Сонячна площа та дім Котляревського: п’ять цікавих місць Полтави, які варто відвідати кожному

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 25 Жовтня 2024
Полтава / фото з відкритих джерел

Полтава — старовинне українське місто, яке вважається рідною домівкою для багатьох діячів мистецтва. Це місто зараз є одним головних культурних центрів, який поєднав у собі давні традиції та сучасні досягнення.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з п’яти місць в Полтаві, які варто відвідати кожному.

Цікаві місця в Полтаві

Полтава продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб та гостей, надаючи їм велику кількість різноманітних активностей. Це й автентичні музеї, величні пам’ятники та визначні місця для української історію.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про місця, котрі стануть ідеальними для відпочинку в Полтаві.

Кругла площа

Кругла площа в центрі Полтави / фото з відкритих джерел

Кругла площа — це серце Полтави, її центральна частина. Вона має незвичайно круглу форму, яка, по задуму архітекторів, повинна була нагадувати сонце. Підкріплює це велика кількість алей, які розходяться від центру площі до якоїсь визначної пам’ятки.

Посередині площі розташований Монумент Слави. Саме від нього починаються різноманітні туристичні маршрути та звичайні вечірні прогулянки містян.

Увагу також привертає й інший об’єкт на площі — Корпусний сад, який налічує понад 70 видів дерев і кущів.

Каштанова алея

Каштанова алея / фото з відкритих джерел

Унікальна алея в Полтаві, котра починається біля символічного “Глобуса Полтави” та закінчується поблизу Київського вокзалу, давно стала улюбленим місцем відпочинку для багатьох поколінь полтавчан. На алеї висаджено близько 400 каштанів, від яких і походить назва алеї.

Розташована вона майже в самому центрі міста, на вулиці Соборності. Саме тут зосереджені майже всі цікаві туристичні локації та безліч гастрономічних закладів: від кафе й до дорогих ресторанів..

Музей-садиба Котляревського

Монумент біля музею-садиби / фото Трибуна

Музей-садиба, у якій жив та творив відомий письменник Іван Котляревський. Саме тут можна ознайомитись з життям автора першого твору нової української літератури.

На території комплексу можна знайти музей з понад 5 тисячами експонатів, етно-хату з особистими речами Котляревського, комору, повітку і криницю. Все це дозволить ближче ознайомитися з життям відомого українського літератора та епохою, в якій він жив та творив.

Інколи на території музею-садиби проводять різноманітні активності для сучасних місцевих митців та небайдужих до розвитку культури. Зокрема, тут проводять виставки та літературні читання.

Розташований об’єкт на Соборному майдані, 3.

Пам’ятник полтавським галушкам

Величезні галушки / фото з відкритих джерел

Суто українська страва, яку знає кожен, тісно асоціюється з Полтавщиною. Саме в Полтаві — серці цього краю — можна знайти незвичайним пам’ятник полтавській галушці. Він уособлює щедрість українців та їх добробуту.

Місцеві вірять, що той, хто доторкнеться до всіх 12 бетонних галушок, матиме у своєму житті справжній достаток.

Інші ж зробили пам’ятник обов’язковим пунктом відвідання місцевих весільних кортежів. За повір’ям, наречений з нареченою фотографуються на тлі пам’ятного знака, причому один із членів новоствореного подружжя сідає в ложку, а другий — тримається за її кінець, і хто першим ухопиться за ложку, а не всядеться в неї, той начебто й буде головним у родині.

Розташований об’єкт на Соборному майдані

Полтавський краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей / фото з відкритих джерел

Нинішній Полтавський краєзнавчий музей розташований у будинку колишнього Полтавського губернського земства, який спорудили на початку минулого сторіччя у стилі українського модерну.

Наразі це один з найбільших музеїв Полтавщини, який зберігає понад 300 тисяч експонатів та експозицій. Особливо містяни полюбляють археологічні знахідки, зокрема, предмети побуту предків і все, що зберігає історію міста і його жителів.

Розташований музей на вулиці Конституції, 2.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нові кадри з Соледара: що залишилось від міста після окупації

Семаковська Тетяна 10:44, 25 Жовтня 2024
Нові фото Соледара в окупації / росджерела

Російські окупанти зняли нові кадри у районі Соледара, на них потрапив мікрорайон Білокам’янськ та Білокам’янський вогнетривкий завод.

Редакція публікує обрані кадри.

Фото міста Соледар та Білокам’янського заводу

25 січня 2023 року ЗСУ вийшли з Соледару, відтоді місто перебуває в окупації. Зокрема, під контролем росіян опинився й мікрорайон Білокам’янське та місцевий вогнетривкий завод, раніше це був один із найстаріших виробників вогнетривких матеріалів в Україні.

Тут виготовляли різну цеглу, зокрема мулітову. Але у 2000-х роках економічна криза призвела до зупинення роботи підприємства. На фото окупантів також видно виїзд з мікрорайону Білокам’янське. На околицях Білокам’янського є гіпсова шахта і гіпсовий кар’єр.

Виїзд з мікрорайону Білокам’янське / росджерела
Обабіч дороги стоїть обгоріла військова техніка / росджерела
Машина їде дорогою на Соледар / росджерела

Виїзд з мікрорайону усіяний уламками будинків, дорога розбита.

По праву сторону видно руїни будинків, по місту пересуваються російські війська / росджерела
Зруйновані вишки та обгорілі дерева у Соледарі / росджерела

Нагадаємо, що у 2021 році мистецька платформа “Ізоляція” разом з резидентами “Заземлення” Юлією Костерєвою та Юрієм Кручаком досліджували Білокам’янське і колишній вогнетривкий завод.

Разом із робочою групою вони вивчали історію Білокам’янського заводу в Бахмутському краєзнавчому музеї.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЗСУ відновили втрачені позиції в Торецьку: ISW

Семаковська Тетяна 09:20, 25 Жовтня 2024
Торецьк на карті бойових дій / фото карта Deep State

Українські сили нещодавно відновили тактичні позиції в центрі Торецька на тлі продовження російських атак у населеному пункті та навколо нього 24 жовтня.

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни, на карті Deep State просувань ворога на цьому напрямку також не зафіксували, але наразі й не підтвердили про відбиті позиції.

Торецьк, на карті бойових дій

На геолокаційних знімках, опублікованих 22 і 23 жовтня, видно, що українські сили діють уздовж вулиці Дзержинського в центрі Торецька, де раніше спостерігали просування російських військ. Це вказує на те, що українські сили нещодавно відновили втрачені позиції в цьому районі.

Російське джерело стверджує, що їх війська нібито просунулися в південній Щербинівці, це на захід від Торецька, але ISW не бачила візуальних доказів, які б підтверджували цю заяву. Окупанти продовжували наступ в Торецьку та на південний захід від Торецька біля Неліпівки 23 та 24 жовтня.

На Торецькому напрямку діють підрозділи 132-ї мотострілецької бригади (угрупування з днр) та російські оператори безпілотників “русские ястребы”.

Зазначимо, що у ранковому звіті Генштабу не фігурує Торецьк, як місце наступу росіян. Є інформація про те, що ворог обстріляв населений пункт, але відомостей про штурми та відбиті атаки — відсутні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Ціни на газ у 2024-2025: скільки треба платити українцям

Газ — одна з регулярних категорій, яку оплачують громадяни в комунальних платежах. Наразі вона знаходиться в фіксованих межах. Утім, вже ситуація може змінитися вже у […]

16:00, 15.11.2024 Скопіч Дмитро