Тренуємо спину та ноги: як підготуватися до служби розповідають Вовки Да Вінчі

Семаковська Тетяна 17:42, 4 Березня 2024
Рекрутинговий центр / фото Роман Балук

“Я свідомо пішов у ЗСУ, бо зрозумів, що треба захищати країну. Якщо до мене в квартиру увірветься грабіжник, я ж не буду стояти і дивитись, як він грабує мене”, — говорить Дмитро Козятинський, бойовик медик “Ульф”.

Мобілізація в Україні триває, аби залучити та мотивувати людей захищати свою країну зараз почали працювати рекрутингові центри. Фактично вони допомагають людині знайти своє місце в армії, незалежно від статі. Редакція поговорила з Дмитром Козятинським, поки військовий на ротації він виконує роль рекрутера у Вовках Да Вінічі, а на фронті працює бойовим медиком у медслужбі “Ульф”, яку заснувала Аліна Михайлова, активістка та керівниця медичної служби батальйону Вовки Да Вінчі.

Розпитали Дмитра про те, як підготуватися до армії, як мобілізуватися та чи варто чекати повістку?

Підготовка до армії у цивільному житті

Дмитро Козятинський у цивільному житті працював в IT-сфері, згодом ноутбук він замінив на медичні рукавиці та турнікети. У 2023 році перевівся у батальйон Вовки Да Вінчі, де служить бойовим медиком. Для цієї посади вам не потрібно мати медичну освіту, достатньо буде пройти курси, каже чоловік.

Курси домедичної допомоги у Києві проводять “Солом’янські котики”, тут можна опанувати ази медицини/ фото Telegram

Зараз Вовки на ротації, але це не час відпочинку, члени батальйону тренуються на полігонах, прокачують свою фізичну витривалість, а поміж тим працюють у рекрутинговому центрі Вовків Да Вінчі.

Дмитро вважає, що не варто чекати, коли вам дадуть повістку, а самому свідомо зробити свій вибір та обрати бригаду, де ви хочете нести службу. Також варто підготуватися фізично. Наприклад, записатися на курс загальної військового вишколу та пройти базовий курс тактичної медицини.

Якщо у вас є фінансова можливість, можна пошукати курси по дронах, вони зазвичай платні каже Дмитро, та пояснює, що під час навчання людина може розбити дрон чи значно його пошкодити, тому навчання коштовне.

Витривалість в армії

Сильні ноги та міцна спина, це те над чим варто працювати готуючись до мобілізації / фото ілюстративне

Фізична форма та витривалість в армії також важлива. Дмитро радить тим, хто планує мобілізуватися зміцнити м’язи спини, тому що потрібно буде носити важке екіпірування. Щоб підвищити витривалість займайтеся кардіо, а також не забувайте підкачати ноги, адже швидка ходьба та біг важливі для бійця.

Звісно, краще готуватися з тренером, але це не обов’язково. Ви можете просто почати бігати. Витривалість – це основне. Людина може за кілька місяців вже навчитися з нуля бігати кілька кілометрів,

каже Дмитро // у коментарі

Військове спорядження

Після того, як ви прибудете до частини вам видадуть військове спорядження. Дмитро Козятинський пояснює, що наперед краще не купувати екіпірування, адже базовим спорядженням забезпечують. 

Якщо ви самостійно прийдете в ТЦК, то вас спочатку відправлять в навчальний центр, а там людей розподіляють по підрозділах залежно від потреб війська. Водночас каже бойовий медик, якщо ви знаєте бригаду чи батальйон, де плануєте служити, то краще зв’язуватися напряму з ними. Наприклад, у Вовків Да Вінчі є два рекрутингові центри, у Києві та Львові. Сюди можна прийти та розпитати про все, що вас цікавить.

Рекрутинговий центр у столиці / фото Валентина Поліщук

“Ми стараємося максимально враховувати побажання людини. От недавно до нас приходила людина з 10-річним досвідом кухаря, запропонували їй посаду кухаря, але вона наполягла на тому, що хоче служити в піхоті. Якщо людина чудовий водій, ми можемо запропонувати посаду водія, а якщо дуже давно працює з документами, пропонуємо посаду діловода і так далі. Вакансій багато, вони є на будь-якій смак і бойові, і небойові”, — пояснює Дмитро.

Зараз в рекрутинговий центр Да Вінчі більше приходять чоловіки, але також цікавляться вакансіями жінки. 

“Ми стараємось в піхоту не брати жінок, бо це фізично важко”, — каже Дмитро Козятинський.

Що треба для переводу в іншу частину?

Танкісти Вовки Да Вінчі / фото Facebook

Військові, з якими ми спілкувалися раніше, нерідко зазначали за непрофесійне командування. Власне, саме дії некомпетентних людей в армії змушують бійців задумуватися про перевід в іншу частину. Дмитро Козятинський також перевівся у батальйон Вовків Да Вінчі. Зі свого досвіду бойовий медик розповідає, що це досить довгий процес.

Взагалі перевестись можна, але це дуже довготривалий процес. Зараз підрозділи не відпускають людей. Тому, щоб перевестися треба, щоб бригада або батальйон, який хоче цю людину до себе перевести, зробив такий наказ,

пояснює медик // про етапи переводу

Цей наказ проходить через Генштаб, процедура займає 2-3 місяці. У батальйоні Вовків Да Вінчі були люди, яких вони переводили до себе з інших підрозділів, зараз така можливість також є.

На думку Дмитра люди хочуть служити у батальоні не просто так, а через його цінності.

“Ми цінуємо особовий склад, не посилаємо людей у піхоту, якщо вони не готові. Наш батальйон — це одна велика сім’я. Крім того, ми постійно навчаємося, а потім навчаємо особовий склад. А ще у нас є взаємоповага абсолютно на всіх рівнях, починаючи з рядового війця і закінчуючи комбатом”, — каже Дмитро.

Він додає, що зараз в армії не вистачає людей, водночас практично з будь-якими цивільними навичками можна знайти місце в армії. Моніторити вакансії у ЗСУ можна в соціальних мережах підрозділів та на інших платформах, зокрема Lobby X.

Дмитро пояснює, що їх батальйон або знаходиться на бойових позиціях, або на ротації. Втім не всі це розуміють, бували випадки, коли люди цікавилися, чи не можна проходити службу в Києві.

Що таке психологічна готовність до бойових дій?

Морально підготуватися важко, але в цілому, можливо, розмірковує Дмитро. Він радить переглядати відео без цензури, аби знати як може виглядати складне поранення, ампутація, масивна кровотеча тощо. 

“Армія – це дуже великий вихід із зони комфорту й вихід з вашої бульбашки. Це зріз суспільства, а не моноліт, тут абсолютно різні люди, з села, з міста, з різними уявленнями про життя, різним досвідом. Найголовніше тут спілкування – це взагалі, я думаю основне, а без цього вміння буде важко”, — каже Дмитро 

Ми запитали військового йому думку про мобілізацію. Дмитро пояснює, що через те, що людей недостатньо на фронті ТЦК вдаються до різних методів.

Вовки Да Вінчі / фото Валентина Поліщук

“Звісно ж, ефективніша буде людина, яка пройшла у підрозділ сама, яка вмотивована, має якусь підготовку, або хоча б розуміла, куди вона йшла. Загалом люди з рекрутингового центру будуть, скоріш за все, ефективніші. Але, розумієте, в нас така ситуація, що людей, які приходять самостійно, може бути недостатньо. Тобто, їх по факту недостатньо. У нас повномасштабна війна і воювати будуть всі”, — розказує Дмитро.

Чоловік ввічливо прощається та поспішає завершити розмову, по той бік трубки я чую метушливі голоси, бо до рекрутингового центру прийшли відвідувачі й Дмитро має вже іншу задачу — відповісти на всі питання чоловіка чи жінки, допомогти зрозуміти, де він чи вона буде корисний.  

Рекрутингові центри Вовки Да Вінчі зараз працюють у Львові та Києві. Щоб потрапити до Вовків Да Вінчі потрібно заповнити онлайн-форму на сайті батальйону. Номер гарячої лінії: 0800 4004 03.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День Вишиванки: як виглядала традиційна вишита сорочка Донеччини

Семаковська Тетяна 14:00, 15 Травня 2024

252014224 2056713524505168 5955442481321359081 n 9538b16 травня Україна святкує День вишиванки. Його щороку проводять в третій четвер травня. Цю традицію започаткувала студентка ще у 2006 році. З початком повномасштабного вторгнення вишиванка набула особливого значення для українців. Напередодні свята розповідаємо, які вишиті сорочки були притаманні Донеччині, зокрема й Бахмуту.

Засновниця творчої майстерні “Оберіг” та членкиня Національної спілки народних майстринь України Світлана Кравченко поділилася із редакцією Бахмут IN.UA особливостями традиційного строю Донеччини.

Вишиванки Донеччини

88114958 3516914075047373 5054659702567206912 n c4d75
Світлана Кравченко / фото з особистого архіву героїні

Чимало бахмутян пам’ятають, як в Бахмуті працювала творча майстерня “Оберіг”. Цей культурний осередок зберігав унікальні стародавні народні костюми українців, зокрема й старовинні вишиванки. Редакції дізнавалася у пані Світлани Кравченко про особливість народного строю напередодні свята.

Назва День вишиванки трохи некоректна, ми українці завжди вважали своїм одягом ключовим — вишиту сорочку. Назва вишиванка для мене особисто трохи знецінює цінність вишитої сорочки. Вишита сорочка для українців — то код нації, але яка розшифровка його? Це перш за все шлях боротьби за людську гідність,

Світлана Кравченко // членкиня Національної спілки народних майстринь

Вона пояснює, що роками українців гнобили росіяни, вони намагалися знищити культурну ідентичність  нашого народу: людям забороняли говорити українською мовою та носити вишитий одяг. Світлана Кравченко наголошує, що вишитий одяг був мовчазним протестом українців. 

У дисидентські роки, коли були широко розповсюджені політичні ув’язнення й радянська влада теж принижувала й знищувала гідність людини, гідність українців. Тоді жінки в концтаборах виборювали голодуваннями право носити не номер, а вишитий комірець й відчувати себе приналежними до великої української нації,

Світлана Кравченко // членкиня Національної спілки народних майстринь

Членкиня Національної спілки народних майстринь України додає, що вишита сорочка у 2014 році стала своєрідним паролем в Бахмуті, адже цей стрій допомагав ідентифікувати людину, її приналежність.

Донеччина дуже цікава територія, де народна українська культура ввібрала в себе всі зразки, всіх регіонів, які тільки можливо. Донеччина сформувалася як територія найпізніше, в порівнянні з іншими регіонами України. Сюди люди їхали з різних причин; когось виселяли примусово, хтось біг сюди від голоду чи за роботою…Коли люди переміщаються з місця на місця вони везуть з собою культуру. Тому на Донеччині народна культура дуже різноманітна, вона увібрала в себе зразки різних зрілих культур, в тому числі й народної культури,

Світлана Кравченко // членкиня Національної спілки народних майстринь

Цінність вишитої сорочки за останні роки змінилася

Волонтерка Оксана Муравлева вже не перший рік займається вишиванками, разом з іншими жінками вона шиє розпашонки для немовлят. Їх потім відправляють у пологові будинки навіть за кордон. Акція “Народжені у вишиванках” зародилась у Донецькій області ще у 2017 році з ініціативи Лесі Воронюк, голови громадської організації “Всесвітній День вишиванки”. Це волонтерська робота, яка спрямована на відтворення українських традицій, розвиток світогляду та патріотичне виховання. 

v shyvanky 08 fc27f
Жінка у народному строї. Юзівка ​​1910-ті, нинішній Донецьк / фото з відкритих джерел

За словами Оксани Муравленко, Донеччина в минулому часто використовувала квіткові мотиви — це троянда. Також існує стародавній Донецький візерунок, який віднайшла Людмила Огнєва. Він називається козачка.

Майстриня додає, що зараз кожна людина обирає собі вишиванку до смаку. Однак, каже пані Оксана, набагато краще саме вишиванка ручної роботи, адже машинний візерунок зроблений без душі.

Додамо, що на Донеччині майстрині вишивали різними техніками, був мікс різних культурних особливостей. Однак, нашому регіону була притаманна тепла колірна гамма, зокрема це традиційно червоний, чорний та білий кольори. Здебільшого майстрині візерунками прикрашали руками або коміри.

