Соледарська громада проголосувала за надання “Почесного громадянина” загиблим воїнам: результати

Валентина Твердохліб 13:25, 20 Лютого 2025
звання

Соледарська громада оголосила результати громадського обговоренння щодо присвоєння звання “Почесного громадянина” двом військовим. Один із них соледарець, який загинув у 2019 році в боях на Луганщині, а другий — військовий з Чернігівщини, якого окупанти розстріляли за гасло “Слава Україні”.

Про результати громадського обговорення щодо присвоєння звання “Почесного громадянина” розповіли в Соледарській міськраді.

Почесні громадяни Соледара: кому можуть присвоїти звання

З 15 січня на офіційних ресурсах Соледарської міськради і старостинських округів громади тривало обговорення щодо присвоєння звання “Почесний громадянин Соледарської міської територіальної громади” двом військовим — Олександру Меденцеву і Олександру Мацієвському. Загалом у громадському обговоренні взяли участь 107 жителів Соледарської громади, а саме:

  • з Бахмутського і Володимирівського старостинських округів — по 1 людині;
  • з Берестівського і Міньківського старостинських округів — по 2 людини;
  • з Васюківського старостинського округу — 3 людини;
  • з Яковлівського старостинського округу — 4 людини;
  • з Никифорівського старостинського округу — 5 людей;
  • з Парасковіївського старостинського округу — 17 людей;
  • з Роздолівського старостинського округу — 20 людей;
  • з міста Соледар — 52 людини.

За присвоєння звання почесних громадян Соледарської громади Олександру Меденцеву і Олександру Мацієвському проголосували 106 людей. Одна людина виступила проти. Результати голосування передали на розгляд членам експертної ради для прийняття рішення на присвоєння звання.

Кандидати на звання “Почесних громадян” Соледара: що про них відомо

Військові, яким можуть присвоїти звання “Почесний громадянин Соледарської громади” (ліворуч — Олександр Меденцев, праворуч — Олександр Мацієвський) / фото Вікіпедія

Олександр Меденцев — перший житель Соледарської громади, який загинув у боях російсько-української війни. Військовий брав участь в обороні Луганщини. 25 лютого 2019 року Олександр Меденцев загинув поблизу села Новоолександрівка Попаснянського району Луганщини. Його вбили вистрілом у голову, коли боєць давав відпір ворогу, який намагався підійти до спостережної позиції військового опорного пункту.

Олександр Мацієвський — військовий із Ніжина Чернігівської області, який загинув 30 грудня 2022 року поблизу Соледара. Окупанти взяли його в полон і розстріляли біля власноруч викопаної ями. Перед смертю Олександр Мацієвський промовив гасло “Слава Україні”, що стало символом незламності і сили духу українських військових.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто такий михайло желтяков: досьє на міністра культури “днр”

Валентина Твердохліб 16:00, 21 Лютого 2025
михайло желтяков

“Міністерство культури днр” очолює михайло желтяков. До кар’єри на окупованих територіях він був українським посадовцем, який займав різні посади у сфері культури. Після 2014 року желтяков перейшов на бік окупантів, де продовжив займатися культурою, але вже російською.

Звідки родом мийхайло желтяков, чим займався до війни і як зайняв посаду в окупаційних органах влади? Редакція зібрала детальне досьє на колаборанта.

Зв’язок михайла желтякова з Україною

Михайло желтяков народився 1 січня 1961 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. Має дві вищі освіти: 1982 року закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.П. Котляровського за спеціальністю “Актор драматичного театру та кіно”, а у 2004 році — Донецький державний університет управління за спеціальністю “Ділове адміністрування”.

Має великий досвід роботи у сфері культури. 2003 року став головним спеціалістом відділу соціальної роботи Донецького міського центру соціальних служб для молоді. З 2006 року почав роботу у складі Донецької ОДА. Обіймав посади провідного спеціаліста відділу мистецтв та навчальних закладів, а також начальника відділу культурно-дозвільних установ.

У 2014 році працював заступником начальника відділу культурно-дозвільної діяльності Управління культури та туризму Донецької ОДА.

За роки плідної роботи отримав навчальний ступінь і звання Заслуженого працівника культури України.

Як михайло желтяков перейшов на бік росії

Наприкінці 2013 року михайло желтяков був у відрядженні в Києві. Там він став свідком подій Революції Гідності, втім, протестувальників не підтримав. Навпаки, після повернення в Донецьк він став активістом “руской вєсни”. В інтерв’ю російським пропагандистам желтяков розповідав, що брав участь у проросійських мітингах і навіть проводжав бойовиків до Маріуполя.

Михайло желтяков про події 2014 року / скриншот із інтерв’ю

Оскільки желтяков мав досвід роботи в управлінських структурах, окупаційна влада Донецька взяла його на службу. У червні 2015 року він обійняв посаду першого заступника міністра культури “днр”, а з 2018 року став виконувати обов’язки міністра. У грудні 2024 року ватажок “днр” пушилін підписав указ про призначення желтякова міністром культури.

Призначення желтякова / скриншоти з росджерел

Михайло желтяков як популяризатор російської культури

Михайло желтяков є організатором “культурних” заходів на ТОТ Донеччини. Вони мають пропагандистську складову — людям активно насаджують ідеї “руского міра” і дотичності до російської історії. Серед них: відкриття різноманітних виставок, присвячених історії рф, а також відкриття нових структур для поширення російської мови і культури.

Про відкриття виставки в Донецьку / скриншот
Центри популяризації російської мови відкривають на Донеччині / скриншот

Окремо желтяков займається популяризацією “сво”. На честь окупантів, які руйнують українські міста і вбивають людей, відкривають виставки, пишуть книги і знімають фільми.

Михайло желтяков популяризує і героїзує “учасників сво” / скриншоти

Окрім цього, желтяков є учасником засідань комітету народної ради днр щодо підтримки “учасників сво”. На таких засіданнях розглядають питання увіковічення загиблих окупантів на кургані Савур-Могила.

Михайло желтяков (крайній праворуч) на засіданні щодо підтримки “учасників сво” / фото росджерела

Поширення російської культури проводиться і серед дітей. Зокрема, школярів з окупованих територій залучають до різних всеросійських конкурсів. Заохоченням до таких змагань є можливість виступити у кремлі.

Також дітей відправляють на екскурсії в регіони росії, щоб долучити їх до місцевих заходів.

Пропаганда російської культури серед дітей / скриншоти

Насадженням російської культури желтяков займається і в нещодавно окупованих населених пунктах. Зокрема, окупанти привласнюють собі вже існуючі місцеві бібліотеки, але змінюють їхнє наповнення. Туди завозять російську літературу, а українську вилучають.

Желтяков про бібліотеки / скриншот

Як “міністр культури” желтяков налагоджує співпрацю окупованої Донеччини з різними регіонами росії.

Співпраця “днр” з регіонами росії / скриншоти

При цьому желтяков не обділяє увагою і українських діячів культури. Про них колаборант розповідає фейки, які використовують пропагандисти.

Фейкові заяви михайла желтякова / скриншот із інтерв’ю російському виданню

За роки праці на окупантів і проведення пропагандистських заходів желтякову присвоїли звання заслуженого працівника культури “днр”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Харкові стартує безкоштовне навчання на квітникаря: набір уже відкрито

Семаковська Тетяна 15:10, 21 Лютого 2025
У Харкові стартує навчання для квітникарів / фото ілюстративне, Pexel

З 24 лютого 2025 року в Харківському центрі професійно-технічної освіти розпочнеться навчання для тих, хто хоче працювати квітникаром або квітникаркою. Безплатно опанувати професію можуть й ВПО.

Про це повідомляє Харківський Центр ПТО ДСЗ.

Квітникар – безплатне навчання в Харкові

Харківський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості запрошує на навчання всіх, хто хоче опанувати професію квітникаря. Курс розпочнеться 24 лютого 2025 року та триватиме 4,5 місяця.

Для кого навчання безплатне

  • для зареєстрованих безробітних;
  • учасників/ниць бойових дій;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • внутрішньо переміщених осіб.

Квітникар – це фахівець/фахівчиня із вирощування квітів та художнього оформлення клумб. Навчання включає теоретичну підготовку, виробниче навчання в майстерні та практику на реальному виробництві. 

Як записатися на курс і які можливості він дає?

Після завершення курсу слухачі та слухачки складатимуть державну кваліфікаційну атестацію та отримають свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка. 

На період навчання можливе проживання в гуртожитку. Навчання також доступне на платній основі для всіх охочих, хто не підпадає під категорію безкоштовного навчання. 

Записатися на курс можна за телефоном: 0 800 600 637, +380 (99) 102 9046 або написавши на email: [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто такий михайло желтяков: досьє на міністра культури “днр”

“Міністерство культури днр” очолює михайло желтяков. До кар’єри на окупованих територіях він був українським посадовцем, який займав різні посади у сфері культури. Після 2014 року […]

У Харкові стартує безкоштовне навчання на квітникаря: набір уже відкрито

З 24 лютого 2025 року в Харківському центрі професійно-технічної освіти розпочнеться навчання для тих, хто хоче працювати квітникаром або квітникаркою. Безплатно опанувати професію можуть й […]

грошову допомогу

Як отримати безоплатну юридичну допомогу від БФ “Право на захист”

Юристи благодійного фонду “Право на захист” надають безоплатні консультації з різних питань, зокрема тих, які виникають через війну. Юридична допомога доступна всім охочим. Запити приймають […]

ВПО та місцеві у Харкові можуть отримати продуктову допомогу

Переселенки та переселенці, а також місцеве населення в місті Харків може отримати допомогу від благодійників. Йдеться про продуктовий набір. Допомогу надає ГО “Січ Харків”. Допомога […]

Очільниця партії "Слуга народу"

Житло для українців з окупованих міст: уряд обговорює фінансування з місцевих бюджетів

Уряд України розглядає можливість виділення коштів із місцевих бюджетів тимчасово окупованих міст на придбання житла для постраждалих мешканців. Наразі тривають консультації щодо механізму реалізації цієї […]