У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Микола Ситник 15:30, 21 Вересня 2023
Ситуація у Часів Ярі з гризунами
Ситуація у Часів Ярі з гризунами / фото «Бахмут. IN. UA»

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини поїдають гуманітарну допомогу та всі харчі, які тільки можуть знайти. 


Відомий на Донеччині волонтер і ветеринар із Часів Яру Євген Ткачов розповів редакції «Бахмут. IN. UA» про загрозу від гризунів та як із нею можна боротися.

Проблема з гризунами

За словами фахівця, проблема з гризунами є не тільки в Часів Ярі, а й в інших населених пунктах Донеччини.

Євген Ткачов
Волонтер і ветеринар із Часів Яру Євген Ткачов / фото Facebook

Кожної осені гризуни приходять з полів. Але в цьому році є свої особливості. По-перше, поля порожні і навіть полівки не змогли собі зробити запасів зерна на зиму для діточок. Тому, щоб не було голоду, вони йдуть поближче до людей. 

По-друге, їх у цьому році просто більше. Чомусь раз на кілька років вони більше плодяться та розводяться. 

Також людей менше стало. А гризуни концентруються там, де є запаси харчів у людей. У Часів Ярі та в інших містах біля лінії фронту є багато легкодоступної гуманітарки. Хочеш тобі гречка, хочеш пшеничка, хочеш спагеті. Тобто вибір є. Погано не те, що вони щось з’їдять, а те, що все перепсують.

Євген Ткачов // ветеринар із Часів Яру

Спеціаліст нагадав, що гризуни здатні переносити небезпечні хвороби. Також накопичуються і санітарні проблеми. До того ж, на гуманітарці вони краще ростуть, краще харчуються, тому зможуть вигодувати більше потомство.

Польові миші
Польові миші / фото з відкритих джерел

Як з ними боротися?

Для Часів Яру, за словами фахівця, оптимальним варіантом є витравлювання гризунів за допомогою недорогого препарату. Наразі волонтерам вдалося закупити приблизно половину від кількості, що потребує місто.

Це буде як лавина наростати. Тому треба зменшити їх популяцію якнайшвидше. Залишається тільки витравлювати. Ми обрали оптимальний препарат за ціною та якістю («Цунамі»). Виходить десь 20 гривень при оптових цінах на оселю. Цей препарат підходить і мишам, і щурам. Дуже важливо, що він безпечний для котів і собак, вони його їсти не будуть. Це просто отруєне зерно без присмаків та принад, у цьому його плюс.

Наразі назбирали через бахмутську волонтерку Інну Гайдай на п’ятсот таких упаковок, половину. Тобто п’ятсот упаковок уже замовлено і на вихідних вони повинні до нас приїхати. Далі з військовою адміністрацією будемо вирішувати, як усім мешканцям отримати цей препарат. Загалом на Часів Яр потрібно десь тисячу упаковок.

Євген Ткачов // ветеринар

Збір на препарат

Підтримати збір коштів на боротьбу з гризунами в Часів Ярі можна, задонативши на банку: https://send.monobank.ua/jar/91iVt6AxZi

Номер картки банки: 5375 4112 0861 6685.

Читайте також: Бахмутський фермер розповів, як працюють аграрії за кілька кілометрів від фронту

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро