Троїцькі галушки: як готувати страву з Покровської громади, яку хочуть визнати культурною спадщиною

Валентина Твердохліб 11:50, 17 Жовтня 2024
Галушки / фото з відкритих джерел

Сьогодні, 17 жовтня, відзначається Міжнародний день нематеріальної культурної спадщини. З нагоди свята розповідаємо про Троїцькі галушки — страву з Покровської громади, яку хочуть визнати нематеріальною культурною спадщиною Донеччини.

Рецептом страви поділилися в Telegram-каналі “Покровськ культурний”.

Троїцькі галушки: звідки пішла страва

Покровська громада має свої прояви нематеріальної культурної спадщини, які необхідно досліджувати, відтворювати та популяризувати. Одним із таких елементів є традиція приготування Троїцьких галушок з села Гришине.

Ці галушки готували на свята, переважно на Трійцю. Вірогідно, що звідси і походить назва страви. Від звичайних галушок вони відрізняються тим, що готуються з начинкою, а в якості основного інгредієнта використовуються тельбухи курки чи півня.

Наразі ведеться робота з підготовки цього елемента для подачі до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Троїцькі галушки: як готувати

Перед святами господарі рубали птицю, яку повністю використовували для приготування їжі. Не викидали нічого: порізане м’ясо відварювали, а тельбухи подрібнювали та замішували в тісто.

З приготованого тіста формували товсті ковбаски, які необхідно було відварити в бульйоні. Остуджене тісто нарізали на порційні шматочки та укладали шарами разом із відвареним м’ясом у глиняний горщик, змащуючи кожен шар сметаною чи вершками. Далі страву тушкували у печі протягом години – півтори.

Зазвичай такі галушки з’їдали швидше ніж м’ясо. А на бульйоні, який залишився після приготування, готували борщ, який виходив насиченим та смачним.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова Полтавка, Малинівка та Романівка: на Донеччині зафіксували нове просування росіян

Семаковська Тетяна 18:05, 19 Травня 2025
Просування росіян / скриншот

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині у напрямку Нової Полтавки, Малинівки та Романівки.

Детальніше про ситуацію на Донеччині та нове просування росіян — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Донеччина: де просунулися росіяни 19 травня

За оновленими даними DeepState, ворог просунувся біля кількох населених пунктів на Донеччині, зокрема:

  • Нової Полтавки;
  • Малинівки;
  • Романівки.

Водночас Генеральний штаб ЗСУ повідомляє, що протягом останньої доби було відбито атаки противника на кількох напрямках. Зокрема:

На Краматорському напрямку відбулося чотири бойові зіткнень. Ворог намагався прорвати оборону поблизу Часового Яру, Білої Гори та Курдюмівки.

На Торецькому напрямку російські сили штурмували у районах Торецька, Новоспаського та в бік Диліївки. Сили оборони наразі відбили два штурми противника, ще три боєзіткнення тривають.

На Покровському напрямку фіксується найбільша активність. Сили оборони зупинили 26 спроб штурму в районах населених пунктів: Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Удачне, Новосергіївка, Троїцьке, Котлярівка, Андріївка та в бік населених пунктів Зоря, Новоукраїнка, Стара Миколаївка, Шевченко Перше, Нова Полтавка.

На Новопавлівському напрямку противник 11 рази намагався атакувати позиції ЗСУ у районах Костянтинополя, Привільного, Рівнополя, Вільного Поля та в бік Новополя й Зеленого Поля.

Обстановка залишається напруженою. Підрозділи ЗСУ продовжують стримувати наступальні дії противника та утримують оборонні рубежі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Битва за Багатир: чи дійсно росіяни захопили село на Донеччині

Семаковська Тетяна 17:00, 19 Травня 2025
Битва за Багатир / скриншот

17 травня 2025 року міністерство оборони росії оголосило про нібито “звільнення” села Багатир на Донеччині, хоча населений пункт перебуває під повним контролем Збройних Сил України (ЗСУ).

Про це повідомила Тактична група “Вугледар”.

Багатир: бої на Донеччині

Битва за село Багатир, що на Донеччині, розпочалася 5 травня 2025 року. Відтоді ворог активно атакує населений пункт з трьох-чотирьох напрямків, застосовуючи різну тактику та техніку. Нещодавно міністерство оборони росії заявило, що село нібито “звільнене”, хоча воно повністю перебуває під контролем ЗСУ.

Бригада повідомляє, що бої за село тривають. Там також зазначили, що ворог постійно змінює тактику. Зокрема, нині росіяни відправляють штурмові групи в спеціальних плащах (пончо), аби ускладнити їх виявлення українськими БПЛА з тепловізорами. Їхня головна мета — вийти на околиці села й закріпитися для подальших штурмових дій.

Один з російських штурмів села Багатир / відео Тактичної групи “Вугледар”

Проте ці спроби не мають тактичного успіху, що дозволяє військовослужбовцям 33-ї окремої механізованої бригади залишатися в населеному пункті та утримувати його під контролем, стверджують у тактичній групі “Вугледар”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова Полтавка, Малинівка та Романівка: на Донеччині зафіксували нове просування росіян

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині у напрямку Нової Полтавки, Малинівки та Романівки. Детальніше про ситуацію на Донеччині та нове просування росіян — у […]

Битва за Багатир: чи дійсно росіяни захопили село на Донеччині

17 травня 2025 року міністерство оборони росії оголосило про нібито “звільнення” села Багатир на Донеччині, хоча населений пункт перебуває під повним контролем Збройних Сил України […]

50 тисяч за народження дитини: в Україні можуть запровадити нову виплату

Кабінет Міністрів готує реформу системи виплат при народженні дитини, яка дозволить батькам новонароджених отримувати одноразову допомогу в розмірі 50 тисяч гривень. Про це йдеться у […]

16:05, 19.05.2025 Скопіч Дмитро

У Донецьку лікарні стали інструментом мобілізації: дані чоловіків передають комендатурі

У лікарнях і поліклініках тимчасово окупованого Донецька почали діяти нові правила: надійшла інструкція, згідно з якою медпрацівники на ТОТ мають записувати дані чоловіків до 50 […]

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку […]

14:05, 19.05.2025 Скопіч Дмитро