“Ворота Донбасу” з іменами воїнів ЗСУ зафарбували: деталі

Семаковська Тетяна 13:27, 15 Квітня 2024
Стела Донецька область
Стела, Донецька область / фото ДСНС

На в’їзді в Донецьку область раніше можна було побачити стелу, на якій військові ЗСУ та волонтери залишали свої надписи. Це стела є своєрідною візитівкою області, адже багато імен та прізвищ, які на ній були залишені — стали посмертними, бо чимало з воїнів, які залишили ці надписи — загинули. Днями стало відомо, що стелу зафарбували. Волонтерка, яка допомогала фарбувати стелу зазначила, що стела не є Меморіалом.

Що відомо про цей інцидент — читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Стела Донецька область

При в’їзді до будь-якої області України перше, що зустрічає людина — це стела з надписом. У Донецьку стела була пробита ворожими кулями, потрощена та підписана десятками військових, які захищали та захищають державні кордони. Тут часто фотографувалися волонтери та військові. Стела була значимою пам’яткою, бо попри постійні ворожі обстріли вона залишалась.

Що відомо про тих, хто пофарбував стелу

Днями стало відомо, що стелу пофарбували, тож всі надписи, які були на ній, тепер під шаром фарби. Канал “tp.pokrovsk” в Instagram пише, що до оновлення стели долучилися:

  • Вікторія Чорногор;
  • Олег Боровик;
  • Анатолій Шахов;
  • Констянтин Деревинський.
Нова стела Донеччина

У ролику, який був опублікований в Instagram помітно, що люди, які фарбували стелу, перед тим частково змили з неї надписи. Оновлена стела вкрита шаром синьої фарби. У коментарях під відео є обурливі дописи від користувачів.

“А навіщо це було робити? На цій стелі була історія, скільки людей залишили на ній свої надписи, зірки, військові, може хтось на ній залишився назавжди… взяти все зідрати і зафарбувати… ну це якось дивно…”, — пише користувач Олексій Оксенчук.

Його слова підтримали реакціями понад 1000 користувачів.

Редакція звернулася до Вікторії Чорногор за коментарем, але відповіді наразі ми не отримали. Водночас на сторінці дівчини ми побачили чимало дописів про допомогу військовим. Волонтерка регулярно публікувала пости про збори, підтримку воїнів тощо.

У дописі під відео з фарбуванням стели Вікторія Чорногор написала наступне:

“Дякуємо всім хто підтримує і розуміє, що Стела — це не меморіал, Стела — це обличчя в першу чергу! Ця стела слава Богу не бере участь в бойових діях і надписи благодійних організацій і доставки піци ну так собі. Меморіали так це памʼять, прапори які дуже гарно зробили це памʼять і тепер дуже доповнюють пофарбовану стелу.

Звісно кожний має свою власну думку і має повне право, але зрозуміють тільки жителі Донеччини, для яких важливо мирне небо зараз і життя, а Стела яка тепер має дуже гарний вигляд — нагадування того, що Донбас — це серце України”, — написала волонтерка.

Реакція на оновлену стелу

Чимало користувачів написали, що стелу не варто було фарбувати, адже це пам’ять. Відреагували на оновлення й військові. Доброволець 24 ОШБ “Айдар” Станіслав Бунятов пише, що на стелі було багато підписів загиблих бійців.

“Пацани, “ворота Донбасу” оновили і пофарбували свіжою фарбою. Кожен хто їде, має залишити там свій підпис! Шкода … там було багато підписів від бійців, які загинули. Ініціатива — дно”, — пише військовий.

Фотограф Костянтин Ліберов у своєму Instagram пише, що не варто було чіпати стелу. Загалом чимало відгуків є негативними, але є також коментарі, де підтримують оновлення стели.

Волонтер Ігор Лачен залишив негативний коментар щодо стели, також публічно відреагувала на інцидент журналіста та ведуча Раміна Есхакзай. Вона висловила невдоволення.