Фото вишитого строю

У 2020 році майстерня “Оберіг” вирішила створили унікальний каталог, де зібрали образи притаманні нашому регіону. Почали з відтворення строїв, які носили на Донеччині в стародавні часи. Для цього використовували світлини музеїв Донеччини та сімейних архівів.

92375583 1568106136699245 427382188351160320 n f5ef3

Фотосесія у народному строю. Фото: Іван Сидоров, розміщено на сторінці Світлани Кравченко

252694734 2056713111171876 6918078068932373104 n c2d68

Фотосесія у народному строю. Фото: Іван Сидоров, розміщено на сторінці Світлани Кравченко

253236810 2056714474505073 191433093349613039 n 3f0f9

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці Світлани Кравченко

253672484 2056714157838438 9053813153537656958 n 112dc

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці Світлани Кравченко

44591248 2246295612071318 1348461238060843008 n a76a4

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці Світлани Кравченко

92483776 1568119896697869 354848986814742528 n 21b7b

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці Світлани Кравченко

44557870 2246295672071312 5320278527604424704 n e1553

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці Світлани Кравченко

254115240 2056712804505240 6057775643332157644 n 4d3d3

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці Світлани Кравченко

photo 2023 05 17 18 49 22 e1ee4

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці творчої майстерні “Оберіг”

photo 2023 05 17 18 49 22 2 4586d

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці творчої майстерні “Оберіг”

photo 2023 05 17 18 49 24 b9c5f

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці творчої майстерні “Оберіг”

photo 2023 05 17 18 49 26 4adaa

Фотосесія у народному строю. Фото: розміщено на сторінці творчої майстерні “Оберіг”

photo 2023 05 17 18 49 21 b205e

Вишита сорочка. Фото: розміщено на сторінці творчої майстерні “Оберіг”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Для ветеранів анонсували нову функцію у Дії 

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 14 Травня 2024
Військові / фото Генштаб

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Мінцифрою розпочинають бета-тестування e-Посвідчення ветерана у додатку “Дія”. Ця цифрова версія документа спростить доступ до послуг та пільг для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих та інших категорій ветеранів.

Про це повідомляє Генштаб 

Посвідчення ветерана онлайн

Приклад посвідчення / фото Генштаб

Ветерани війни зможуть пройти бета-тестування електронного посвідчення в додатку “Дія” та оцінити його функціональність.

 Взяти участь у пілотному проєкті можуть: 

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасники війни;
  • постраждалі Революції Гідності;
  • члени сімей загиблих Захисників України за умови наявності ID-картки або біометричного паспорта у “Дії”.

Для реєстрації необхідно звернутися до спеціального чатбота в Telegram. У ньому тестувальники зможуть оцінити дизайн, відображення даних, швидкість роботи системи, а також перевірити коректність власних відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Очікується, що тестове цифрове посвідчення буде мати:

  • назву документа;
  • ПІБ власника;
  • фото;
  • правову підставу отримання статусу;
  • відомості про групу інвалідності (за наявності);
  • унікальний електронний ідентифікатор.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

252014224 2056713524505168 5955442481321359081 n 9538b

День Вишиванки: як виглядала традиційна вишита сорочка Донеччини

16 травня Україна святкує День вишиванки. Його щороку проводять в третій четвер травня. Цю традицію започаткувала студентка ще у 2006 році. З початком повномасштабного вторгнення […]

Для ветеранів анонсували нову функцію у Дії 

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Мінцифрою розпочинають бета-тестування e-Посвідчення ветерана у додатку “Дія”. Ця цифрова версія документа спростить доступ до послуг та пільг […]

Бахмутський центр зайнятості організує ярмарок вакансій: редакція дізналась деталі

Бахмутський міський центр зайнятості організовує онлайн-ярмарок вакансій “Робота Є!”, який відбудеться 23 травня 2024 року. Захід допоможе роботодавцям міста Бахмут знайти необхідних працівників, а пошукачам […]

Часовоярська громада запрошує дітей на літнє оздоровлення: відкрито реєстрацію

Діти з Часовоярської МТГ, які були вимушено переміщені через бойові дії, можуть оздоровитися безплатно протягом літа 2024 року. Реєстрація вже відкрита.

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.