Сьогодні, 17 жовтня, відзначається Міжнародний день нематеріальної культурної спадщини. З нагоди свята розповідаємо про Троїцькі галушки — страву з Покровської громади, яку хочуть визнати нематеріальною культурною спадщиною Донеччини.
Рецептом страви поділилися в Telegram-каналі “Покровськ культурний”.
Троїцькі галушки: звідки пішла страва
Покровська громада має свої прояви нематеріальної культурної спадщини, які необхідно досліджувати, відтворювати та популяризувати. Одним із таких елементів є традиція приготування Троїцьких галушок з села Гришине.
Ці галушки готували на свята, переважно на Трійцю. Вірогідно, що звідси і походить назва страви. Від звичайних галушок вони відрізняються тим, що готуються з начинкою, а в якості основного інгредієнта використовуються тельбухи курки чи півня.
Наразі ведеться робота з підготовки цього елемента для подачі до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
Троїцькі галушки: як готувати
Перед святами господарі рубали птицю, яку повністю використовували для приготування їжі. Не викидали нічого: порізане м’ясо відварювали, а тельбухи подрібнювали та замішували в тісто.
З приготованого тіста формували товсті ковбаски, які необхідно було відварити в бульйоні. Остуджене тісто нарізали на порційні шматочки та укладали шарами разом із відвареним м’ясом у глиняний горщик, змащуючи кожен шар сметаною чи вершками. Далі страву тушкували у печі протягом години – півтори.
Зазвичай такі галушки з’їдали швидше ніж м’ясо. А на бульйоні, який залишився після приготування, готували борщ, який виходив насиченим та смачним.
Читайте також:
- Гоніння гадюк та каша з Авдіївки: Національний перелік культурної спадщини доповнили чотири елементи з Донеччини
- Використовується усюди: бахмутянка поділилася рецептом універсального тіста
- Найсмачніші чебуреки у Бахмуті готують по секретному рецепту (Відео)
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!