Фотограф Костянтин Ліберов у своєму Instagram пише, що не варто було чіпати стелу. Загалом чимало відгуків є негативними, але є також коментарі, де підтримують оновлення стели.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

Семаковська Тетяна 18:39, 11 Липня 2025

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер.

Про це повідомив Михайло Волинець, народний депутат України, Голова Конфедерації Вільних профспілок України.

Обвал на шахті “Алмазна”

11 липня близько 11:00 диспетчер повідомив про обвал у третій північній лаві, на місце події оперативно були викликані гірничорятувальники. У момент трагедії у вибої перебували 134 гірники, з яких 26 знаходились безпосередньо в аварійній дільниці.

Від отриманих травм загинув гірничий майстер підземної дільниці, 1978 року народження.

На цей момент керівництво шахти “Алмазна” та ДП «Добропіллявугілля-видобуток» офіційних коментарів щодо обвалу не надало.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 11 Липня 2025
Анонс курсів / фото World Vision UCR

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс опанувати одну з затребуваних спеціальностей — маляра, штукатура чи плиточника, а також отримувати стипендію близько 8000 грн щомісяця.

Детальніше про те, як долучитися до курсів — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатні курси за будівельними спеціальностями у Київській області

Нова навчальна програма за будівельними спеціальностями реалізується в Київській області за підтримки міжнародних організацій World Vision UCR та Aktion Deutschland Hilft (ADH). Вона створена для громадян і громадянок, які постраждали від війни та хочуть покращити свої шанси на працевлаштування.

Місцеві жителі та ВПО у Києві та області протягом трьох місяців зможуть опанувати спеціальності:

  • маляр;
  • штукатур;
  • лицювальник-плиточник.

Організатори навчальних курсів обіцяють щомісячну стипендію в розмірі 8 200 гривень для покриття витрат на проїзд, соціальну підтримку та набуття не лише теоретичних знань, а й практичних навичок.

Критерії відбору

Долучитися до курсів можуть громадяни і громадянки, які відповідають таким критеріям:

  • вік — від 18 до 60 років;
  • проживають у регіоні реалізації проєкту;
  • мають інтерес до будівельної справи та готові навчатися;
  • мають змогу відвідувати курси протягом трьох місяців.

Як долучитися

Записатися на курси можна двома способами.

Перший — запис безпосередньо в місцях реалізації проєкту:

  • Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний”, місто Київ, вулиця Старосільська, 2;
  • Київський професійний коледж будівництва та архітектури, місто Київ, вулиця Клавдіївська, 22;
  • Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу, місто Біла Церква, вулиця Волонтерська, 33/35.

Другий — заповнення спеціальних пре-реєстраційних форм за посиланням, які відповідають місцю проходження курсів:

  • Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний” — посилання;
  • Київський професійний коледж будівництва та архітектури — посилання;
  • Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу — посилання.

Форма буде відкрита до моменту набору необхідної кількості учасників, які відповідають умовам програми.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер. Про це повідомив […]

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс […]

16:20, 11.07.2025 Скопіч Дмитро

Росвоєнкорка пояснила, навіщо Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня

Російська воєнкорка ольга колесник, яка підтримує вторгнення росіян, опублікувала допис, де пояснила, навіщо зруйнований Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня. Більше читайте в матеріалі […]

Важливо

Конкуренція за майбутнє: чим бахмутські коледжі приваблюють вступників

Менше ніж за два місяці — старт нового навчального року. Вчорашні випускники та випускниці шкіл активно готують документи для вступу, а заклади фахової передвищої та […]

продуктові набори

У Дружківці видаватимуть гуманітарну допомогу людям з інвалідністю: графік видачі

У місті Дружківка видаватимуть гуманітарну допомогу. Вона буде доступна мешканцям громади, які мають статус особи з інвалідністю. Видача стартує 14 липня. Про це повідомляє Дружківська […]