У Часовому Яру тривають стрілецькі бої: військовий розповів про ситуацію в місті

Валентина Твердохліб 09:55, 30 Грудня 2024
часовому яру
Часів Яр на мапі DeepState / скриншот

ЗСУ тримають оборону Часового Яру. Окупанти продовжують наступ на місто, однак українські бійці тримають позиції на контролі. Наразі в Часовому Яру тривають стрілецькі бої в районі вогнетривкого комбінату, на південних і північних околицях.

Про ситуацію в місті Часів Яр повідомляє “Бахмут IN.UA”.

Бої в Часовому Яру: актуальна ситуація

Росіяни продовжують наступ у місті Часів Яр. Ворог проводить щоденні штурми і розвідку для виявлення позицій українських підрозділів артилерії і аеророзвідки.

Наразі бої тривають у районі вогнетривкого комбінату, на північній і південній околицях міста.

“Ворог намагається захопити Часів Яр. Постійні штурми з боку ворога, йдуть 4-6 п*д*рів. Позиції в районі вогнетривкого заводу на контролі наших хлопців, ворог постійно веде розвідку в тилу наших позицій для виявлення арти та позицій аеророзвідників. Наші ФПВ цілодобово полюють на ворога, не даючи йому просунутись до наших позицій, але деяким вдається доповзти до наших хлопців, які одразу відкривають вогонь та залишають гнити на нашій землі. Теж ворог намагається обійти місто, з півдня та півночі йдуть стрілецькі бої. Позиції на контролі”, — так описує ситуацію в Часовому Яру військовий на позивний “Бахмутський Балу”.

За повідомленням Інституту вивчення війни (ISW), російські війська продовжують атакувати в межах Часового Яру та на південь від Часового Яру поблизу Ступочок. Просувань росіян не фіксують. Російські воєнкори стверджували, що окупанти просунулися до вулиці Чернишевського та до залізничної станції в західній частині Часового Яру, але ISW не знайшло підтвердження цих заяв.

Заява з росджерел / скриншот

Водночас окупанти пишуть, що нібито їхній план штурму Часів Яру змінився. За словами пропагандистів, їхня армія стрімо просувається на півночі міста.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсації, виплати та житло: на що можуть розраховувати ВПО в 2025

Семаковська Тетяна 09:00, 2 Січня 2025

Для внутрішньо переміщених осіб 2025 рік принесе певні зміни. Одна з найочікуваніших, це можливість для ВПО, чиє майно знаходиться на тимчасово окупованих територіях, отримати компенсацію. Також для частини збережуть виплати ВПО.

Редакція Бахмут IN.UA пояснює, яку допомогу будуть отримувати ВПО в 2025 році.

Компенсація за зруйноване майно на ТОТ: Закон 11161

Результати голосування за 11161 / фото Ярослав Железняк

19 грудня Верховна Рада проголосувала за ухвалення Закону 11161 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України”. Далі його повинен підписати Президент України, 30 грудня його передали на підпис главі держави. На це закладено чотири місяці.

Після підписання Закону мешканці територій, які зараз тимчасово окуповані, будуть мати можливість користуватися програмою єВідновлення та отримувати компенсацію. Нагадаємо, що з початку російського вторгнення, люди, чиє майно опинилось на ТОТ не змогли отримати компенсацію. Відомо лише про два такі випадки в Мелітополі, коли для фіксування руйнувань долучили супутникові знімки, але цей механізм дороговартісний, тож поширити його далі не змогли.

Виплати ВПО 2025

Нещодавно Уряд вніс зміни до Постанови №332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”. Вони передбачають продовження виплати допомоги на проживання вразливим категоріям ВПО. Виплати продовжили на шість місяців — з березня по серпень 2025 року.

Виплати ВПО продовжать автоматично, критерії для отримання допомоги не змінилися. Тобто, якщо ви вже отримуєте виплати, то повторно подавати заяву в органи соцзахисту не потрібно. Їх автоматично продовжили до серпня 2025 року.

Зазначимо, що на сьогодні в Україні офіційно зареєстровані 4,6 мільйона переселенців. З них 1,2 мільйона людей отримують виплати від держави.

Система доступного житла для ВПО

Влітку 2025 року для переселенців та переселено представлять інформаційну Систему доступного житла для ВПО. Відомо, що вона матиме вигляд інтерактивної карти з об’єктами придатного для проживання житла. Тут буде описано:

тимчасове житло
Житло / фото ілюстративне, ЛМР
  • стан об’єкта;
  • його фото;
  • кількість місць для проживання;
  • обсяг потенційних інвестицій для приведення у належний для проживання стан.

Це забезпечать в межах Закону 11281, який передбачає проведення всеукраїнської інвентаризації усієї нерухомості з метою подальшої передачі в пільгову оренду для розміщення внутрішніх переселенців.

Переселенці та переселенки зможуть самостійно обирати об’єкт, де б вони хотіли проживати, а органи влади мають комунікувати з міжнародними організаціями щодо проведення необхідного ремонту та введення об’єкта у експлуатацію.

Подавати заявки на проживання ВПО зможуть орієнтовно через пів року після того, як закон набуде чинності. Зазначимо, що закон ухвалили 20 листопада, тобто в 2025 році для ВПО має бути можливість обирати собі житло з мапи.

