“Вікно у спогади” для кожного: співачка Valentayna випустила пісню про Бахмут

Микола Ситник 17:54, 8 Лютого 2024
Виконавиця Valentayna
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Нещодавно починаюча співачка Valentayna випустила пісню під назвою “Зоряна ніч”. Цю композицію артистка присвятила Бахмуту — місту, в якому здобувала свою музичну освіту.

Valentayna розповіла редакції Бахмут IN.UA про особливий зв’язок із містом-фортецею, чому вирішила записати цю пісню та що надихнуло її створити композицію “Зоряна ніч”.

Valentayna і Бахмут

Valentayna — це творчий псевдонім Валентини Поліщук. Дівчина народилася у Словʼянську. Все своє свідоме життя вона приділяла музиці. Спочатку юна співачка займалась у підготовчій групі, потім відвідувала музичну школу.

У підлітковому віці вона поїхала навчатися в Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця. Місто-фортеця стало для неї другим домом.

Співачка з Бахмута
Співачка Valentayna / фото надала героїня

У 15 років я поїхала в Бахмут на навчання. Це місто стало моїм домом на рівні зі Словʼянськом. В Бахмуті я навчалася в Коледжі мистецтв. Багато з того, що я зараз знаю, чим користуюсь у музичному середовищі дав мені Бахмут. Музика для мене — це все. Я багато що вмію робити, але музика це “перше і останнє кохання”,

поділилася з редакцією // Valentayna

Вихованці коледжу
Виступ у палаці культури Мартинова / фото надала героїня

Наразі дівчина мешкає в Харкові та навчається в Київській муніципальній академії музики імені Рейнгольда Глієра.

“Зоряна ніч”: пісня про Бахмут

Valentayna розповіла, що композиція є дуже важливою для неї. Дівчина написала пісню під враженням від того, що бачила як окупанти знищують Бахмут. 

“Поштовхом став період, коли я дізналася, що росія розбомбила Бахмутський коледж мистецтв. Я навчалася там. Цей коледж сформував мене як музиканта, виховав, був моєю другою домівкою. Як і кожен цивільний я нічого не могла зробити, щоб цього не сталося. Багато моїх друзів втратили домівки, залишили ключі від квартир собі на памʼять. І я просто хотіла створити таке “вікно у спогади” для кожного. Щоб люди чули пісню і згадували дім”, — пояснила Valentayna.

Артисти з Бахмута
Учні мистецького коледжу / фото надала героїня

Також написати цей трек її надихнув хлопець. Дівчина переконана, що завжди важливо памʼятати, яким був рідний дім та звідки ми родом. 

“Мій хлопець втратив дім, він перший, хто почув цю пісню. Після його реакції на неї я зрозуміла, що її треба випускати. Це моя перша пісня. І я вважаю правильним, що вона саме про Бахмут, саме про важливість спогадів, про втрату. 

Ми маємо завжди зберігати в собі спогади про рідне. Це було і є дуже важливим для мене. І як би боляче не було (бо боляче згадувати і розуміти, що того нема), треба завжди памʼятати: Ось я звідси, я з Донеччини. Тут мій дім, тут я ріс, тут я вчився”, — зазначила артистка.

Послухати “Зоряну ніч” можна на YouTube та на популярних стрімінгових сервісах.

Слова пісні “Зоряна ніч”

Зоряна ніч,

Місяць так світе.

Місто вже спить,

Сонцем зігріте,

Дай мені хоч на мить…

Згадати як ти виглядав з вікна.

Троянд Алея і ДК,

Я крил тоді не мав,

Але літав,

Я крил тоді не мав…

Зоряна ніч,

Місяць так світе,

Місто не спить, 

Сонцем зігріте, 

Дай мені хоч на мить…

Вечірній парк заграє барвами,

І сонце йде за небосхил,

Мала щастя тут мале,

Я напишу листа але…

Зоряна ніч,

Місяць не світе,

Все у вогні,

Не знаю чи дійде,

Дай мені хоч на мить…

Забути як ти виглядав з вікна, 

Троянд Алея і ДК,

Мала щастя тут мале,

Я напишу листа.

Співачка додала, що спеціально прибрала назву міста з тексту пісні, аби залишити недосказаність. Вона переконана, що люди і без прямої вказівки зрозуміють про що композиція.

Спочатку в чернетці тексту був згаданий Бахмут. У 2 куплеті  було “Бахмут на вечір зійде барвами”. Але я вирішила змінити фразу, щоб залишити в пісні недосказаність і водночас локальність. Щоб люди з Бахмуту зрозуміли, про що я співаю і без прямої вказівки “Бахмут”. Це був мій задум,

 

підсумувала // співачка Valentayna

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро