Статуетки, ліки та ремонт авто: аналізуємо закупівлі Бахмута у квітні

Марія Носуля Носуля Марина 16:25, 21 Травня 2024
Будівля міськради в Бахмуті
Будівля міськради 2023 році / фото Бахмут IN.UA

На сайті електронних закупівель Прозорро аналізуємо, що саме придбали у квітні для потреб Бахмута. Медичне обладнання за 147 тисяч гривень, ремонт автівок за 13 тисяч та канцелярія за 60,5 тисяч, на що ще керівництво міста витрачало кошти минулого місяця. 

Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Бахмута

У квітні для потреб лікарні придбали медичне обладнання, рентгенівські плівки  фармацевтичну продукцію, а саме – розчини для ін’єкцій, а також  медичні матеріали – шприци для томографії, голки для біопсії та фармацевтичні засоби – диферелін

Також оплатили ремонт медичного обладнання, зокрема апарату для анестезії та рентгенологічного обладнання, також послуги з дезінфекції

Для комунального підприємства придбали 18 одиниць засобу для діатермії  (метод фізіотерапії, що діє шляхом впливу на тканини теплової енергії) та оплатили виготовлення стоматологічних конструкцій. 

У 186 тисяч обійшлося поводження з медичними відходами, які можуть нести інфекційну небезпеку, токсичні та радіоактивні засоби, біологічні відходи:

 Медичні відходи / скриншот договору 

Ще 19,7 тисячі пішло на  ремонт автівки, та послуги особистого страхування для членів пожежних дружин.  

 Загалом закупівлі лікарні становлять 813,2 тисячі гривень. 

Бахмутська міська рада 

У квітні витратилась на 4,3 літра моторної оливи, запчастини та свічки запалювання для автівки. А також фільтр та послуги з технічного обслуговування авто.  

Разом це обійшлося у 13 тисяч гривень. 

Управління культури, фінансів та освіти Бахмутської міськради 

Для Управління культури замовили 50 презентаційних статуеток, вартістю у 20 тисяч гривень та канцелярське приладдя.

Для фінансового управління міськради придбали офісний папір, картриджі та програмне забезпечення для звітності. Разом: 12 тисяч гривень.

Для Управління освіти придбали канцелярське приладдя на 55,6 тисячі гривень 

Загальні витрати для Бахмута за квітень 2024 року становлять близько 951,3 тисячі гривень. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фотофейк: міністр енергетики Галущенко заявив про важливість зменшення енергостанцій

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 10:40, 27 Червня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

В мережі поширюється цитата Германа Галущенка, міністра енергетики України, який начебто заявив, що меншу кількість енергостанцій простіше захистити. Цитату поширили нібито журналісти видання “Букви”.

Однак, це – фотофейк. Видання “Букви” не публікували подібної цитати, а Герман Галущенко ніколи не коментував потрібність зменшити кількість енергостанцій, щоб було простіше їх захищати. 

Фейкова цитата Галущенка / скриншот

Галущенко, електростанції: чи була цитата

Ми проаналізували видання “Букви”, а саме їх сайт, соціальні мережі Facebook, Twitter (X), Telegram та Instagram. Також ми проаналізували сторінку міністра у Facebook. Подібних слів начебто Галущенка знайти ми не змогли. Також цитату не поширювали українські та міжнародні ЗМІ. Вона з’являлась тільки у проросійських медіа та маловідомих англомовних акаунтах у Twitter (X), це виявили через зворотній пошук у Google Images. 

Те, що зображення створили пропагандисти, вказує оформлення та шрифт, адже видання “Букви” має фірмовий стиль, якого дотримується у соцмережах. Ми порівняли деякі символи з оригінальних зображень та з фейкового. Наприклад, літери “С”, “О” та “М” та кома на пропагандистському зображенні відрізняються від оригінального шрифту, яке використовує видання. Також змінене оформлення портрета: на всіх оригінальних світлинах градієнт накладений трохи знизу та рівною лінією, натомість пропагандисти градієнт домалювали вручну у фотошопі. 

Фейкова світлина / аналіз Бахмут IN.UA
Оригінальна світлина видання / аналіз Бахмут IN.UA

Останній раз видання “Букви” цитувало Германа Галущенка 5 травня 2024 року.

Децентралізація енергосистеми України

Щоб покращити енергетичну безпеку країни, одним з основних завдань на сьогодні є децентралізація енергосистеми — велика кількість розподіленої малої генерації. На цьому наголосив Галущенко під час прес-конференції про підсумки опалювального сезону 2022/2023 року. 

Наша мета – побудувати розосереджену маневрову генерацію для аварійного живлення власних потреб великих станцій, об’єктів критичної інфраструктури у разі відключень та збільшення генерації у період дефіциту,

Герман Галущенко // міністр енергетики України

Подібні тези також озвучив в інтерв’ю “Українському радіо” Андрій Герус, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Він зазначив, що коли в Україні, на приклад, є 5-10 великих енергостанцій, то вони є цілями і їх можна вражати. Водночас голова Комітету додає, що коли в Україні будуть сотні дрібних електростанцій, то дрібні обʼєкти обстрілювати ракетами буде практично нереально або дуже дорого. 

Енергостанція / фото ілюстративне

Створити блекаут в Україні є однією з популярних тем для обговорення в проросійських пабліках. Окрім ракетного терору, росЗМІ намагаються всіляко дискредитувати українську владу та посіяти розбрат серед населення нашої країни. Радимо не вестись на ворожу пропаганду та перевіряти інформацію в першоджерелах. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Бої не вщухають”: ситуація у Часів Ярі та під Торецьком

Валентина Славінська Славінська Валентина 09:40, 27 Червня 2024
Військовий на фронті
Воїн Сил оборони на фронті / фото 127-ма ОБр СТрО

26 червня російські окупанти продовжили наступальні дії в районі Часового Яру та Торецька на Донеччині. Попри інтенсивні атаки, підтверджених значних просувань ворога не зафіксовано, але ситуація залишається напруженою.

Про це повідомляє Інститут з вивчення війни (ISW).

Бої Часів Яр

Російські війська продовжують атакувати в межах східного Часів Яру, біля Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. За словами представника української бригади, ворог змінив тактику: тепер менше використовує бронетехніку та артилерію, натомість посилив піхотні атаки та мінометні обстріли. Окупанти намагаються зірвати ротацію та постачання українських військ у цьому районі. Водночас, за повідомленнями російських джерел, українські сили проводять контратаки.

Торецьк ситуація

У районі Торецька ситуація також залишається складною. Російські джерела заявляють про просування своїх військ на 800 метрів – 2 кілометри в напрямку Дружби, а також про атаки на Нью-Йорк та Північне. Бойові дії тривають і біля населених пунктів Залізне та Дачне. Проте ці твердження не мають незалежного підтвердження.

Загалом, попри інтенсивність атак, значних успіхів російських військ не зафіксовано. Бойові дії продовжуються по всій лінії фронту, а російські сили намагаються використати моменти ротації українських підрозділів для досягнення тактичних переваг.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фотофейк: міністр енергетики Галущенко заявив про важливість зменшення енергостанцій

В мережі поширюється цитата Германа Галущенка, міністра енергетики України, який начебто заявив, що меншу кількість енергостанцій простіше захистити. Цитату поширили нібито журналісти видання “Букви”. Однак, […]

Військовий на фронті

“Бої не вщухають”: ситуація у Часів Ярі та під Торецьком

26 червня російські окупанти продовжили наступальні дії в районі Часового Яру та Торецька на Донеччині. Попри інтенсивні атаки, підтверджених значних просувань ворога не зафіксовано, але […]

Безплатне перевезення речей для ветеранів та ВПО: як скористатися послугою

У березні 2024 року компанія “Грузар” розпочала реалізацію програми допомоги найуразливішим сім’ям ВПО та сім’ям учасників бойових дій, які постраждали від російської агресії. Детальніше про […]

Місто-привид: “Чорний Лебідь” показав свіжі фото Часів Яра

Часів Яр все більше стає схожим на Бахмут, росіяни активно використовують тут тактику випаленої землі, руйнують цивільну інфраструктуру, знищують храми. Битва за Часів Яр триває. […]

Бригада, яка захищала Бахмут, відкрила рекрутинговий центр у Львові

26 червня у Львові на вулиці Генерала Чупринки, 38 відкрився перший в Україні інформаційно-рекрутинговий центр 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Це крок до спрощення […]