Субсидія ВПО на оренду

Уряд ухвалив постанову, яка передбачає надання субсидій на оренду житла для ВПО. Допомогу зможуть отримати переселенці, які проживають у будь-якому регіоні України.

Право на субсидію матимуть родини, які витрачають на оренду житла понад 20% своїх сукупних доходів. Крім цього, потрібно відповідати фінансово-майновим критеріям. Яким саме, мають повідомити пізніше.

Розмір субсидії розраховуватимуть індивідуально для кожної родини. На її розмір впливатиме:

  • рівень доходів родини;
  • кількість членів родини;
  • вартість оренди житла.

Також у постанові передбачене стимулювання для орендодавців. Тим, хто укладає договори найму житла, держава компенсує ПДФО та військовий збір, а ФОПам — ставку єдиного податку, виходячи з розміру соціальної вартості оренди.

Орієнтовно проєкт надання субсидій на оренду житла почне працювати з кінця січня 2025 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як режисер кліпів Imagine Dragons зустрічав Новий рік у 2023 році у Бахмуті

Семаковська Тетяна 15:00, 1 Січня 2025
Тай Арнольд зняв багато кліпів для гурту Imagine Dragons / фото United 24

Режисер-постановник відомого американського гурту Imagine Dragons Тай Арнольд зустрів 2023 рік у товаристві українських військових, які боронили Бахмут.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як саме відомий американський музичний діяч відвідував Бахмут та зустрічав у місті 2023 рік.

Як Тай Арнольд з Imagine Dragons зустрів Новий рік у Бахмуті

Тай Арнольд пробув в Україні два місяці. За цей час він побував у різних куточках країни, зокрема, які знаходилися близько до фронту. Це і Бахмут, і Херсон. Американський культурний діяч, який був зазначеним серед амбасадорів United24, також багато знімав відео на Миколаївщині, на Херсонщині.

Тай Арнольд в Україні / фото United24

За словами екскоординаторки платформи United24 Ярослави Гресь, учасник продакшн-команди гурту Imagine Dragons зустрічав в Бахмуті, куди поїхав, нікому не сказавши. Режисер постійно був із камерою і все знімав, зокрема контент для гурту.

“Він зустрічав Новий рік у товаристві українських військових. Прямо в момент, коли наступав Новий рік, почався дуже сильний обстріл. Що абсолютно не завадило українським військовим відкоркувати шампанське, чокнутися цим шампанським та побажати один одному Перемоги України”, — розповіла Ярослава Гресь.

Вона додала, що Тай був не таким сміливим, як військові. Через це він просидів весь майже усе застілля під столом і тільки бачив, як дзеленчать ці бокали. Коли він повернувся в Київ, то сказав, що заснує благодійну фундацію, яка допомагатиме українським військовим. Тому що він у повному захваті від цих фантастичних людей і назве фундацію “Під столом”.

Тай Арнольд зняв багато важливого контенту, який показує, що зробили росіяни в Україні. Ці ж кадри він показав світові. До слова, частину кадрів, знятих в Україні, Тай використав для створення кліпу до пісні Crushed американського гурту Imagine Dragons.

Цей ролик розповідає реальну історію 14-річного хлопчика на ім’я Саша, який проживав на Миколаївщині. Село Новогригорівка, в якому він живе, було в окупації протягом пʼяти місяців. За цей час росіяни повністю зруйнували будинок і школу хлопця, залишивши після себе тільки руїни. Музиканти закликають усіх охочих долучитися до відбудови деокупованих населених пунктів України.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсації, виплати та житло: на що можуть розраховувати ВПО в 2025

Для внутрішньо переміщених осіб 2025 рік принесе певні зміни. Одна з найочікуваніших, це можливість для ВПО, чиє майно знаходиться на тимчасово окупованих територіях, отримати компенсацію. […]

Тай 8cad3

Як режисер кліпів Imagine Dragons зустрічав Новий рік у 2023 році у Бахмуті

Режисер-постановник відомого американського гурту Imagine Dragons Тай Арнольд зустрів 2023 рік у товаристві українських військових, які боронили Бахмут. Редакція Бахмут IN.UA згадує, як саме відомий […]

Метушливий “Любіть Куперів” та яскравий “Різдво”: п’ятірка легких новорічних фільмів, які варто подивитися

Створити справжню унікальну атмосферу свят можна різноманітними способами. Новорічні фільми, які переповнені добрими історіями та святковою душевністю — чудова ідея, котру можна брати до уваги […]

13:00, 01.01.2025 Скопіч Дмитро

Статус “дитина війни”: що це та як його оформити

В Україні проживає безліч дітей, які після 24 лютого 2022 року постраждали внаслідок бойових дій. Таку категорію населення забезпечують спеціальним статусом, який гарантує певну допомогу. […]

12:00, 01.01.2025 Скопіч Дмитро

Як записи спогадів допомагають ментальному здоров’ю

В умовах підвищеного стресу, в якому українці живуть вже третій рік, важливо підтримувати своє ментальне здоров’я. Це можна зробити, звернувшись до фахівця, або ж скориставшись […]