіян для просування до Покровська.
14 вересня стало відомо, що ворог окупував Галицинівку та Снагость з навколишніми селами, а також просунувся в бік Любимівки, біля Піщаного, Григорівки, Гострого, Георгіївки, в Синьківці, та у Нью-Йорку. Своєю чергою, Інститут вивчення війни повідомляє, що російські війська продовжили наступальні операції в районі Часів Яру 15 вересня, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Росіяни намагалися наступати у напрямку Ступочок 14 і 15 вересня, атаки тут відбили.
За даними Генштабу, на Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив 16 атак неподалік Дружби, Неліпівки, Торецька та Щербинівки.
Аналітики повідомляють, що підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано. Російські війська проводили штурми поблизу Торецька, біля Дачного, Дружби, Неліпівки та в напрямку Щербинівки 14 і 15 вересня.
Російський воєнкор стверджував, що російські війська просунулися на 600 метрів у напрямку центру Торецька, але у ISW не знайшли підтверджень цієї заяви.
Росія прагне досягти вирішальної перемоги в Україні до 2026 року, перш ніж її середньо- та довгострокові економічні обмеження та обмеження у формуванні збройних сил почнуть суттєво знижувати її здатність підтримувати наступ в Україні.
Начальник Головного управління військової розвідки Кирило Буданов заявив 15 вересня на 20-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії у Києві, що Кремль вважає 2025 рік вирішальним, оскільки нездатність забезпечити перемогу в Україні до початку 2026 року підірве прагнення росії залишатися світовою наддержавою протягом наступних 30 років.
Буданов зазначив, що росія очікує погіршення економічної та соціально-політичної ситуації до середини 2025 року, поряд зі збільшенням труднощів з набором військовослужбовців. Буданов заявив, що російська армія відчуває нестачу кадрів і зменшення кількості нових добровольців, які підписують контракти.
Курська операція деморалізувала росіян
Буданов також заявив, що українське вторгнення в Курську область у поєднанні з постійними українськими ударами по російських територіях деморалізувало російських громадян і підірвало уявлення громадськості про російську непереможність.
Буданов оцінив, що наростаючі проблеми змусять президента росії прийняти критично важливе рішення:
запустити ще одну ризиковану і суперечливу мобілізацію;
знизити інтенсивність бойових дій в Україні.
Оцінка Буданова неявно припускає, що західні держави підтримуватимуть підтримку України на нинішньому рівні протягом наступних одного-двох років. Залишається незрозумілим, що путін може зробити в період до 2026 року, і наскільки ефективними будуть його зусилля, спрямовані на нівелювання наслідків війни росії в Україні, в тому числі за допомогою іноземних партнерів, таких як:
Іран;
Північна Корея;
Китайська Народна Республіка.
Мобілізація у росії
За оцінками ISW, путін, як і раніше, не бажає оголошувати чергову часткову мобілізацію через побоювання внутрішнього невдоволення. Він продовжуватиме давати вказівки Міністерству оборони (МО) продовжувати мобілізаційні заходи доти, доки вони не почнуть значно відставати від оперативних потреб в Україні.
Путін зберігає можливість оголосити чергову хвилю мобілізації, як він це зробив восени 2022 року, незважаючи на своє бажання уникнути необхідності робити це. Кремль також не бажає змиритися зі зниженням інтенсивності бойових дій російських військ, оскільки вважає збереження ініціативи на всьому театрі бойових дій стратегічним імперативом. Залишається незрозумілим, чи відповість путін на це новим раундом мобілізації.
Торецьк та Часів Яр, саме тут попередньо просувань ворога немає. Карта бойових дій залишається без змін. Російські війська просунулися біля Катеринівки, Водяного, Вугледару, а також […]
Росія прагне досягти вирішальної перемоги в Україні до 2026 року, перш ніж її середньо- та довгострокові економічні обмеження та обмеження у формуванні збройних сил почнуть […]
Виплати, статус УБД, талони на безоплатний проїзд чи пільги для дитини військові можуть оформити в своїй громаді. Правозахисна організація “Принцип” пояснює, куди саме потрібно звертатись […]
Історія Бахмута багата на незвичайні будівлі з унікальною архітектурою. Чимало з них були побудовані на початку 20 століття, коли місто активно розросталось. Історик, краєзнавець та […]